×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Pašvaldības deputāti domes sēdēs varēs piedalīties attālināti, lemj Saeima (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pašvaldības deputāts domes, kā arī komiteju sēdēs varēs piedalīties attālināti, izmantojot videokonferences iespēju. Šādu iespēju paredz Saeimā ceturtdien, 8.oktobrī, pieņemtie grozījumi pašvaldību likumā.

Deputāts domes sēdē varēs piedalīties attālināti, ja viņš veselības stāvokļa vai komandējuma dēļ nevar ierasties uz attiecīgo sēdi un pašvaldības priekšsēdētājs vai komitejas priekšsēdētājs ir noteicis, ka sēdē tiek izmantota videokonference – attēla un skaņas pārraide reālajā laikā.

Videokonferenci varēs izmantot, ja tas būs noteikts pašvaldības nolikumā. Tāpat nolikumā būs jānosaka kārtība, kādā klātneesošais domes deputāts reģistrējas sēdei.

Grozījumi noteic – domes deputāts būs uzskatāms par klātesošu domes vai komitejas sēdē un būs tiesīgs piedalīties balsošanā, neatrodoties sēdes norises vietā, ja viņam tehniski būs nodrošināta iespēja piedalīties domes sēdē ar videokonferences palīdzību, kā arī tiešsaistē nodrošināta iespēja balsot elektroniski.

Videokonferenci nevarēs izmantot, ievēlot pašvaldības domes priekšsēdētāju, izpilddirektoru, pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāju un viņu vietniekus.

Tāpat grozījumi paredz, ka turpmāk informācija par to, kur novada dome publicēs un kur iedzīvotājiem vienuviet būs pieejami pašvaldības saistošie noteikumi, būs jāpublicē oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Saistošo noteikumu publikācijas vieta, piemēram, vietējais laikraksts, pašvaldībām būs jānosaka līdz 2016.gada 30.jūnijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varēs viena Latgales puses maza novada priekšniece gulēt pie Oskara Mārupes pusē un piedalīties sēdē.

  2. sen bija laiks,ja jau var nodarboties ar virtualo seksu,tad kapec nevar virtuali valdit,tik naudu sanemt REALI.

Draugiem Facebook Twitter Google+