×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. oktobris, 2017
Drukāt

Pašvaldība nostāda ubadzes lomā Jaunsvirlaukas goda ģimenes mammu (44)

Kadrs no videoKadrs no video

Jelgavas novada pašvaldība it kā sniedz sociālo palīdzību daudzbērnu ģimenēm – nākusi klajā ar jaunu pabalstu izglītībai bērniem no kuplajām ģimenēm. Tomēr ne visas daudzbērnu ģimenes pabalstu var saņemt, jo izpratne par to, kas ir daudzbērnu ģimene, pašvaldībā atšķiras no valsts oficiālās definīcijas, kurai pieturēties iesaka Labklājības ministrija.

Sākotnēji daudzbērnu ģimenes mamma cerējusi uz pašvaldības palīdzību, bet pēc vizītes pie ierēdņiem izplūdusi asarās un pēc atraidījuma jutusies kā ubadze, uz kuru sociālie darbinieki skatās, tā teikt, no augšas, vēsta TV3 raidījums Bez Tabu.

Latvijas realitāte: sabiedrība noveco, skolas pārtop veco ļaužu pansionātos. Lai veicinātu dzimstību un atbalstītu kuplās ģimenes, Jelgavas novada pašvaldība dižojas, ka palīdz daudzbērnu ģimenēm. Palīdzības grozā ir pabalsts izglītībai 50 eiro apmērā, ko piešķir reizi gadā par katru atvasi daudzbērnu ģimenē.

Arī Sigita cerējusi uz pašvaldības palīdzību, jo skolas solos sēž četri bērni. Tā kā viņa, vīrs un bērnu četrotne ir jaunienācēji Jelgavas novadā, Jaunsvirlaukas pagastā, devusies uz vietējo pagasta pārvaldi, lai no sociālā darbinieka uzzinātu par iespējām pieteikties pabalstam izglītībai. Tomēr tur atraidīta, pēc pieredzētā sieviete pat izplūdusi asarās.

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. Šiem “sliņkiem”, ir daudz vairāk jāstrādā nekā tiem, kuri sēd birojos un noliek vakarā laptopu somā. Nav nekas tur laukiem nepiedienīgs.

 2. Goda ģimene nav dokumentus līdz galam nokārtojusi acīmredzot- viens otra bērnus noformējuši juridiski par kopējiem . Kas zin , tad varēs dabūt vēl lielākus labumus.Papīri ir jāsakārto un tad jāsūdzās . Civilā likumdošana nav atcelta .

 3. bail skatīties uz to ‘godu’

 4. Par Jelgavas novada kantora aizgaldā pirdošajiem Atbildēt

  Lai veicinātu dzimstību un atbalstītu kuplās ģimenes, Jelgavas novada pašvaldība dižojas, ka palīdz daudzbērnu ģimenēm. Palīdzības grozā ir pabalsts izglītībai 50 eiro apmērā, ko piešķir reizi gadā par katru atvasi daudzbērnu ģimenē.

  Arī Sigita cerējusi uz pašvaldības palīdzību, jo skolas solos sēž četri bērni. Tā kā viņa, vīrs un bērnu četrotne ir jaunienācēji Jelgavas novadā, Jaunsvirlaukas pagastā, devusies uz vietējo pagasta pārvaldi, lai no sociālā darbinieka uzzinātu par iespējām pieteikties pabalstam izglītībai. Tomēr tur atraidīta, pēc pieredzētā sieviete pat izplūdusi asarās.
  ——————————————–
  Kantora aizgaldā pirdošajām GOVĪM, ja dos pabalstu 4 bērnu ģimenei, algai un prēmijām nauda nepietiks …

 5. kāds sakars nekārtībai ar pabalstu

 6. Tiem, kas pārmet par nekārtību. Nav šeit nekādas nekārtības! Ķerras, komposta kaste – tas viss laukos vajadzīgs. Kaudzē sakrauti logu rāmji – laikam tos paredzēts izmantot siltumnīcai vai lecektīm. Liela mūra māja, pagalmā zāle nopļauta, bērni kārtīgi ģērbušies – viss ir kārtībā!

  • Inesīt,tev arī laikam roku nav ja uzskati par kārtīgu,sakoptu pagalmu vientuļās mammas dzīvesvietu? Čūskas jau no kaktiem laukā nelien,bet sakopt varēja daudzko tur.

   • Dacīt, zābaciņus kājās, slotu rokās un parādi tīrības orasmi!

   • Laukos momentā neko sakopt nevar,uz burvju mājienu nekas nenotiek!!! Ģimene tik nesen uz šo vietu pārcēlusies dzīvot! Nav kā pilsētā-nomazgā traukus,izslauki grīdu un kārtība.Laukos ne tikai viens gads(!) paiet,lai viss būtu skaisti.

    • Kad aicina televīziju, tad vismaz filmēšanās laukums jāsakopj. Ar vismaz četriem roku pāriem to var ātri izdarīt.

 7. Ar sociālo darbinieku sistēmu vispār kaut kas nav kārtībā ! Ir tāda sajūta —jo viņi mazāk palīdzēs cilvēkiem ,jo viņiem būs lielāka alga.Esmu pats saskāries ar socenēm un viņas ir ļoti augstprātīgas ,it kā maksātu no savas kabatas !Man pat riebjas iet pie viņām !

 8. Atkal Bāžam naudu savās kabatās.

 9. tā ir daudzu pašvaldibu slimiba Atbildēt

  tas pats musu Dundagas novadā. pabalstus un atbalstu saņem kas? dzēraji un skandaletāji, kuriem tos iedod lai tiktu vaļā , kamer vientu”a māmiņa palikusi bez jumta virs galvas no novada socdienestiem neko nevar dabūt. darba nav, dzivot nav kur, sociķi neko nedodkaut novada iedzivotājs. vel piedraud ja daudz trokšņosi uzsutisim bāreņtiesu un paliksi bez bērna jo tu taču nevari par viņu parupeties tev nekā nav. pārceļas uz kaimiņu novadu un saņem gan palidzibu, gan pajumti, gan ar malku palīdz. tad man rodas jautajums, kāpec es novadam nodokļus maksāju ja tas pēc tam nedalās ar tiem kam vajag, bet tik tiem kam grib dod? vai nevaretu tā ka es to daļu nodokļu kas pašvaldibai pienākas kautkā novirzu pa tiešo kādam? nu bērnunams, slimnīca, kaut vai cita pašvaldiba… tikai ne tiem budžiem

  • Pirms kļūsti VIENTUĻĀ māmiņa 4 bērniem,padomā kā viņus uzturēt nevis tikai ražot

   • Labi gan, ka tu vienmēr vari izplānot katru soli uz priekšu. Daudziem tā neveicas, tad ko- izlikties, ka viņu nav? Ja ir paklupis, uzkakāt virsū un pārkāpt pāri? Kāpēc tad tie skaļie lozungi, ka ir atbalsts daudzbērnu ģimenēm utml? Tiek taču speciāli iedalīti līdzekļi šai palīdzībai. Nu protams, ja gada beigās paliek pāri nauda, tad var piešķirt sev prēmijas un ceļojumus, nu vismaz agrāk par to pļāpāja paši soc.darbinieki.

   • Tu, čukča, noskaties sižetu- māmiņa nav vientuļa! Katram dzīvesbiedram ir pa 2 bērni. Ko var bez jēgas komentēt, tipa- neko nezinu, bet viedoklis ir.

 10. Nu nav mūsu sabiedrībā ne sapratnes,ne līdzjūtības,ne cieņas pret cilvēkiem.Vienmēr un visūr primārais ir noteikumi,likumi utt.,tikai ne cilvēks,tai skaitā bērni un pensionāri.Esmu pati ar to saskārušies un saņēmusi atbildi,ka bērni ir mana problēma! Lai arī strādaju un maksāju nodokļus,bet ne sapratni,ne palīdzību nesaņēmu,esmu trīs bērnu mamma,paļauties varēju tikai uz saviem spēkiem. Bet mūsu valstij mani bērni vajadzīgi kā vergi….noželojami.Runajot par pasvaldībam,tur vajag kartīgas VID pārbaudes,jo līdzekļi tur tiek tērēti visam kam…….pa labi un pa kreisi!

 11. Mūsu realitātē nekas apkauninošs nav tajā, ka esi nabags un domā, kā izfunktierēt līdzekļus. Tu vari strādāt kā zirgs, bet naudas nepietiks pat viena bērna normālai aprūpei, jo šmaucēji ir visapkārt… Nesen zobs sāka sāpēt sīcim, bezmaksas iespēja 7 ierasties, ārsts uzurbs un ieliks zāles, ti nobeigs zobu. Protams aizgāju pa naudu, 20 eur, bet zobs vesels… Kur nu otru, otru nepavilktu. Esam vergi, dzīvojām lai piepildīt kuņģi… Kauns pašvaldībai un valdībai par notiekošo.

 12. NU vispār ,kas mums palīdzēja audzināt bērnus? Padomju laikā,visi kārtīgi bērni.

  • Liec nu mierā padomju laikus- es neatceros, ka mani vecāki būtu maksājuši tāda apmēra komunālos maksājumus, zobārsts bija par velti, par slimnīcu jāmaksā nebija. Skolā pusdienas visiem par brīvu. Strādājot “sovhozā” izdevās pat sakrāt naudu. (kuru protams pazaudēja, ka ieviesa repšus). Bija arī tajos laikos, kam bija grūti iztikt, bet apkārtējie bija izpalīdzīgāki nekā mūsdienās. Un nebija interneta, kur gānīties.

 13. Nu ko jūs te muldat, ar kādām tiesībām nosodat mātes? Kas bļauj vislaik, ka Latvieši izmirst, un kad dzemdē, nosoda, ko dzemdē, nez kā uzturēs. Lieta ir tāda, ka mēs esam pazemoti ubagi visi šai valstī un lecam viens otram augumā..

 14. Izskatās, ka bezsirdīgi liekēži sēž šajā pašvaldībā. Redz, ja palīdzēs bērniem, varbūt neiznāks dāsnas prēmijas pašvaldības madāmām un kungiem.

 15. Kritizē tās kuras nav mātes vai nevar par tādām kļūt.

 16. Fui,vai Tad Caune nevar ziedot tos 200 eiro no savas biezās kabatas?

  • Pilnīgi pareizi, bet Caune nezin, kas tas tāds par svešvārdu, – līdzjūtība, palīdzība, atbalsts. Riebjas, tie rsnie mūļi, sava labuma grābēji…Un sociālie dienesti 99% visur ir tāpēc, lai pazemotu cilvēkus, kuriem jau tā ir grūti.

 17. Bezkaunīgi utu bungas šī pašvaldiba ,visus atlaist no darba ,fuj

 18. Parasti tās ir sievietes ,kuras pieņem lēmumu dzemdēt,bet kā uzturēt un izskolot bērnus nedomā.Un pašām arī dažkārt nav nekādas izglītības.Nevajag vainot valsti!!!!!

 19. Vispār jau bērnus dzemdēt izvēlās paši , varbūt uzturēt arī vajag pašiem? Kāpēc pārējai Latvijai jāuztur visi?

  • Gribēsi, lai tev pensiju maksā “visi” ?

   • Cik zināms pensiju veido manis maksātie nodokļi.Bet šeit,lūk,manus nodokļus izšķiež bērnu ražotājai mammai.Kur tad tētis ?kādēļ tas nepelna pietiekoši?

    • Te nu tu smagi kļūdies. Kā redzams neizproti pensiju sistēmu. Tava dārgā pensiju iemaksa neguļ kādā tur iedomātā seifā un negaida,kad kļūsi par pensionāru. Tava maksātā nauda jau sen ir izmaksāta esošajiem pensionāriem,un ja Latvijā nebūs nodokļu maksātāju nākotnē,kas ir acīm redzams,tad tev arī savu dārgo pensiju neredzēt,kā savas ausis. Jo valsts būs nolaista līdz kliņķim,ja neesi pamanījis/usi,tad šis process jau sen ir sācies,un es personīgi nemaz neceru savu pensiju sagaidīt,jo tādas vairs nebūs,ja tik ilgi nodzīvošu.

    • tevis maksātie nodokļi un pensijas kapitāls ir skaitlis exel tabulā bez seguma. nekur to zelta stieņos kaktiņā nekrauj. pienāks tavs pensijas laiks un ja nebūs kas pretim to naudu nopelna, tad tu varesi sēdet bez nekā, un politiķi tikai plātis rokas.

  • Vispār, ja skatījāties sižetu, māmiņa nav vientuļā māmiņa un nav “saražojusi” bērnus, bet apprecējusies ar vīrieti, kam jau ir divi bērni, un pašai ir divi bērni. Par nesakoptību, jā, viss salikts pa roku galam, bet atcerieties, ka viņi ir jaunienācēji un vēl līdz galam, iespējams, nav iekārtojuši dzīvesvietu. Visi kritizē par to, ka nav ko dzemdēt, nav ko ražot bērnus, ka noteikti bezdarbnieki, utt.

  • Tāpēc, ka tāda arī ir valsts jēga. “Sametās” visi un aizsargā, palīdz kam vajag.Tad jau tikpat labi varēja turpināt dzīvot katrs par sevi, bez nodokļiem un jebkādiem likumiem, vājos un nederīgos mest aizā, vecīšus ragaviņās uz mežu utt.

 20. Protams, mums jāpriecājas par katru kuplo latviešu ģimeni,bet….lai sakārtotu māju un vidi sev apkārt nav vajadzīgs pašvaldības dotais statuss vai nez kāda palīdzība. Kapēc visur kur rāda pašvaldību ,, apbižotas,, ģimenes, pirmais acīs krīt nevis nabadzība,bet nenormālais bardaks visapkārt???

  • Nu ja, labaaak uztureet 100 liekeezus nekaa paliidzeet daudzbeernu mammai

   • Tā daudzbērnu mamma jau vismaz varēja sakārtot apkārtni nevis ražot bērnus tik

    • Tante, Tev skauż ka pati nevari?

     • Ir bērni izaudzināti un kārtība mājās arī ir, negaidot, ka citi atnāks un sakārtos. Pie tam nestāsti par pensiju, ko šie bērni maksās – no bērnības mājās mācīti, ka jāsaņem no citiem, tieši tāpat dzīvos arī paši.

     • man neskauž.Mani izbrīna ka tagad jaunā paaudze ir tikai prasītāja,bet par pienākumiem nemaz nedomā.Rēķina man PIENĀKAS ,DODIET

     • Man neskauž.Mani izbrīna pavēlnieciskais tonis-MAN PIENĀKAS,DODIET.Mamma ar 4 bērniem,kur tētis?Kādēļ tas nevar čaklāk strādāt?

     • Gudrajām tantēm

      Bija laiki, kad arī es izmantoju soc. dienesta palīdzību- aptuveni pusotru gadu. Dažreiz ir vajadzīgs atbalsts atpērienam, kad pienāk smagāki laiki. Ja šo atbalstu saņem, tad var no bedres izrausties, bet ja man būtu pateikuši – pati nejēdz dzīvot, kulies tagad kā māki, tad es iepējams vēl tagad būtu tajā bedrē. Un nevajag uzlikt zīmogu visiem bērniem kā nākamajiem pabalstu prasītājiem. Daudzi redz kā dzīvo vecāki, kā knapinās un nevar atļauties to ko gribētos, un saprot, ka viņi tā nedzīvos.

Draugiem Facebook Twitter Google+