×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Pastniekiem pēc suņu uzbrukuma ilgstoši jāārstējas

Čiekurkalns

Šī gada jūlijā pastnieki ir informējuši Latvijas Pasta vadību par 166 adresātiem, kuriem ir apgrūtināta pasta piegāde nepieskatītu suņu dēļ, savukārt četros gadījumos pastniekiem pēc suņu uzbrukuma bija nepieciešama ilgstoša ārstēšanās, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmumā.

Apgrūtināta piegāde ir gadījumos, kad suns nav bijis piesiets, viņam bijusi iespēja pārlēkt pāri sētai vai tikt cauri spraugām sētas apakšā, tādējādi pastāv risks, ka pastnieks varētu tikt traumēts.

Latvijas Pastā uzsver, ka pastniekam nav jāriskē ar savu veselību vai dzīvību darba pienākumu veikšanas laikā suņu saimnieku vieglprātīgās attieksmes dēļ.

Ir bijuši gadījumi, kad pastnieks, redzēdams, ka suns ir pieķēdēts, devies līdz adresātu durvīm, tomēr suns, pamanīdams pastnieku, ir ticis pāri barjerām un uzbrucis. Tāpat ir bijuši gadījumi, kad suņi izskrien no mājas brīdī, kad saimnieks ver vaļā durvis.

Latvijas Pasts neapzinīgos suņu saimniekus aicina savus mājdzīvniekus pieskatīt rūpīgāk, jo suņa uzbrukums ne tikai apdraud pastnieka veselību un dzīvību un kavē korespondences piegādi, bet saimnieks var tikt arī sodīts. Par uzbrukumiem tiek informēta Pašvaldību policija un Pārtikas un veterinārais dienests, kuru darbinieki izraksta administratīvo protokolu un piemēro sodu. Dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumu gadījumā fiziskai personai draud sods no pieciem līdz 250 latiem, savukārt juridiskai – no desmit līdz 5000 latiem.

Būtisks iemesls, kas arī kavējot korespondences un preses piegādi, ir nesakārtota adrešu numerācija, kas nereti sastopama teritorijās ar jaunu ielu veidošanu paralēli spēkā esošajiem māju nosaukumiem vai vairāku ielu apvienošanu vienā un attiecīgi – jaunas numerācijas piešķiršanu tajā esošajiem namiem. Nereti veidojas situācija, kad par jauno kārtību netiek informēts ne Latvijas Pasts, ne korespondences izsūtītāji, tajā skaitā bankas, telekomunikāciju un komunālo pakalpojumu sniedzēji, un Latvijas Pasta darbiniekiem nav iespēju piegādāt pasta sūtījumus atbilstoši norādītajām adresēm.

Ne mazāk būtisks iemesls, kādēļ var kavēties korespondences vai preses piegāde, ir bojātas pastkastītes vai to neatbilstošs izvietojums un izmērs. Biežāk sastopamās problēmas ir pastkastīšu neesamība, neidentificējamas, bojātas un neaizslēgta pastkastītes, pārāk maza izmēra pastkastītes vai to izvietojums nepiemērotā un grūti pieejamā vietā.

Latvijas Pasts atgādina, ka adresātiem, kuri savas pastkastītes nav novietojuši saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem un kuru pastkastītes ir bojātas, pasta pakalpojumu sniedzējam ir tiesības sūtījumus nepiegādāt, bet izsniegt pēc pieprasījuma vai ievietot tos abonenta kastītē pasta nodaļā, ja adresātam tāda ir.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+