×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. novembris, 2012
Drukāt

Pašvaldību vadītājus izraida no Saeimas sēdes

Foto - LETAFoto - LETA

Ceturtdien Saeimas sēdes laikā, kurā tiek lemts par nākamā gada valsts budžetu, skatītāju vietās sēdošie Latvijas pašvaldību vadītāji pēc Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (“Vienotība”) atkārtoti izteiktiem brīdinājumiem tika izraidīti no zāles par sēdes kārtības traucēšanu, aģentūra BNS novēroja parlamentā.

Pašvaldību vadītāji, protestējot pret Saeimas deputātu noraidītu priekšlikumu vidēja termiņa budžeta ietvaram 2013.–2015.gadam, piecēlās kājās, rokās turēdami zaļas krāsas lapas un izsaukdamies “Atbalstām!”. Viņi pauda sašutumu par to, ka Saeima nākamā gada budžeta veidošanā neņem vērā pašvaldību intereses.

Āboltiņa sākotnēji aizrādīja klātesošajiem par kārtības traucēšanu Saeimas sēdes laikā un piedraudēja viņiem ar izraidīšanu no zāles, atgādinot, ka Saeimas Kārtības rullis nosaka vairākas rīcības iespējas gadījumos, kad klātesošā publika trauce sēdes norisi. Kad vairāk nekā 50 skatītāju vietās sēdošie pašvaldību vadītāji Saeimas spīkeres aizrādījumus neņēma vērā un turpināja izsaucienus, Āboltiņa viņus no zāles izraidīja.

“Tā kā jūs neievērojat likumu, es izmantošu savas tiesības to ievērot,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa noteikumiem publikai ir aizliegts izteikt piekrišanu vai nepiekrišanu vai citādi traucēt kārtību sēdes laikā. Šādā gadījumā sēdes vadītājs var izraidīt no sēžu zāles atsevišķas personas vai visu publiku.

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis žurnālistiem atzina, ka šis solis neietekmēs labvēlīgi valdības un Saeimas attiecības ar pašvaldībām un varētu radīt problēmas ar valdības pieņemto lēmumu izpildi.

Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien, lemjot par nākamā gada budžetu, noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumu palielināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu pārdali par labu pašvaldību budžetiem.

Saeima noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumu, kas balstīts uz Latvijas Pašvaldību savienības prasībām. Priekšlikums paredzēja noteikt, ka IIN ieņēmumu sadalījums starp valsts budžetu un pašvaldību budžetiem 2013.gadā ir pašvaldību budžetiem 85% apmērā, bet valsts budžetam – 15% apmērā. 2014.gadā priekšlikums paredz pašvaldību budžetiem novirzīt jau 91%, bet 2015.gadā – 100%.

Saeima tāpat noraidīja pašvaldību atbalstītos opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības deputātu ierosinājumus, kas tuvākajos gados novirzītu vairāk naudas ceļu uzturēšanai, atjaunojot Valsts autoceļa fonda darbību, kuram novirzīt ieņēmumus no akcīzes par naftas produktiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+