Latvijā
Kriminālziņas

Pasūtījuma slepkavība Jelgavā: vainīgajam bargs cietumsods 1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Fotolia

Jelgavas tiesa atzinusi 1983.gadā dzimušā Oļega Kļimanova vainu pasūtījuma slepkavības izdarīšanā un piespriedusi viņam brīvības atņemšanu uz 16 gadiem un sešiem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, informēja tiesas pārstāve Sanita Grinšpone.

Prokurors prasīja vīrieti sodīt ar brīvības atņemšanu uz 20 gadiem.

Apsūdzētais savu vainu neatzina.

Kļimanovs atzīts par vainīgu visās viņam izvirzītajās apsūdzībās pēc Krimināllikuma (KL) 117.panta 3.punkta un 9.punkta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā un mantkārīgā nolūkā, un pēc KL 233.panta 2.daļas par šaujamieroča glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas.

Jelgavas tiesa daļēji apmierināja arī cietušo pieteiktās kompensācijas. Par labu bojā gājušā vīrieša sievai piedzenama kompensācija 8150 eiro apmērā, bet par labu bojāgājušā tēvam – 28 150 eiro.

Jau vēstīts, ka bojāgājušā sieva bija pieteikusi kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kā arī materiālo kompensāciju par bēru izdevumiem 1920 eiro apmērā. Mirušā tēvs sākotnēji bija pieteicis kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kuras apmēru tiesas sēdē mainīja uz 50 000 eiro.

Tiesas spriedumu būs iespējams pārsūdzēt pēc tam, kad visas iesaistītās puses būs iepazinušās ar pilnu motivēto spriedumu.

Kā ziņots, 2015.gada 7.decembrī ap plkst.7 Satiksmes ielā, Jelgavā, ar vairākiem šāvieniem sašauts 40 gadus vecs vīrietis, kurš vēlāk no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais saticies ar pirmstiesas procesā nenoskaidrotām personām. Kopīgas alkohola un narkotiku lietošanas laikā pirmstiesas procesa nenoskaidrota persona piedāvāja apsūdzētajam izdarīt personas slepkavību, lietojot šaujamieroci, apsolot par to samaksāt 5000 eiro. Vīrietis piekrita.

Kā informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe, pēc pirmstiesas procesa nenoskaidrotas personas norādēm apsūdzētais agrā rīta stundā ar līdzi paņemto šaujamieroci devās uz dzīvojamās mājas pagalmu, kur gaidīja, kamēr no kāpņu telpas iznāks cietušais.

Atrodoties narkotiku un alkohola ietekmē un darbojoties mantkārīgā nolūkā, apsūdzētais no šaujamieroča izdarīja sešus mērķtiecīgus šāvienus cietušā ķermenī, un pēc tam no notikuma vietas aizskrēja.

LA.lv
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
2 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1918. gada 14. novembrī
9 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1958. gada 14. novembrī. Pirmie PSRS mikroautobusi no Rīgas
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa

Laukos
Firma Liepājā, īpašnieki – Krievijā, uz kuģa – ukraiņi un krievi. Kā zvejnieki kļūst par shēmotāju ķīlniekiem
1 stunda
ĢZ
Ģirts Zvirbulis
Latvijā
Partijas “iepauzē” ar valdības veidošanu 1
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Kādi laikapstākļi gaidāmi 18.novembrī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Uz Salu tilta apgāzusies vieglā automašīna
34 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
2 stundas