Latvijā
Novados

Pašvaldība nostāda ubadzes lomā Jaunsvirlaukas goda ģimenes mammu 16

Kadrs no video

Jelgavas novada pašvaldība it kā sniedz sociālo palīdzību daudzbērnu ģimenēm – nākusi klajā ar jaunu pabalstu izglītībai bērniem no kuplajām ģimenēm. Tomēr ne visas daudzbērnu ģimenes pabalstu var saņemt, jo izpratne par to, kas ir daudzbērnu ģimene, pašvaldībā atšķiras no valsts oficiālās definīcijas, kurai pieturēties iesaka Labklājības ministrija.

Sākotnēji daudzbērnu ģimenes mamma cerējusi uz pašvaldības palīdzību, bet pēc vizītes pie ierēdņiem izplūdusi asarās un pēc atraidījuma jutusies kā ubadze, uz kuru sociālie darbinieki skatās, tā teikt, no augšas, vēsta TV3 raidījums Bez Tabu.

Latvijas realitāte: sabiedrība noveco, skolas pārtop veco ļaužu pansionātos. Lai veicinātu dzimstību un atbalstītu kuplās ģimenes, Jelgavas novada pašvaldība dižojas, ka palīdz daudzbērnu ģimenēm. Palīdzības grozā ir pabalsts izglītībai 50 eiro apmērā, ko piešķir reizi gadā par katru atvasi daudzbērnu ģimenē.

Arī Sigita cerējusi uz pašvaldības palīdzību, jo skolas solos sēž četri bērni. Tā kā viņa, vīrs un bērnu četrotne ir jaunienācēji Jelgavas novadā, Jaunsvirlaukas pagastā, devusies uz vietējo pagasta pārvaldi, lai no sociālā darbinieka uzzinātu par iespējām pieteikties pabalstam izglītībai. Tomēr tur atraidīta, pēc pieredzētā sieviete pat izplūdusi asarās.

LA.lv