×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Pašvaldību organizācijas skeptiskas par ierosinājumu samazināt deputātu skaitu

jaunsleinis

Deputātu skaita samazināšana pašvaldībās nav prioritāte, uzskata gan Latvijas Lielo pilsētu asociācijā (LLPA), gan Latvijas Pašvaldību savienībā ( LPS), trešdien vēsta laikraksts “Neatkarīgā”.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (Zatlera Reformu partija) sācis izvērtēt ierosinājumu par deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās, jo tautaskalpu skaits attiecībā pret pašvaldībā dzīvojošo cilvēku skaitu ir neproporcionāli liels un sarežģī domes vai padomes darbu. Ministrija apsvērs iespēju deputātu skaitu pašvaldībās samazināt uz pusi.

Savukārt pašvaldību organizāciju pārstāvji uz šo ierosinājumu raugās skeptiski.

LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis(attēlā) pamato savus iebildumus: «Pašlaik tas nav aktuāli. Protams, var diskutēt par jebkuru priekšlikumu, bet konkrēti šim motivāciju neredzu. Ir jāsaprot, kāpēc deputātu ir tik daudz, jo tas saistīts ar administratīvo reformu. Deputāti vēl nav pat pilnu sasaukumu nostrādājuši, tāpēc ir pāragri pieņemt lēmumus.»

LLPA padomnieks Māris Kučinskis  saka gandrīz to pašu: «Esam pret jebkādiem haosa draudiem. Mums ir citas prioritātes, un deputātu skaits ir tikai detaļas. Vairāk jārunā par nākotnes attīstību.»

“Neatkarīgā” atgādina, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš izteicies par parlamenta deputātu skaitu, sasaistot to ar pašvaldību rīcībspēju. Viņš uzskata, ka Saeimas deputātu skaits varētu būt atkarīgs no iedzīvotāju skaita valstī. Sarūkot iedzīvotāju skaitam, mazāk tautaskalpu iekļūst arī Saeimā. Tas nozīmētu, ka reizi četros gados vajadzētu pārskaitīt Latvijā dzīvojošos, ja vien proporciju amplitūda netiktu saglabāta pietiekami liela. Tādējādi pašvaldību rīcībspēja jeb patstāvība palielinātos.

Kučinskis informē, ka LLPA savām dalībpilsētām – Latvijas lielākajām deviņām pilsētām – nosūtījusi aicinājumu formulēt attieksmi pret Sprūdža ierosinājumu. Viņš uzskata, ka jābūt vienotai nostājai.

Vairāku pilsētu un novadu vadītāji savu viedokli ir publiski izteikuši, bet pašlaik nav zināms, cik daudz no sacītā atspoguļosies LLPA kopējā paziņojumā.

Lielākās pašvaldības – Rīgas – domes  priekšsēdētājs   Nils Ušakovs  ministra Sprūdža ierosmi pagaidām sīkāk nekomentē, vien atgādina – viņa pārstāvētais “Saskaņas centrs” deputātu skaitu vietējās domēs un padomēs samazināt ieteica pirms 2009.gada pašvaldību vēlēšanām. Ar līdzīgu piedāvājumu tad klajā nāca arī partija “Jaunais laiks”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+