Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
31. janvāris, 2016
Drukāt

Pašvaldību parāds pērn pārsniedzis vienu miljardu eiro (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Latvijas pašvaldību kopējais parāds pagājušajā gadā pārsniedzis vienu miljardu eiro, liecina Valsts kases sagatavotais valsts parāda vadības biļetens.

Gada laikā pašvaldību parāds pieaudzis par 59 miljoniem eiro.

2015.gada pirmajā ceturksnī pašvaldību aizņēmumi bija 999 miljonu eiro apmērā, taču pagājušā gada beigās parāds bija pieaudzis līdz 1,058 miljardam eiro.

Pašvaldību parādu lielākoties veido aizņēmumi no Valsts kases – pēdējā ceturksnī Valsts kases aizdevums pašvaldībām kopumā bija 916 miljoni eiro. Savukārt 141 miljonu eiro pašvaldībām aizdevuši citi aizdevēji.

Biļetenā arī teikts, ka pērn Valsts kase pašvaldībām aizdeva 190,5 miljonus eiro, lai arī budžeta likumā noteiktais pašvaldību aizņēmumu palielinājums 2015.gadā bija plānots 177,8 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pasvaldibu deputati bezatbildigi bida mega otkatu projektus. Jaliek cietuma. Valsts kase aizdod uz savu atbildibu.

  2. Kāds ir Valsts kases ienākumu avots? Vai nav tā, ka vispirms no pašvaldībām “noslauc”un pēc tam kādu daļu “aizdod”.

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (2)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+