Latvijā
Novados

Pašvaldības iestāde liedz darba laikā lasīt “Bauskas Dzīves” portālu 4

Portāla ekrāna ekrānšāviņš

Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas novada administrācija” datortīklā ir liegta piekļuve reģionālā laikraksta “Bauskas Dzīve” tīmekļa vietnei, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina.

Pašvaldībā pauž, ka nevienam no Bauskas novada administrācijas darbiniekiem amata aprakstā nav minēti tādi darba pienākumi, kuru izpildei būtu nepieciešama piekļuve “www.bauskasdzive.lv”. Administrācijas vadība norāda – darbiniekam savā darba laikā jānodrošina viņam ar darba līgumu uzlikto pienākumu savlaicīga un kvalitatīva izpilde.

Administrācijas vadība uzskata, ka nav pieļaujama iestādes administratīvā resursa izmantošana vietējā laikraksta portāla apmeklēšanai.

Šomina arī pauda, ka “Bauskas Dzīves” portālā pieejamie anonīmie komentāri bieži ir vērtējami kā personas cieņu un godu aizskaroši, kā arī ceļ neslavu pašvaldības iestādēm kopumā.

“Bauskas novada administrācija nevēlas būt piederīga šiem procesiem un ar minēto rīcību aicina arī administrācijas darbiniekus no tiem norobežoties,” lēmuma pieņemšanu pamatoja pašvaldības pārstāve.

Šomina neatklāja, kas tieši pieņēmis lēmumu par aizliegumu apmeklēt portālu no darba datoriem, minētās darbības esot veiktas pēc administrācijas vadības iniciatīvas un ir attiecināmas tikai uz šo iestādi. Ja kādas citas Bauskas novada pašvaldības iestādes vadītājs saskata šādu nepieciešamību arī viņa vadītajā iestādē, tas var tikt īstenots.

Komentējot, vai pieeja noslēgta arī citiem portāliem vai sociālajiem tīkliem, Šomina pauda, ka pašlaik tas nav darīts, taču tiek apsvērts.

“Šāds lēmums ir administrācijas iekšējās kompetences jautājums un plašāk netiks komentēts,” piebilda pašvaldības pārstāve.

Pašvaldībā apgalvo, ka Satversmē noteiktās tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus, nav ierobežotas, jo nav izdots rīkojums, kas administrācijas darbiniekiem liegtu apmeklēt “Bauskas Dzīves” portālu, tomēr ar minēto rīcību darbinieki tiek aicināti to darīt no darba brīvajā laikā un no saviem privātajiem datoriem, viedtālruņiem vai citām privātā īpašumā esošām iekārtām.

LA.lv