×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Pašvaldība: koalīcija nepiešķir finansējumu Ogres upes izpētei

Foto-LETAFoto-LETA

Koalīcija noraidījusi priekšlikumu piešķirt finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Ogres upes izpētei, informēja novada pašvaldībā.

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis informēja, ka koalīcijas sēdē tika iesniegts priekšlikums par 320 000 eiro piešķiršanu Ogres upes pētījumam, taču pieņemts lēmums, ka šādam pētījumam nav iespējams piešķirt līdzekļus no valsts budžeta, jautājumu novirzot “Latvenergo”.

Savukārt “Latvenergo” pārstāvji pauduši viedokli, ka neviens normatīvais akts nedod tiesības uzņēmumam piešķirt līdzekļus šādam pētījumam un arī uzņēmuma budžetā nav iekļauts finansējums šādam mērķim.

Plānots, ka pētījumu varētu veikt Hidrometeoroloģiskais dienests. Pētījumā tiktu izvērtēta situācija Ogres upē, noteikti plūdu cēloņi un hidroelektrostacijas ietekme uz upi.

“Šāds pētījums ir nepieciešams, lai tiktu izstrādāts rīcības plāns, kā rīkoties, lai mums nevajadzētu cīnīties ar plūdu sekām, bet gan ar cēloņiem,” nepieciešamības iemeslus izskaidroja Helmanis.

Viņš norādīja, ka risinājums ir jārod, tādēļ pēc mēneša jautājumu turpinās izskatīt, piebilstot, ka plūdus izraisošā vieta nav Ogres novada pašvaldības valdījumā.

“Mēs pēc mēneša griezīsimies vēlreiz valdībā ar lūgumu, jo mēs visu laiku cīnāmies ar cēloņiem, nevis ar sekām. Šajā gadījumā Ogres upes ieteka Daugavā tomēr ir valdības pārziņā, tas nav mūsu īpašums,” sacīja Helmanis.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā pastāvīgo plūdu risku Ogrē, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija plāno savos resursos rast līdzekļus veikt pētījumu Ogres un Daugavas upes stāvokļu modelēšanai – kādas darbības būtu nepieciešams veikt, lai ilgtermiņā novērstu plūdu riskus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+