×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
26. janvāris, 2017
Drukāt

Pastu piegādā ar elektroauto

"STREETSCOOTER" publicitātes foto"STREETSCOOTER" publicitātes foto

Vācijas pasta un loģistikas kompānija “Deutsche Post DHL” turpmāk pasta sūtījumu piegādei izmantos elektriskās automašīnas.

Lai ekonomētu izmaksas, vienlaikus rūpējoties par vidi, uzņēmums tuvākajos gados pakāpeniski plāno nomainīt savu autoparku ar paša ražotiem elektroauto. Vācijā vien kompānija pasta sūtījumu piegādēm izmanto aptuveni 70 000 automašīnas.

Strauji augot interneta veikalos pasūtīto preču apjomam, būtiski pieaudzis arī pasta kompānijas darba apjoms. Interesējoties par iespējām taupīt izmaksas degvielai, kompānija izvērtēja iespēju pasta sūtījumu piegādēm pilsētās izmantot nelielas kravas automašīnas ar elektrisko dzinējspēku.

Nelielo apjomu dēļ lielajiem autoražotājiem šis projekts nešķita saistošs, tāpēc Vācijas pasta milzis izskatīja iespējas pats uzsākt elektrisko automašīnu ražošanu.

Sadarbībā ar divu Rei­nas-Vestfālenes Tehniskās augstskolas studentu, inženieru jaunuzņēmumu “Street­Scooter” radīts pirmais auto modelis. Tas pasta vajadzībām tapis, bal­stoties uz apņemšanos par pieņemamu cenu radīt automašīnu, kas ir ietilpīga – 
ar funkcionālu, līdz pat 4 kubikmetru tilpuma kravas nodalījumu. Sākotnēji “Deutsche Post” bija tikai šā projekta investors, taču jau 2014. gadā kļuva par uzņēmuma īpašnieku.

Sērijveida pasta vajadzībām piemērotu automašīnu ražošana tika sākta 2016. gada pavasarī bijušās vagonu rūpnīcas teritorijā Vācijas pilsētā Āhenē. Pērn ekspluatācijā nodotas 2000 jaunās pasta elektroautomašīnas. Šogad kompānija plāno palielināt ražošanas apjomu līdz 
10 000 spēkratu gadā.

Automašīna spēj nobraukt 50 – 80 km ar vienu uzlādes reizi. Tās maksimālais braukšanas ātrums ir 80 km/h.

Apzinoties nepieciešamību attīstīt elektrisko transportlīdzekļu izmantošanu, projektu finansiāli atbalstīja arī Vācijas Vides ministrija, uzverot, ka šī iniciatīva aplūkojama plašākā kontekstā kā cīņa pret klimata pārmaiņām.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27
Alūksne +19.3
Daugavpils +23.7
Saldus +27
Liepāja +24.0
Jelgava +28
Ventspils +22.9
Limbaži +27
Madona +26
Rēzekne +23
Draugiem Facebook Twitter Google+