×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

Pašu gatavota piespraude kurpēm

Foto no žurnāla "Praktiskie Rokdarbi"Foto no žurnāla "Praktiskie Rokdarbi"
Materiāli:

• 3 krāsu mazas pērlītes
• Garenas pērlītes
• Nedaudz lielākas pērlītes
• 2 lielas pērles (rotas viducim)
• Pērļošanas adata, diegs
• Šķēres

Autors: Praktiskie Rokdarbi

Nekas tā nesagandē prieku par jaunām kurpēm kā atziņa – tagad ar tādām staigā puse Latvijas sieviešu. Piestiprinot pērlīšu brošu, apavi pārvērtīsies līdz nepazīšanai, turklāt nevienam neienāks prātā, ka tas ir jau pazīstamais kurpju modelis.

Šai brošai viducī vajadzētu kaut ko spilgtāku, tāpēc lielajai pērlei uzlīmēti trīs fliteri.

 Darba gaita:

1. Lielajai pērlei izver diegu tā, lai abās pusēs paliktu brīvs pavediena gals.

2. Diega gals ir pamats pirmajai smalko pērlīšu rindai. Pērlīti uzver uz adatas un uz diega gala, kā redzams fotoattēlā.

3. Pērlīti nostiprina vietā, izverot cauri diegu. Šādā veidā pērlītes apšuj visapkārt lielajai pērlei.

4. Nākamā pērlīšu rinda tiek šūta tāpat, tikai diega gala vietā izmanto diega cilpiņas, kas izveidojušās starp pērlītēm iepriekšējā rindā.

5. Tālāk veido garo pērlīšu rindu. Sākumā ņem vienu garo, tālāk turpina ar divām mazajām pērlītēm un vienu garo. Diegu iever iepriekšējās rindas cilpā starp pērlītēm, pēc tam atpakaļ cauri garajai pērlītei. Pēc tam atkal divas mazās un viena garā pērlīte, atkal nākamā iepriekšējās rindas cilpa starp pērlītēm un atpakaļ virzienā cauri garajai pērlītei utt.

6. Jaunu rindu veido no mazajām pērlītēm, tās stiprinot tāpat kā ceturtajā solī.

7. Nākamo rindu sāk ar vienu vidējā lieluma pērlīti, tad ņem trīs mazās pērlītes un vienu vidējo pērlīti, ko piestiprina iepriekšējās rindas cilpiņā, izlaižot divas pērlītes. Kad izver cauri pareizajai cilpiņai, adatu ver atpakaļ cauri vidējā lieluma pērlītei, pēc tam atkal trīs mazās pērlītes, vidējā lieluma pērlīte, cilpiņa un atpakaļ virzienā cauri vidējai pērlītei.

8. Pēdējo kārtu veido papildu nostiprināšanai. Adatu izver cauri trim iepriekšējās rindiņas pērlītēm, uzver vienu violeto, zilo un violeto pērlīti.

9. Adatu atkal ver cauri nākamajām trim iepriekšējās rindas pērlītēm. Ja mazās pērlītes nav vienāda izmēra, piespraude var būt nevis plakana, bet nedaudz izvirzījusies uz  augšu. Uz kurpēm tā izskatīsies pat labāk!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+