×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Pašvaldība varētu veidot Ziedoņa centru, ja tam būs ES līdzekļi (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Dzejnieks Imants ZIedonis

Viena no bibliotēkām Rīgā, Lapu ielā 24, nākotnē varētu izveidot dzejnieka Imanta Ziedoņa Radošo centru, taču projekts pašvaldībā nav starp prioritārajiem un to varēs īstenot, tikai piesaistot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus.

Kā intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR), centra izveide Rīgā ir Ziedoņa fonda “Viegli” ideja.

Departaments šo ideju atbalsta, taču pašreiz tā joprojām ir sarunu procesā. Departaments spriedis, ka šo centru varētu izveidot vienā no Rīgas bibliotēkām – Lapu ielā 24.

“Bibliotēka tur ir ļoti maza, bet pieprasīta. Kaut kas ar šo ēku ir jādara, jo esošā platība ir neatbilstoša. Vieta patīk gan mums, gan fondam. Netālu ir parks, Kalnciema kvartāls ar radošo atmosfēru, pāri ielai privātīpašnieks plāno izveidot mākslas telpu. Ar laiku tur varētu izveidoties tāda radoša teritorija, attīstīties apkaime,” skaidroja Burovs.

Pašvaldība gan norāda, ka šis projekts nav starp prioritātēm, taču ir gatava to realizēt, ja būs pieejami ES fondu līdzekļi. “Saprotu, ka ar to nodarbojas fonds. Varianti divi – Kultūras ministrija vai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM),” skaidroja Burovs.

Projekta iespējamās izmaksas pašreiz vēl nav aplēstas.

Kā ziņots, uz Latvijas simtgadi, 2018.gadā, Rīgā paredzēts atklāt Ziedoņa radošo centru, novembrī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēdē sacīja fonda “Viegli” dibinātāja Žaneta Jaunzeme-Grende.

Viņa stāstīja, ka pašvaldība vēlējās kādu no Rīgas ielām nodēvēt Ziedoņa vārdā, taču ne dzejnieks, ne arī viņa dzīvesbiedre to nevēlējās, tā vietā fonds “Viegli” rosina Rīgā veidot radošo centru. Patlaban Ziedoņa radošais centrs apstiprināts kā viens no Rīgas domes Latvijas simtgades projektiem.

Plānots, ka radošais centrs atradīsies filiālbibliotēkā “Zvirbulis”, kas patlaban ir ārkārtīgi sliktā stāvoklī. Paredzēts, ka ēka, piesaistot Eiropas struktūrfondu līdzekļus, tiks rekonstruēta. Pēc rekonstrukcijas ēkā plānots ierīkot Ziedoņa bibliotēku, mantojuma un radošo telpu. Ar Rīgas domes Īpašuma departamenta direktoru Burovu tiek gatavots mājas tēls, bet ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāju Eiženiju Aldermani (GKR) tiek strādāts pie satura, ko piedāvātu bibliotēkā, klāstīja Jaunzeme-Grende.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. īsts personības kults

  2. Biedrs Ušakovs nesaprot, ka Rīga nav valsts. To velnu jādabū ārā.

  3. Kam tāds centrsvajadzīgss. Ziedonim bija muiža, tad tur arī centrs muižā.

Draugiem Facebook Twitter Google+