×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. marts, 2012
Drukāt

Pastnieka veselīgais un vajadzīgais darbs

dolepasts_ts_14

Divos rakstos jau lasītājiem stāstījām par pastniekiem un pasta operatoriem, kuri uzvarējuši “Latvijas Avīzes” motivēšanas akcijā. Februāra pēdējās dienās devāmies uz Kaigiem, Baldoni, Brocēniem un Rīgu, lai ar dāvanu kartēm un grāmatām sveiktu pārējos uzvarētājus.

 

Rīgas 20. pasta nodaļa ir paslēpusies tirdzniecības centra “Dole” pamatstāvā. Neskatoties uz to, ka nezinātājam pasta veikals pa ceļam netrāpās, pasta darbinieces – Tatjana Krišjāne, Svetlana Belousova, Irēna Deineka, Irina Petrova un Irina Bogdanoviča – par klientu trūkumu nesūdzas. “Mums ir savi pastāvīgie klienti, visi ļoti draudzīgi,” saka Svetlana Belousova, kura pastā strādā jau desmit gadus. “Man patīk darbs pastā – te ir dažādība, katram cilvēkam ir vajadzīgs kaut kas cits. Mēs apzināmies, ka veicam cilvēkiem ļoti vajadzīgu un atbildīgu darbu.” Rīgas 20. pasta nodaļā “Latvijas Avīzes” abonentu skaits, salīdzinot divu gadu janvārus, pieaudzis par deviņiem eksemplāriem.

BaldonesPasts_TS_14

Baldones pasta piegādes punkta pastnieki janvārim sanesuši 23 “Latvijas Avīzes” abonementus, kas ir gandrīz divtik vairāk nekā pirms gada – tad šeit bija tikai 16 laikraksta abonenti.

Baldones pastnieces Sandra Lāce, Ināra Moskoļenko, Irina Atopkina, Santa Bērziņa, Ilona Radziņa, Valentīna Mateja lepojas ar savu gados jauno priekšnieku Edgaru Katamadzi. Arī Edgars agrāk strādājis par pastnieku, tagad cenšas pēc iespējas labāk vadīt piegādes punktu. Darba viņam vēl ļoti daudz, jo pastnieces visas ir ļoti prasīgas: “Pastniekiem noteikti vajadzētu būt daudz labāk atalgotiem, jo šobrīd dažs sētnieks, kuram nav materiālas atbildības, saņem tikpat, cik pastnieks. Bet mēs esam šoferi, inkasatori un pastnieki par vienu algu! Darbu vēl grūtāku padara ziemās un pavasaros grūti izbraucamie ceļi. Bieži vien jādomā par to, ka apstāties nedrīkst, – tad iestigsim un ne vairs uz priekšu, ne atpakaļ. Protams, ir arī labas lietas, piemēram, nostrādājot vismaz gadu, tiek piešķirta veselības apdrošināšana.”

 

 

KaiguPasts1_TS_14Kaigu pasta piegādes punktā rosība sākas jau pusseptiņos no rīta – tiek šķiroti preses izdevumi, reklāmas, rēķini – pastnieki gatavojas savam kārtējam darba cēlienam. Ap astoņiem visas četras pastnieces – Vanda Stogoršne, Alvina Prokofjeva, Olga Poršonoka un Taisa Maculeviča – jau ir devušās pie klientiem, bet vadītāja Larisa Seredina turpina ikdienas darbus piegādes punktā. Garākais maršruts – aptuveni 142 kilometri – ik dienu jāmēro vienīgajai motorizētajai pastniecei Taisai. Pārējās pastnieces ar pasta somu plecā pie klientiem dodas kājām vai ar velosipēdu. “Kad man jautā, kas man patīk pastnieka darbā, atbildi zinu skaidri – tā ir satikšanās ar cilvēkiem! Mūsu klienti ir apmierināti, ka pastnieks gan atnes avīzi, gan parunājas. Un kam vēl ir tik veselīgs darbs, ka lielāko darbdienas daļu var pavadīt svaigā gaisā? Kamēr dažām dāmām jādomā par trenažieru zāli, mums katra darbdiena kā uz velotrenažiera,” smejot saka viena no pastniecēm Vanda Stogoršne. “Visvairāk jau pastnieku gaida tie vecie cilvēki, kuri dzīvo vieni, jo viņiem vajag ar kādu arī aprunāties. Vienmēr pasaka paldies par darbu, pacienā ar gardumiem, lai gan mums ir jāskrien darba gaitās un ilga ciemošanās nesanāk,” stāsta Taisa Maculeviča.

 

 

 

BrocenuPasts2_TS_14

Brocēnu vienīgajā pasta nodaļā Inga Jurjāne un Ilga Rubule atzīst, ka darba pilnas rokas ir katru dienu. Ilgas kundze pasta nodaļā nostrādājusi jau vairāk nekā 20 gadus un ar smaidu atceras darbavietas attīstību: “Pastā nekad nav garlaicīgi, katram cilvēkam sava darīšana un vajadzība. Kad uzsāku darba gaitas pastā, mans darbarīks bija kvīšu grāmatiņa, vēlāk tika ieviesti kases aparāti, šobrīd jau strādājam ar datoru.” Tagad klienti uz pastu nāk samaksāt rēķinus, nopirkt kartītes. “Mūsu klienti ir tie, kas atnāk saņemt naudiņu – pie reizes samaksā rēķinus, abonē avīzes un žurnālus,” stāsta pasta nodaļas vadītāja Inga Jurjāne. Brocēnu pasta nodaļā “Latvijas Avīzei” janvārī bija 32 abonenti, kas ir par četriem abonentiem vairāk nekā pirms gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+