×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. aprīlis, 2018
Drukāt

Pašvaldības portāls vai Lemberga personīgais videoblogs? Jālemj Augstākajai tiesai (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Aivars Lembergs

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments trešdien vērtēs Ventspils domes deputāta Ģirta Valda Kristovska prasījumus pret šo pašvaldību, jo tā ierobežojot opozīcijas pārstāvju iespējas izteikties savos plašsaziņas līdzekļos.

“Aivars Lembergs pašvaldības masu medijos vairākkārt izplatījis nepatiesu informāciju par mani, publiski ceļ man neslavu, rupji aizskar manu godu un pašcieņu,” savā pieteikumā skaidro Kristovskis. Šīs aizskarošās darbības esot veiktas, izmantojot Ventspils domes informatīvo portālu ventspils.lv.

Tajā pat izveidota atsevišķā sadaļa “Meli par Ventspili” ar opozīcijas deputātam Kristovskim veltītu apakšsadaļu “ĢVK atkal melo” (tajā atrodami citāti no Kristovska publiskām runām citos medijos, kuriem pievienots domes “atspēkojums”.). Tāpat pašvaldības interneta resursos regulāri tiek publicētas Lemberga videouzrunas, kurās viņš runā ne tikai par pilsētas aktualitātēm, bet arī nelaiž garām iespēju nopelt politiskos konkurentus.

Turpretim opozīcijas pārstāvju lūgumu ļaut šajos pašvaldības informatīvajos atbildēt uz izteiktajiem pārmetumiem tiekot ignorēti. Tāpat dome neesot sniegusi nekādus skaidrojumus, uz kādu normatīvo aktu pamata tiek izvēlēts, kuras amatpersonas drīkst vai nedrīkst izteikties pašvaldības portālā.

“Par publiskajiem līdzekļiem uzturētais Ventspils pilsētas domes oficiālais informatīvais portāls, ar nelieliem izņēmumiem, nospiedošā pārsvarā gadījumu tiek lietots tikai Ventspils pilsētas domes deputāta Aivara Lemberga komunikācijai ar pasauli. Turklāt Lemberga izteikumi pārkāpj demokrātiskā sabiedrībā pieņemto uzvedību un ir nepārprotamā pretrunā ar Satversmes vērtībām. Šī rīcība notikusi, izmantojot faktisko ietekmi Ventspils pašvaldībā,” uzskata Kristovskis, kurš par Ventspils domes rīcību vērsies Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā.

Diemžēl Lemberga komentāru par gaidāmo tiesāšanos neizdevās uzzināt. Šīs politiķis, kurš labprātāk mīl gozēties pašvaldības subsidētajos medijos, sarunai ar “Latvijas Avīzi” nepiekrita, telefonu necēla, bet uz īsziņā nosūtītajiem jautājumiem atbildē saņēmām vien ganīšanos par “politiski angažētiem šakāļiem”.

Savukārt Ventspils domes izpilddirektors Aldis Ābele skaidro: “Portāls www.ventspils.lv ir domes oficiālais informatīvais portāls, kurā tiek publicēta Ventspils pilsētas oficiālā informācija un ziņas par Ventspilī notiekošo. Ņemot vērā, ka tas ir domes informatīvais portāls, informāciju izvietošanai portālā savas kompetenecs ietvaros sagatavo domes struktūrvienības. Portālā tiek publicēta informācija par domes darbu, nevis atsevišķu deputātu viedoklis.”

Šis izpilddirektora skaidrojums gan īsti nesaskan ar dzīves realitāti – kā ikviens venstpils.lv apmeklētājs var pārliecināties – portālā atrodami, ne vien Lemberga preses konferenču videoieraksti, bet arī atsevišķi video, kuros viņš pauž viedokli gan par gandrīz jebkuru iespējamo tematu – opozīcijas deputātu prāta spējām, roņiem Kurzemes piekrastē, ZZS izredzēm gaidāmajās vēlēšanās un Amerikas jaukšanos Latvijas iekšpolitikā. Kā paskaidroja Ābele – portāla satura veidošana esot “iestādes iekšējās organizācijas jautājums, tostarp, iestādē iedibinātās kārtības un prakses jautājums, kas nav noteikts ar iekšējo normatīvo aktu”.

Pirms vēršanās tiesā Kristovskis par notiekošo Ventspilī sūdzējies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kas uzrauga notiekošo pašvaldībās. Taču ministrija ventspilnieku konfliktā nav vēlējusies iesaistīties.

“Esam saņēmuši Kristovska kunga iesniegumus un izvērtējuši, kā arī lūguši Ventspils domes skaidrojumu. VARAM ieskatā visiem deputātiem jābūt nodrošinātām līdzīgām iespējām paust savu viedokli pašvaldības informatīvajos izdevumos. Ventspils dome mums apgalvoja, ka tā tas arī esot un nekādi ierobežojumi attiecībā uz opozīciju netiekot piemēroti,” teica VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglītis uzsverot, ka ministrijai nav jāiejaucas divu politiķu konfliktā.

Lūgts novērtēt portāla ventspils.lv saturu, viņš atzina, ka tajā var saskatīt mēģinājumus izmantot pašvaldības resursu politiskajām cīņām. “Ministrijas ieskatā pašvaldības informatīvajos izdevumos nebūtu jābūt tādām sadaļām kā “GVK atkal melo”, bet likumā ir noteikts tikai kādai informācijai jābūt pašvaldību izdevumos nevis, kāda tur nedrīkst būt, un mums nav nekādu instrumentu, kā to ietekmēt,” rokas noplātīja ierēdnis.

Likumos gan nav arī skaidri noteikts, cik lielā mērā pašvaldību pārstāvji drīkst vai nedrīkst komentēt ārpolitiku, bet tiklīdz Jaunjelgavas novada mērs nosūtīja vēstuli uz Kataloniju, tā viņš tika izsaukts uz sarunu ministrijā, kur viņam aizrādīts par pārāk lielu pašdarbību. No Ventspils pašvaldības gan neviens nav aicināts “uz sarunu” VARAM.

Un šis nav vienīgais piemērs, kad VARAM nekonsekventā rīcība radījusi bažas. Pagājušonedēļ arī “Vienotības” Saeimas frakcija aicināja VARAM ministru Kasparu Gerhardu (NA) nodrošināt demokrātijas principu ievērošanu pašvaldību darbībā, neatkarīgi no deputātu politiskās piederības vai simpātijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.” 😉

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  =======

  Mediju ziņa (2009. gads): Rīgas apgabaltiesa pirmdien (16.02.2009.) esot “ieplānojusi sākt skatīt” krimināllietu, kurā par dažādu smagu noziegumu organizēšanu un izdarīšanu ir apsūdzēts “ilgtspējīgais” Ventspils pašvaldības “tautas kalps” un “mērs” A. Lembergs ( eks-PSKP, ZZS/LunV jeb “hūtes naftaspāķi” ). Šajā “krimināllietā, kurā Rīgas apgabaltiesa pērn apvienoja abus tiesai nodotos kriminālprocesus par Lemberga izdarītajiem noziegumiem, kopumā ir 147 (nu jau vairāk par 200) sējumi”…
  ——-

  “Smird Hūtes “nevainības” ‘lieta’…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 15.02.2009., Nr.6. )
  .
  Sāk masmēdekļus ‘drudzis kratīt’:
  “Draud “ķēķa tiesa” ‘lietu skatīt’,
  Par Hūtes “varoņdarbu” ‘blāķi’ ~
  ‘Mož, ietupinās’ reiz to ‘pāķi’?…
  .
  Tā būtu “sensācija” “valstī”,
  Kur gadiem ilgi SILES balsti,
  Bez sāta & ‘lopā’ laupījuši,
  Jo – “politiku” nopirkuši!!!…”

  Pie “tiesu ķēķa”, sētas pusē,
  Bars Hūtes ‘zombij-fanu tusē’ ~
  Šiem “trubas krāniņš” ‘atlies’ šņabi!
  (Ja “process” ‘nobeigšoties’ labi…)
  .
  Bet – ja šim ‘izrakstīšot nāras’,
  Lai ‘fani’ kaut uz maiņām ‘vārās’,
  Pie “kroņa mājas” – saucot Hūti,
  Par “nevainīgu Dieva brūti”…

  No smagā ‘vāģa’ klerki (daudzi),
  Krauj ārā treknu… (mēslu) kaudzi:
  Tur vismaz pārsimts mapēs ‘sieta’,
  Smird Hūtes “nevainības” ‘lieta’.
  .
  Iekš tiesas zāles “VIP”-u stūrī,
  Kā primāts (sīks) tup Hūte būrī ~
  Caur restēm lūr uz ‘soģu’ grupu,
  Pār ģīmji ‘stiepjot’ ņirgu glupu:
  .
  “Mans “zvērādiņu” balasts pauda,
  Ka – neesot (diez ko) ‘žņaugta’ nauda,
  Lai “process” ‘rullētu kā smērēts’ ~
  Diez, nebūs ‘piķis’ velti tērēts?…”
  .
  Ehhh… ‘sūnaini’, ka šajā “valstī”,
  Vairs nevar zagt pat SILES balsti,
  Bez baiļu sviedriem “goda” ‘vešās’,
  Cik ‘štuko fiškā’ un ‘lien ķešās’…
  .
  Bet – iespējams, ka ‘izkruķīšos’!
  ‘Vot’ – tad aiz prieka… (‘aptaisīšos’),
  Kad šeit sāks ‘dziedāt’ “Kurmju Tētis” ~
  Par to, KĀ ‘piestūķējis’ klētis!!!…
  .
  Vai – “Kurš-gan-cits” ‘caur režģiem bolīs’,
  Un “(BEZ)godībām” “svēti” solīs,
  Pat ‘atgriezt’, ko priekš ‘sevīm’ zadzis,
  Līdz brīdim, kad šim ‘lūzis vadzis’!…”

  ‘Iet vaļā’ “Pī-āR-process” “valstī” ~
  To “monitorēs” SILES balsti,
  Kas “OLIGURĶU” rindā gaidīs,
  Līdz – Temīda šiem “laipni” smaidīs…

  =====

  oriģinālversija = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Lembergs ir speciālists mediju pirkšanā un kremļa stabules pūšanā! Cerēsim, ka viņš un cietums, beidzot satiksies!

 4. Ventspils uzvedas, it kā būtu Krievijā utt.

 5. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Taisni otradi, Girt cinies un nerausties. Piegriezies jau sen sis Ventspils “vaditajs” ar savam prata spejam un izpratni par demokratiju un citu cilveku viedokliem.

 6. Meroni kungs vienīgais spēj stāties pretī ventspils izskalotajiem zombijiem ar savu gudrību!

 7. Ģirtiņ, necīnies ar vējdzirnavām.

 8. Prokrievisko teroristu mafijas propagandas kanaals..un lieto janodod kara tribunalam….?

 9. Kris……ieput tu vinam tur, kur skan.Valodu apguvi? Gribas vina vietaa? 🙂

 10. Ierēdnis, kurš tikai zadzis, izmantojot viņam pieejamos varas resursus, būtu jāliek cietumā nekavējoties!
  Un nevis parastā cietumā, bet akmenslauztuvēs, kur var vismaz atstrādāt valstij savu uzturēšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+