Sports
Hokejs

Pasūtīja trīs mājas tālāk – “Zemgale”/LLU vārtsargs atklāj tiesneša darbības metodes0


Vārtos Reinis Petkus
Vārtos Reinis Petkus
foto: LHF

Latvijas hokeja vicečempionu “Zemgale”/LLU vārtsargs Reinis Petkus pēc “Optibet” Hokeja līgas (OHL) finālsērijas pauda neapmierinātību par tiesnešu darbību, sarunā ar žurnālistiem norādot, ka pēdējā mačā soģis viņu pasūtījis trīs mājas tālāk.

Jau vēstīts, ka sestdien par valsts čempioni otro gadu pēc kārtas kļuva “Kurbads” komanda, kura OHL finālsērijā ar 4-0 uzvarēja Jelgavas vienību “Zemgale”/LLU, kas finālā spēlēja pirmo reizi.

“Rezultāts finālsērijā neapliecina mūsu spēju maksimumu. Varējām krietni vairāk,” pēc mača pauda Petkus. “Domāju, patraucēja pirmā spēle. Tajā mēs zaudējām papildlaikā, bet ja būtu uzvarējuši, viss būtu citādāk. Iekritām nelielā bedrē un nesavācāmies, pēc tam jau veiksme no mums novērsās un vairs neuzsmaidīja.”

Patlaban 22 gadus vecais vārtsargs neslēpa, ka pēc fināla ir vilšanās.

“Mērķis jau ir viens – spēlējam, lai paceltu kausu, nevis paliktu otrie. Jā, varbūt pēc kāda laika būs gandarījums par paveikto, bet šobrīd ir sarūgtinājums,” sacīja ripu ķērājs, kurš izslēgšanas spēlēs sešos mačos atvairīja 92,42% metienu, kas bija otrs labākais rādītājs turnīrā.

Neapmierināts vārtsargs bija ar tiesnešu darbību.

“Varu atzīmēt, ka sērijas noslēdzošajā mačā tiesnešu darbs bija ļoti švaks. Varbūt neesmu liels speciālists un nevaru neko pateikt par noraidījumiem, bet, ja tiesnesis atļaujas man aizrādīt ar rupjiem vārdiem – tā nav pareiza pieeja. Vienā brīdī tiesnesim normālā valodā paprasīju, lai izskaidro situāciju, bet viņš mani rupjiem vārdiem pasūtīja trīs mājas tālāk. Man rodas jautājums – ja viņš drīkst lamāties, tad kādēļ es to nedrīkstu darīt? Atmosfēra uzreiz vairs nav patīkama,” stāstīja Petkus.

Viņš uzskata, ka uz šādiem mačiem prātīgāk būtu aicināt neitrālus tiesnešus.

“Šādas lietas Latvijas čempionātā gan nav regulāri, tas bija tikai finālsērijas noslēdzošajā spēlē, tomēr uzskatu, ka kopumā tiesāšana varēja būt labāka. Domāju, pats labākais būtu paņemt neitrālus tiesnešus, piemēram, no Baltkrievijas, jo mēs taču ar šo valsti esam regulāri sadarbojušies. Tad emocijas nebūtu tik sakāpinātas, soģi arī nerunātu mūsu mēlē,” sprieda “Zemgale”/LLU spēlētājs.

Savukārt pateicīgs vārtsargs bija “Zemgale”/LLU līdzjutējiem.

“Mūsu fani gan bija lieliski, arī pēc noslēdzošās fināla spēles mums uzgavilēja. Liels paldies viņiem par to. Mēs spēlējam viņu dēļ. Vienlaikus gan vēlos atvainoties, ka neatvedām uz Jelgavu vēl vienu spēli,” piebilda vārtsargs. “Neteiktu, ka “Kurbads” šajā sērijā būtu bijis kas īpašs. Visu sezonu pret viņiem jau spēlējām. Protams, varbūt bija lielāks spiediens no viņu puses, bet nevaru teikt, ka viņi būtu parādījuši ko īpašu.”

Saistītie raksti

Petkus regulārajā čempionātā “Zemgale”/LLU vārtus sargāja 15 spēlēs, atvairot 91,41% metienu, kamēr otrs Jelgavas kluba vārtsargs bija Rihards Cimermanis.

“Zemgale”/LLU pamatturnīru noslēdza ceturtajā vietā, bet pusfinālā negaidīti ar 4-2 uzvarēja regulārā čempionāta uzvarētāju “Mogo”.

LA.lv