×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Pašvaldība aizņemas pusmiljonu Preiļu pils atjaunošanai

Foto - WikipediaFoto - Wikipedia

Preiļu novada pašvaldība ir lēmusi par Preiļu pils atjaunošanas darbu sākšanu un paņēmusi šīm vajadzībām 492 853 eiro kredītu, aģentūru LETA informēja Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Paegle.

Pils atjaunošanai plānots piesaistīt finansējumu arī no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), kas paredzēts nozīmīga kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un aizsargāšanai, kā arī ar to saistītu pakalpojumu attīstīšanai.

Iesaistīties Preiļu pils atjaunošanā aicināti arī visi aktīvie un darbīgie cilvēki, lai, sagaidot valsts simtgadi, atkal būtu iespēja priecāties par atjaunoto neogotikas pērli, ko savulaik radīja grāfu Borhu dzimtas pārstāvji.

Paredzams, ka Preiļu pils pēc tās atjaunošanas darbosies kā tūrisma objekts, kurā tiks radīti jauni tūrisma produkti. Vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem pilī būs iespēja sajust, sadzirdēt, izgaršot grāfu Borhu laika noskaņu.

Preiļu novada dome un nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” aicina ikvienu, kuram ir svarīgs Preiļu novada kultūrvēsturiskais mantojums un tā saglabāšana, ar ziedojumiem atbalstīt Preiļu pils atjaunošanu. Ziedot iespējams, ieskaitot naudu nodibinājumam “Viduslatgales pārnovadu fonds” ar norādi “Ziedojums Preiļu pils atjaunošanai”.

Preiļu novads ir bagāts ar kultūrvēsturiskajām vērtībām, un Preiļu vēstures mantojuma lielākais lepnums ir Preiļu muižas komplekss ar skaisto parku un pili – izcilo Latgales 19.gadsimta historisma laika muižu arhitektūras paraugu. Jau 1382.gada hronikās Preiļi minēti kā Borhu dzimtas īpašums.

Preiļu pils celtniecība bija ievērojams notikums tālaika Latgales kultūras dzīvē, un tagad Preiļu pils kopā ar parka apbūvi ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Kā stāstīja Paegle, ziņas par to, kāda šī arhitektūras pērle izskatījās agrāk, aizkustina vietējo iedzīvotāju un ciemiņu sirdis. Preiļu pils atjaunošanas ieceres atbalstītāji ir pārliecināti, ka drīzumā tā, dižojoties starp simtgadīgā parka kokiem, atkal spēs priecēt visus interesentus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+