×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. jūnijs, 2012
Drukāt

Pašvaldības sāk iesniegt pārskatus par pērnā gada darba rezultātiem

Pašvaldības pamazām sākušas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) iesniegt publiskos pārskatus par darbību 2011.gadā, bet pagaidām gan aktivitāte nav liela, liecina VARAM mājaslapā pieejamā informācija.

Patlaban savus publiskos pārskatus par 2011.gadu ir iesniegušas tikai dažas pašvaldības – Raunas, Pļaviņu, Baldones, Ropažu, Viesītes, Siguldas un Ozolnieku novads. No republikas nozīmes pilsētām pārskatus ministrijā iesniegušas Jēkabpils un Liepāja.

Kopumā pārskati par iepriekšējo gadu ir jāiesniedz 109 novadu pašvaldībām un deviņām republikas nozīmes pilsētām.

Pašvaldības publiskos gada pārskatus sagatavo, lai informētu sabiedrību par pašvaldības darbības mērķiem un rezultātiem, kā arī budžeta līdzekļu izlietošanu iepriekšējā gadā.

Saskaņā ar likumu par budžetu un finanšu vadību pašvaldībām pārskati ir jāsagatavo līdz 1.jūlijam un mēneša laikā, proti līdz 1.augustam, jāpublicē savā mājaslapā internetā, kā arī jāiesniedz VARAM.

VARAM sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Linda Tilta aģentūru LETA informēja, ka ministrija pārbauda gada pārskatos pašvaldību iekļauto informāciju un, identificējot raksturīgākās kļūdas un nepilnības, strādā pie metodikas uzlabošanas.

Bet situācijās, kad pašvaldība ir nokavējusi pārskata iesniegšanas termiņu, VARAM nosūta vēstuli, atgādinot par pārskata iesniegšanu, un aicina ievērot normatīvo aktu prasības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+