×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Pašu ogas pašu dārzā

TA_mansOguDarzs_print

Kad veikalā visu gadu var nopirkt teju visas ogas, var šķist liels izaicinājums stādīt un kopt ogulāju krūmus, sagaidīt ražu, pasargāt to no slimībām un kaitēkļiem, salnām un putniem, lai beidzot baudītu šo pūliņu augļus. Vai tas ir ieguldītā darba vērts, ja ātrāk un varbūt lētāk ir ogot tirgotavās?

Tiem, kuri šādām apcerēm ij negrasās kavēt laiku, jo zina, ka pašaudzētai avenei vai upenei ir īpaša garša, smarža un tai klāt racionāli neuzskaitāma pievienotā vērtība, jaunā tematiskā avīze “Mans ogu dārzs” noderēs par padomdevēju un palīgu dārza izveidē un kopšanā. Avenes – sarkanas, dzeltenas un gluži melnas, tādas, kas ienākas vasarā, un citas, kam ražas laiks atvasarā un rudens pusē. Kazenes, kas dārzos pagaidām tiek audzētas retāk. Sarkanas, baltas un zelta jāņogas, upeņu šķirņu daudzveidīgums katrai gaumei, nepelnīti nenovērtētās ērkšķogas. Un vēl nesen tikai mežā, bet tagad arī pašu stādījumos izaudzējamas krūmmellenes, lielogu dzērvenes un brūklenes.

Izsmeļoša informācija par desmit dažādu ogulāju audzēšanu, 70 labāko šķirņu raksturojums, simti profesionālu, katra dārza saimniekam noderīgu praktisku padomu – tas viss rodams Latvijas Valsts augļkopības institūta pētnieces, bioloģijas doktores Sarmītes Strautiņas sagatavotajā izdevniecības “Lauku Avīze” tematiskajā izdevumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+