Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
31. janvāris, 2016
Drukāt

Pašvaldību parāds pērn pārsniedzis vienu miljardu eiro (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Latvijas pašvaldību kopējais parāds pagājušajā gadā pārsniedzis vienu miljardu eiro, liecina Valsts kases sagatavotais valsts parāda vadības biļetens.

Gada laikā pašvaldību parāds pieaudzis par 59 miljoniem eiro.

2015.gada pirmajā ceturksnī pašvaldību aizņēmumi bija 999 miljonu eiro apmērā, taču pagājušā gada beigās parāds bija pieaudzis līdz 1,058 miljardam eiro.

Pašvaldību parādu lielākoties veido aizņēmumi no Valsts kases – pēdējā ceturksnī Valsts kases aizdevums pašvaldībām kopumā bija 916 miljoni eiro. Savukārt 141 miljonu eiro pašvaldībām aizdevuši citi aizdevēji.

Biļetenā arī teikts, ka pērn Valsts kase pašvaldībām aizdeva 190,5 miljonus eiro, lai arī budžeta likumā noteiktais pašvaldību aizņēmumu palielinājums 2015.gadā bija plānots 177,8 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pasvaldibu deputati bezatbildigi bida mega otkatu projektus. Jaliek cietuma. Valsts kase aizdod uz savu atbildibu.

  2. Kāds ir Valsts kases ienākumu avots? Vai nav tā, ka vispirms no pašvaldībām “noslauc”un pēc tam kādu daļu “aizdod”.

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+