×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. decembris, 2017
Drukāt

Pašvaldībās saņem prēmijas (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Gada nogalē dāsnākās prēmijas Zemgales lielāko pilsētu vidū izmaksātas Jelgavas pašvaldības darbiniekiem, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Jelgavas pašvaldības pārstāve Egita Veinberga informēja, ka novembrī pašvaldības administrācijas darbiniekiem izmaksātas naudas balvas par pašvaldības 2017.gada budžeta kvalitatīvu izpildi, veiksmīgi sāktajiem Eiropas Savienības struktūrfondu projektiem un pašvaldības iestāžu darba rezultātiem gada programmu izpildē.

Naudas balvas apmērs sasniedza līdz 50% no darbinieka mēnešalgas.

Dobeles novadā prēmiju apmērs var sasniegt 40% no algas, skaidroja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liesma Sāviča. Naudas balvas decembrī tiks piešķirtas, ievērojot darbinieku ieguldījumu pašvaldībai noteikto mērķu sasniegšanā, kā arī ar mērķi motivēt darbiniekus arī turpmāk atbildīgi un profesionāli veikt savus darba pienākumus, viņa skaidroja.

Atkarībā no darbinieka novērtējuma naudas balvas apmērs svārstās no 10% līdz 40% no algas. Prēmiju gan nemaksā tiem darbiniekiem, kam ir spēkā esošs disciplinārsods vai darba stāžs ir mazāks par desmit mēnešiem.

Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis aģentūrai LETA pastāstīja, ka valsts svētkos pašvaldības darbiniekiem, kas bija atbilduši izvirzītajiem kritērijiem, tikušas izmaksātas 145 eiro naudas balvas – no šīs summas gan vēl atrēķināti nodokļi. Darbinieku atbilstību kritērijiem izvērtējusi speciāla komisija, naudas balvas rezultātā saņēmis vairākums pašvaldības darbinieku.

Naudas balvas saistībā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienu maksātas arī Tukumā, kur tās aprēķinātas 80% līdz 100% apmērā no puses no valstī noteiktās minimālās darba algas, tātad no 152 līdz 190 eiro, skaidroja Tukuma novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Laukmane. Aprēķinot prēmijas, ņemta vērā arī darbinieka slodze un nostrādātais laiks pašvaldībā.

Savukārt Aizkrauklē un Bauskā naudas balvas ne novembrī, ne decembrī nav maksātas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Mans uzskats gan ir, ka visas, jeb gandrīz tās visas prēmijas, piemaksas, bonusi, kompensācijas, piemaksas, tas viss tā pati zagšana vien ir. Tikai ietīta krāsainākā papīrītī, lai tā pēc tādas neizskatītos. Ir tik populāri zagt, shēmot, korumpēties, ka šie netikumi jau iegājušies tādā, it kā pieradumā, ikdienā. Tik tikko bija raksts, cik aptuveni procentu, uzņēmējiem ir jāsamaksā atpakaļ valsts pārvalžu un citu institūciju ierēdņiem par tā un šitā panākšanu, tie atšķīrās pa nozarēm. Un raksti par nelikumībām pašvaldībās, arī, seko vien otram. Kategoriski neizslēdzot prēmiju nepieciešamību, bet ir tik grūti izvērtēt, jeb kurš tad to izvērtēs, vai tās prēmijas ir nopelnītas godam, un tām ir reāls, taustāms segums, jeb tās ir mahinācijas tikai ar papīru sarakstīšanu, parakstīšanu (papīrs jau paciešot visu!), lai naudu no valsts budžeta (lasi, no nodokļu maksātāju iemaksātajām nodevām), lai to naudu pārpumpētu savās, personīgajās, kabatās. Man nav ticības, ka Latvijā visas tādas lietas, kā prēmēšanās, pašiem sev, ap-prēmēšanās, pašiem sev, algu ap-paaugstināšanās, varētu notikt tik godīgi, kā sirdsapziņas un goda prāta pārbaudītas un izvērtētas. Nav tādas ticības.

    • 100% tikai zog legāli. Ir izmaksātas prēmijas skolās skolotājiem ne tikai pagasta svētajiem tēviem kas neko nedara.

  2. Es arī dzīvoju pašvaldībā un gribu prēmiju!

Draugiem Facebook Twitter Google+