×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Pašvaldība lūdz apturēt Skrundas Profesionālās vidusskolas likvidāciju

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Skrundas novada domes deputāti pirmdien ārkārtas sēdē vienbalsīgi lēma lūgt Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) apturēt Ministru kabineta (MK) rīkojuma projekta turpmāko virzību saistībā ar Skrundas Profesionālās vidusskolas likvidāciju, informē pašvaldības pārstāvis Didzis Strazdiņš.

Viņš stāsta, ka 11. februārī Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece un Skrundas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Inga Flugrāte pēc IZM uzaicinājuma tikās ar Izglītības departamenta direktora vietnieci profesionālās izglītības un starptautiskās sadarbības jomā Intu Šustu, lai runātu par Skrundas Profesionālās vidusskolas turpmāko pastāvēšanu.

Tikšanās laikā pašvaldības pārstāves uzzināja par Liepājas Valsts tehnikuma un Skrundas Profesionālās vidusskolas izstrādātā turpmākās darbības scenārija noraidīšanu un lēmumu likvidēt Skrundas Profesionālo vidusskolu. Sarunā tomēr panākta vienošanās, ka tiks strādāts pie skolas pārveides par Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma filiāli. Tādēļ 12. februārī Skrundas novada pašvaldības pārstāves devās uz sarunām ar tehnikuma vadību.

Lai gan šo sarunu laikā rastas sadarbības iespējas un nolemts izstrādāt sadarbības plānu par filiāles izveidi, 16. februārī Šusta informēja Robežnieci par lēmumu Skrundas Profesionālo vidusskolu likvidēt, nevis pārveidot par Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma filiāli. Šādi lemts, nesagaidot sadarbības plāna izstrādi.

19. februārī Valsts sekretāru sanāksmē publiskots MK rīkojuma projekts “Par Skrundas Profesionālās vidusskolas likvidāciju”. Iepazīstoties ar tā anotāciju, Skrundas novada pašvaldības speciālisti secināja, ka tās tekstā ir kļūdaini norādīts, ka pašvaldība nav izteikusi gatavību pārņemt skolu pašvaldības padotībā.

Domājot par Skrundas Profesionālās vidusskolas darbiniekiem, audzēkņiem un iespējām saglabāt skolas ēkas, pašvaldības speciālisti un deputāti, kā arī skolas vadība meklē risinājumus skolas darbības un infrastruktūras saglabāšanai.

Tādēļ Skrundas novada domes ārkārtas sēdē lemts lūgt IZM apturēt rīkojuma projekta turpmāko virzību saistībā ar skolas likvidāciju un iesniegt Skrundas novada domei precizētu informāciju par noteikumiem, ar kādiem pašvaldībai ir iespējams pārņemt Skrundas Profesionālo vidusskolu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+