×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Pašvaldības nevēlas mainīt teritoriālo iedalījumu

Foto LETAFoto LETA

Saskaņā ar Rīgas plānošanas reģiona (RPR) veikto aptauju, vairums reģiona pašvaldību – 96% – atbalsta šī brīža valsts administratīvi teritoriālo iedalījumu piecos plānošanas reģionos un neredz pamatojumu nepieciešamībai mainīt līdzšinējo teritoriālo iedalījumu uz 16 sadarbības teritoriju izveidi, apšaubot tā priekšrocības.

Aptauja tika veikta, publiski aktualizējoties diskusijai par 16 sadarbības teritoriju izveidi.

80% Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību atzina, ka neatbalsta šādu publiski izskanējušu priekšlikumu par teritoriālā iedalījuma maiņu uz 16 sadarbības teritorijām. Tikai 8% pašvaldību apsver iespēju šādu modeli atbalstīt. Lielākoties pašvaldības norādīja, ka būtībā nesaskata priekšrocības šādam modelim, izņemot administrācijas izdevumu optimizāciju. Kā galveno šķērsli modeļa izvērtēšanai pašvaldības min akūtu informācijas trūkumu par modeļa būtību, kā tas darbosies un cik liederīgi būtu mainīt esošo modeli.

72% pašvaldību ir pārliecinātas, ka 16 sadarbības teritoriju ieviešana neveicinās novada izaugsmi. Tikai 8% respondentu saskata potenciālu šim modelim. Pārējiem respondentiem šo jautājumu šobrīd pie plašākas informācijas neesamības ir grūti komentēt.

Tikai 4% aptaujāto pašvaldību atzina, ka tās neatbalsta šī brīža valsts administratīvi teritoriālo iedalījumu. Savukārt vairāk nekā 80% uzskata, ka būtu nepieciešams saglabāt esošo iedalījumu piecos plānošanas reģionos.

Aptaujā piedalījās 25 Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvji. Tā norisinājās 2016.gada novembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+