Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
4. septembris, 2014
Drukāt

Prasa nākamgad nodrošināt vienlīdzīgu finansējumu valsts un pašvaldību autoceļiem

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) lūgusi tuvākās Autoceļu padomes sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par vienlīdzīgu finansējuma pieaugumu valsts un pašvaldību autoceļu uzturēšanai un atjaunošanai nākamajā gadā, informē LPS pārstāve Maija Pētermane.

Valsts autoceļu fonda finansējums 2015. gadā paredzēts 163 398 517 miljoni eiro – tas ir par 5,69% vairāk nekā šajā gadā. Taču finansējuma sadalē starp mērķdotācijām pašvaldību autoceļiem un valsts autoceļu uzturēšanai nav ievērots vienlīdzības princips. Ja valsts ceļiem paredzētais finansējums nākamgad pieaug par 12,3%, tad pašvaldību daļā ir samazinājums – par 11,5%, uzsver LPS.

Līdz ar to, lai novērstu disproporcijas starp valsti un pašvaldībām, LPS rosina izskatīt jautājumu par līdzvērtīgu finansējumu pieaugumu abās apakšprogrammās.

Vienlaikus LPS vērš uzmanību, ka sarunās starp Satiksmes ministriju un LPS panākta vienošanās, ka, plānojot nākamā gada finansējumu, jāņem vērā Nacionālajā attīstības plānā, Transporta attīstības pamatnostādnēs un Valsts autoceļu sakārtošanas programmā paredzētais finansējums.

Tomēr, kā uzsver LPS, nevienā no plānošanas dokumentiem nav piedāvāts skaidri definēts risinājums valsts vietējo un pašvaldību autoceļu stāvokļa uzlabošanai un atbilstošs finansējuma mehānisms.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu LatvijāLatvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+