×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Pastmarku sēriju “Ziedi” papildina jauna vērtszīme “Saulespuķe”

Foto: Latvijas PastsFoto: Latvijas Pasts

Valsts AS “Latvijas Pasts” krāšņajā pastmarku sērijā “Ziedi” izdevusi jaunu vērtszīmi “Saulespuķe”, kuras dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere, informē “Latvijas Pastā”.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta piektdien, 6.martā, pasta centrā “Sakta”, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7.30 līdz 19

Izmantojot pastmarku “Saulespuķe”, kuras nominālvērtība ir 0,50 eiro, iedzīvotājiem ir iespēja nosūtīt vienkāršu vēstuli Latvijas teritorijā. Pastmarkas izdotas miljons eksemplāru tirāžā un drukātas Latvijas tipogrāfijā “Baltic Banknote”. Kopā ar pastmarku izdots arī speciālais zīmogs un pirmās dienas aploksne 1 500 eksemplāru tirāžā.

Uzņēmumā skaidro, ka vasaras saulgrieze jeb saulespuķe ir kurvjziežu dzimtas lakstaugs, un savu nosaukumu tā zināmā mērā ieguvusi, pateicoties heliotropismam, kas raksturīgs saulespuķes ziedu kurvīšiem – tie griežas līdzi saules gaitai spilgtākās gaismas virzienā. Saulespuķes var sasniegt pat trīs metru augstumu, tās zied no jūlija līdz septembrim. Saulespuķes pazīstamas ne tikai kā krāšņumaugi, tās plaši tiek izmantotas arī eļļas ražošanā, pārtikā, lopbarībā un medicīnā.

“Latvijas Pasts” ziedu sērijas pastmarkas izdod kopš 2010.gada, un “Saulespuķe” ir jau sestā pastmarka šajā sērijā. Pirmā “Ziedu” vērtszīme bija “Peonija”, kam sekoja “Roze”, “Lilija”, “Īriss” un “Tulpe”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+