Sports
Basketbols

Austrumeiropas basketbola līga startē Rīgā 16

Rīgā šonedēļ notiks Austrum­eiropas sieviešu basketbola līgas (EEWBL) čempionāta pirmais posms, kurā Latviju pārstāvēs abas spēcīgākās komandas “TTT Rīga” un “Vega 1/Liepāja”.

Austrumeiropas līga idejas līmenī dzimusi un veidota Latvijā, tās prezidents ir Igo Zanders. Pirmajā sezonā EEWBL spēlēja astoņas komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Jaunajā sezonā līgas ģeogrāfija kļuvusi plašāka, piesaistītas ļoti spēcīgas komandas – Turcijas “Istanbul University” ar vienu no Latvijas izlases līderēm Aiju Putniņu, Slovākijas daudzkārtējā čempionvienība Košices “Good Angels”, Polijas kausa ieguvēja Ļubļinas “AZS”, trīskārtējā Eiropas kausa ieguvēja Maskavas “Dinamo”, Ukrainas spēcīgākā komanda Kijevas “Avangard” un Latvijas vicečempionvienība “Vega 1/Liepāja”.
Turnīra rīkotāji saskaitījuši, ka komandu pieteikumos ir 14 spēlētājas ar olimpisko pieredzi, tostarp divas Rio bronzas medaļu ieguvējas, 11 spēlētājas ar WNBA pieredzi.

Pirmajā posmā 12 komandas ir sadalītas divās grupās, katra aizvadīs viena apļa turnīru. Nākamajā posmā katras grupas trīs spēcīgākās komandas tiksies ar trim vājākajām pretējā grupā, tātad katra komanda aizvadīs pa astoņām spēlēm. Pirmās astoņas komandas no 30. marta līdz 2. aprīlim tiksies finālturnīrā Košicē.

Šonedēļ Rīga kļūs par vienīgo pilsētu, kurā vienlaikus spēlēs visas 12 komandas, “Elektrum” olimpiskajā centrā un 49. vidusskolas sporta zālē demonstrējot augstākā līmeņa dāmu basketbolu. Ar ievērojami pastiprinātu komandu un lielu mērķi sezonu sāks pirmā turnīra uzvarētāja “TTT Rīga”. Rīdzinieces šovakar pulksten 19.30 “Elektrum” olimpiskajā sporta centrā tiksies ar Minskas “Cmoki”, rīt 18.30 – ar Ļubļinas “AZS” un svētdien 16.30 – ar Kijevas “Avangard”. “Vega 1/Liepāja” Rīgas posmu aizvadīs 49. vidusskolā pret Polijas “Basket Gdynia” (šodien 15.45), Kazahstānas “Tigers” (rīt 15.15) un Minskas “Horizont” (svētdien 12). “Istanbul University” un Aija Putniņa šodien cīnīsies ar Astanas komandu (20.00), rīt pret Maskavas “Dinamo” (17.30) un svētdien pret “Gdynia” (16.30).

LA.lv