×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2014
Drukāt

Pašvaldību darbiniekus izglītos par uzņēmējdarbības veicināšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Oktobrī un novembrī, kā arī 2015. gadā pašvaldību darbiniekiem, kuru darbs ikdienā saistīts ar attīstības plānošanu un uzņēmējdarbības vecināšanu, būs iespēja uzlabot savas prasmes “Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas semināros.

Kā informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), apmācību programma ietvers lekcijas, labās prakses piemērus, radošās domāšanas metodes, simulāciju spēli, praktisku darbu komandās, komandu darbu prezentācijas un diskusijas.

VARAM klāsta, ka dalībnieki, apmeklējot seminārus, spēs patstāvīgi sniegt konsultatīvu atbalstu par konkurētspējīgas uzņēmējdarbības izveides un attīstības pamatprincipiem, jaunu biznesa modeļu formām idejas komercializēšanai un citiem jautājumiem.

Semināri tiks organizēti katrā Latvijas reģionā, un to ilgums būs divas dienas ar dalībnieku skaitu līdz 25 personām katrā seminārā. Plānots, ka kopumā notiks 15 semināri un programmā tiks apmācīti 375 pašvaldību darbinieki.

Šogad semināri plānoti Limbažos, Tukumā, Cēsīs, Ogrē un Balvos, savukārt 2015.gadā – Ludzā, Rēzeknē, Liepājā, Kuldīgā, Talsos, Valmierā, Madonā, Jelgavā, Jēkabpilī, Bauskā.

Papildus ir izstrādātas rokasgrāmatas, kas tiks nodotas pašvaldībām ar mērķi pilnveidot atbildīgo pašvaldības darbinieku prasmes sadarboties ar vietējo sabiedrību radošu biznesa ideju izstrādē un komercializācijā, esošo uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanā un investīciju piesaistē.

Šādas apmācību programmas organizēšanu paredz Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas “Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekts “Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde”. Šī projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.

Projektu īsteno ir VARAM sadarbībā ar Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioniem. Savukārt projekta partneri Norvēģijā – Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija un citi. Kopējās projekta izmaksas ir 1 172 029 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+