Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
10. decembris, 2013
Drukāt

Pašvaldības izlīdzināšanas fondā nākamgad iemaksās 100,5 miljonus eiro

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumi nākamgad plānoti 112,57 miljonu eiro (79,1 miljona latu) apmērā, un no šīs summas pašvaldības fondā iemaksās 100,48 miljonus eiro (70,62 miljonus latu), bet valsts budžeta dotācija būs 12,09 miljoni eiro (8,5 miljoni latu).

Valdība šodien noteica kārtību, kādā pašvaldības veic iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā un kādā no izlīdzināšanas fonda tiek izmaksāta dotācija, kā arī iemaksu un dotācijas apjomu, pamatojoties uz iedzīvotāju skaitu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognozi, nekustamā īpašuma nodokļa prognozi un finanšu nepieciešamību katrā pašvaldībā.

Kā ziņots, nākamgad iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā veiks 16 pašvaldības, bet dotāciju saņems 92 pašvaldības. Savukārt 11 pašvaldības gan neveiks iemaksas fondā, gan nesaņems dotāciju no tā.

Lielākie maksātāji pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā, rēķinot procentuāli no pašvaldību vērtētajiem ieņēmumiem, ir Garkalnes novads – 17,8%, Jūrmala – 15,9%, Rīga – 14,9%, Mārupes novads – 14,4%.

Rīgas iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā nākamgad būs lielākās pēc kopējo iemaksu apjoma – 78,32 miljoni eiro (55,04 miljoni latu).

Jau ziņots, ka nākamgad valdība sniegs arī papildu atbalstu pašvaldībām ar ierobežotākajiem finanšu resursiem: četrām republikas pilsētām – Daugavpilij, Rēzeknei, Jēkabpilij un Liepājai, kā arī 91 novada pašvaldībai.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+