×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Pašvaldībās būs jāveido komisijas medījamo dzīvnieku postījumu mazināšanā

Foto: LETAFoto: LETA

Lai mazinātu medījamo savvaļas dzīvnieku radītos postījumus un zaudējumus, pašvaldībām būs pienākums veidot medību koordinācijas komisijas, kas cita starpā būs atbildīgas par postījumu mazināšanu, paredz valdībā pirmdien apstiprinātie noteikumi.

Kā informē Zemkopības ministrijas (ZM) sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Kalniņa, jaunie nosacījumi paredz medību koordinācijas komisijas sastāvu, tiesības un pienākumus, kā arī kārtību, kādā nosaka pasākumus postījumu un to seku ierobežošanai vai likvidēšanai.

LETA vēsta, ka katras komisijas sastāvā iekļaus pa vienam loceklim no novada pašvaldības, Valsts meža dienesta un Lauku atbalsta dienesta, kā arī pa vienam pilnvarotajam pārstāvim no mednieku, lauksaimnieku un meža īpašnieku intereses pārstāvošajām organizācijām, kurām komisijas izveidošanas brīdī ir vairāk nekā 200 biedru.

Minētajām institūcijām ir pienākums nodrošināt pārstāvi darbam komisijā bez maksas.

ZM paredz, ka pašvaldību iesaistīšana būs efektīvs līdzeklis savvaļas medījamo dzīvnieku postījumu problēmu risināšanā, ņemot vērā, ka tās spēj objektīvāk orientēties katras konkrētās teritorijas īpatnībās un situāciju niansēs.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +4
Alūksne +2.9
Daugavpils +5.9
Saldus +3.2
Liepāja +4.6
Jelgava +4.6
Ventspils +4.9
Limbaži +4
Madona +4.6
Rēzekne +3.7
Draugiem Facebook Twitter Google+