×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
5. jūnijs, 2017
Drukāt

Māris Antonevičs: Lai mainītos vara Rīgā, vajag vēl! (35)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pašvaldību vēlēšanas 2017. Secinājumi

Pašvaldību vēlēšanās Latvijā kopumā nobalsojuši 727 839 pilsoņi. Daudz vai maz? Tā ir mazliet vairāk nekā puse (50,41%), un, ja gribam novērtēt šo faktu pozitīvi – iepriekšējo vēlēšanu bēdīgais antirekords (45,99%) nav pārspēts. Tātad mudinājumi nepalikt mājās nav skanējuši tukšā gaisā. Tāpat vēlētāji ir pamanījuši un aktīvāk izmantojuši iespēju nobalsot iepriekšējās dienās. Bet… Bija laiki, kad uz pašvaldību vēlēšanām devās pāri par 60 procentiem balsstiesīgo.

Rīga

Domājams, “Saskaņa” un tās apakšstruktūras (jā gan, astoņu gadu laikā tādas ap Rīgas domi ir radušās) sestdien aizvadīja diezgan nervozu nakti. To varēja just kaut vai Rīgas vicemēra Andra Amerika prātuļojumos par iespējamo dzīvi opozīcijā. Aptaujas vēstīja, ka “Saskaņa” ir tuvu varas zaudēšanai. Uz rīta pusi, kad sāka pienākt oficiālās ziņas no iecirkņiem daudzceltņu mikrorajonos, jau varēja nedaudz atslābt – pāri pusei tomēr būs. Kā liecina provizoriskie rezultāti, “Saskaņai” jaunajā Rīgas domē varētu būt 32 no 60 deputātiem (vajadzēs stingrāku disciplīnu).

Taču vēl daži skaitļi. 2013. gadā Ušakova un kompāniju atbalstīja 134 117 vēlētāji, bet tagad – 127 099 (mīnus septiņi tūkstoši). Atbalsts dilst. Tomēr tas “Saskaņai” nav sāpīgākais. Partijas vēlētāju bāze ir stabila. Un te noderīgi vienmēr prātā paturēt vienu skaitli – 119 621. Tieši tik pilsoņu 2012. gadā referendumā Rīgā nobalsoja par valsts valodas statusu krievu valodai (kā zināms, tieši Ušakova paraksts bija izšķirošais, lai šāds referendums vispār notiktu). Lūk, tā ir partijas vēlētāju bāze, kas sekos tai caur uguni un ūdeni. Lai ko tagad soctīklos kāds nefilozofētu par citām partijām, kas “uzrunātu krievu vēlētāju”, ir ļoti grūti iedomāties, ka “Saskaņas” uzticamie vēlētāji varētu kaut kur aizplūst. Savukārt, ja kāda partija sāks solīt divvalodību, ciešākas attiecības ar Krieviju un tamlīdzīgus “jaukumus”, tad jau tā pati “Saskaņa” vien būs.

Līdz ar to vienīgā iespēja Nila “gāzējiem” ir jaunu vēlētāju piesaiste. Lai tas notiktu, ir vajadzīgs labs piedāvājums. “Saskaņa” no sevis izspieda visu, ko varēja (pat pēdējā brīža prēmijas dažās RD iestādēs), bet par pārējiem to nevar teikt. Piemēram, valdības partiju trio – Zaļo un zemnieku savienība, Nacionālā apvienība, “Vienotība” – varēja veidot vienotu sarakstu, nevis tikai parakstīt kaut kādu pirmsvēlēšanu sadarbības līgumu. Tad zudumā neietu ZZS 3,3% balsu – šī politiskā spēka nevēlēšanās pacīnīties par varu Rīgā jau kļūst aizdomīga (vai te nav kādi darījumi nacionālā līmenī?). Rīgā ZZS ir nevis zaļa un ziedoša, bet pelēka un klusa.

Svaiguma pietrūka arī Nacionālajai apvienībai – cik iepriekšējās vēlēšanās tobrīd “jaunā seja” Baiba Broka pienesa, tik šoreiz atgrūda iespējamos vēlētājus (mīnus 17 tūkstoši). Un arī “Vienotības” piedāvājums, lai gan labi iepakots un daudz reklamēts, tomēr neradīja pārliecību par saturu (mīnus 16 tūkstoši). Valdošās koalīcijas kopējais rezultāts galvaspilsētā ir ļoti vājš, un tas jāņem vērā, arī raugoties uz nākamā gada parlamenta vēlēšanām, lai gan tur, protams, ir cita specifika.

Formula panākumiem ir tā, ko Rīgā piedāvāja Latvijas Reģionu apvienība/”Latvijas attīstībai” un Jaunā konservatīvā partija – jauni līderi, vairāk enerģijas un pārliecība, ka partija to nedara tikai formalitātes pēc. Lai gan ļoti ticams, ka Rīgas domē šo divu partiju politiķi pavadīs tikai gadu, bet pēc tam jau lūkosies Saeimas virzienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI

 2. kas būs, Ja mainīsies? T.s. latviešu partijas Rīgā bija pie siles kopš 90 gadiem un kas ir no zelta uztaisīts Rīgā par tiem gadiem, izņemot par 6 miljoniem sadir-to pilsētas kanālu

  • Ja tu neesi galīgs ..,tad saprastu,ka “latviešu”partijas kas 90-tajos gados bija RD vadībā NESAŅĒMA,kā tagad Ušaks SIMTIEM MILJONU eiro no ES par dažādiem projektiem.Vai Birks u.c. bija ostas valdē kā Ušaks un Co ar tādām algām?Vai viņam bija kaut tāda alga un bonusi kā ir Niluškam un Co,kas pat izveido neesošas nodaļas kuras vispār nestrādā? Ko tu murgo un aizstāvi zagļus?

 3. kamer latviesiem 10 saraksti USAKOVA KRESLS DrOSS

 4. Cik jābūt naivam vai stulbam lai ticētu,ka Trampam līdzēja,Lepenai arī,bet Ušakam palaida pašplūsmā!Rīgu NEKAD neatstās letiņiem,JO tad jau okupants te nejutīsies “kak doma”kā bilda jaunais KF vēstnieks,Pie tam viss iespējamis bizness un dzīvokļi utt ir .. Ušaka rokās.Namsaimnieks,R satiksme,ierēdņi RD utt.Tie ir simti tūkstoši okupantu darba un biznesa vietu.Dīvaini,ka Ušaks vēlēšanu dienā jau zināja cik šim būs mandātu !Pretīgi bija klausīties interv.latviešus,kuri lielījās,ka balsoja par Nilu,josmuka Barona iela!!utt.Visas tās šausmas – valodas referendums,balsošana PRET ES,eiro,NATO ,attieksme pret latviešu žurnālistiem utt.,reāla divvalodība RD un Rīgā vai tiešām latvietim itin neko nenozīmē LATVIEŠA PAŠCIEŅA??Nav tikai čekas,bet pārejais kā pie Vosa,Pelšes,Višinska un Co.Nav brīnums,jo Kirhenšteina vietā Vējonis !!Rīga,Jūrmala pārvērstas par malorasiju.
  L.A. kā ar 100.pantu?

 5. Domāju,ka Rīgā nav vairāk latviešu par 40% ar visām no tā izrietošām sekām.

  • latviešu rīgā ir vairāk kā puse, un vel vismaz pusei krievu nav velešanu tiesibu, atiecigi nav gruti saprast ka vismaz puse par nilu nobalsoju;so bija latvieši

   • Jums taisnība! Atliek vien sagaidīt nākošgad Saeimas vēlēšanas un CETURTO !!!Latvijas pilnīgu okupāciju.SC nebija jābalso par otro valsts val.,jo bez balsošanas okupantu val.IR kā otrā valsts val.,tikai kur skatās VVC un likumsargi?Bet ko dara “nacionāļi”no NA ar Ušaka draudzeni B.Broku?Visi solīja komunismu,bet neviena latv.partija neraizējās par valsts val.!

 6. Nevajag zagt un runat bet darit.Usakovs kautko bet dara parejie visi savos amatos sedeja neko nedarija tikai runaja.Tie zagli tikai dazu mulku del kas balsoja vienslga par ko ka tik ieriebt.Tpc tir visi nodeveji vienotibas,na un parejie tika.Latviesi tagad balso nevis Par kadu bet Pret kadu.Un kad tie visi beigs pardot valsti arzemju oligarhiem un kautko darit tad par viniem gan balsos gan vini vares mainit varu.

  • Stulbums vecīt nav ārstejams,arī pareizrakstība un latv.gramatika.Krieviem problēmas ar garumzīmēm.Tu esi Ušaka trollis,tapēc izliecies,ka nezini par drausmīgām zādzībām RD!Neko nevar salīdzināt ar Birku u.c.,JO viņu laikā nenāca MILJONI no ES pret ko balsoja SC,bet nu grābj cik tik var no nogānītās ES un protams neaizmirst arī savu ķešu.Veselas nodaļas FIKTĪVI “darbojās”un nestrādājot algas saņēma utt.Atver ausis un margalas !Tur atrastu šausmu lietas ja mainītos vara un veiktu RD auditu,bet gan arī tam pienāks laiks!

 7. Savā būtībā latvieši ir sociāldemokrāti un gēni atceras 1905.gadu. Protams, latviešiem nav pa ceļam ar krievu šovinistisko sociāldemokrātiju.
  Bet, ja NA virza Broku, kas strādā 12 amatos un par darbu LU birojā saņem lielāku algu nekā profesūra, lielāku algu nekā deputāti un ministru prezidents, tad vienkāršās tautas acīs Broka ir tālu no latviskās sociāldemokrātijas, un tāpēc nav pārsteigums, ka NA Rīgā ir mīnus 17000. Saeimas vēlēšanās NA būs vēl kardinālāks kritums, jo izskatās, ka pat Raivis Dzintars nacionālismu ir iemainījis pret materiālo labklājību, siltu krēslu un pārtikušu dzīvi šajā grūtajā laikā.
  Prieks par Jauno konservatīvo partiju!

 8. lai mainītos vara Rīgā ir jāievieš visi tie solītie labumi visā Latvijas teritorijā. Gan nekustamā īpašuma nodokļu atlaides, gan pabalsti, gan pensionāriem bezmaksas transports, veselības apdrošināšanas polises, gan 100 eiro atbalsts medikamentu iegādei, gan bērnu dārzos un skolās bezmaksas ēdināšana, gan jāpalielina minimālā alga un pensijas atbistoši Eiropas standartiem. Kā var sapņot par Eiropējisku Rīgu, ja liela daļa Latvijas iedzīvotāju grimsts nabadzībā. Visiem pabalstiem jābūt atbilstošiem reālam iztikas minimumam tas ir 500 eiro mēnesī. Visus darba spējīgos piespiest strādāt kaut piespiedu darbos un neļaut mūžigi sēdēt uz pabalstiem. Darba vietas pašvaldībās, kaut stingrā uzraudzībā. Valdošās partijas Saeimā esat piedāvājušas, izrēķinājušas, tad atliek tikai realizēt.

  • Atlaides nevajag vispār un nekur. Arī transportam! Un jābeidz maksāt neskaitāmie pabalsti. Tad netrūks vietējā darba spēka,

  • kā tas mainis situāciju rīgā? rīgas pašvaldibu vēl rīdzinieki, neviss visa valsts. kā redzams tad liela daļa veletāju nesaprot atšķiribu starp pašvaldibu, valdibu un saeimu un jauc viņu finkcijas un iespējas

 9. lai mainītos vara Rīgā ir jāievieš visi tie solītie labumi visā Latvijas teritorijā. Gan nekustamā īpašuma nodokļu atlaides, gan pabalsti, gan pensionāriem bezmaksas transports, veselības apdrošināšanas polises, gan 100 eiro atbalsts medikamentu iegādei, gan bērnu dārzos un skolās bezmaksas ēdināšana, gan jāpalielina minimālā alga un pensijas atbistoši Eiropas standartiem. Kā var sapņot par Eiropējisku Rīgu, ja liela daļa Latvijas iedzīvotāju grimsts nabadzībā. Visiem pabalstiem jābūt atbilstošiem reālam iztikas minimumam tas ir 500 eiro mēnesī. Visus darba spējīgos piespiest strādāt kaut piespiedu darbos un neļaut mūžigi sēdēt uz pabalstiem. Darba vietas pašvaldībās, kaut stingrā uzraudzībā. Valdošās partijas Saeimā esat piedāvājušas, izrēķinājušas, tad atliek tikai realizēt.

  • 100 % piekrītu!
   Tad kad Latviešu partijas Saeimā parādīs ar reāliem darbiem ka tās rūpējas par latviešu tautu, tad arī latviešī Rīgas pašvaldības vēlēšanās balsos par latviešu partijām!
   Latviešu partijas vienreiz tak sākat mācīties no savāk kļūdām!

  • Tad kad Latviešu partijas Saeimā parādīs ar reāliem darbiem ka tās rūpējas par latviešu tautu, tad arī latviešī Rīgas pašvaldības vēlēšanās balsos par latviešu partijām!
   Latviešu partijas vienreiz tak sākat mācīties no savāk kļūdām!

 10. Nevajadzētu būt pārsteigtiem, ka latvieši atbalstīja prokremlisko Ušakova un Amerika grupējumu, jo:
  * kad 1940.gadā ienāca krievu okupanti, daļa latviešu ar ziediem rokās, bučoja šos tankus.
  * daļa latviešu piedalījās gan krievu, gan vāciešu organizētajās represijās un izsūtāmo sarakstu sastādīšanā
  * daļa latviešu, lai izsistos uz augšu, pārmērīgi slavināja padomju režīmu
  * daļa latviešu, kad tika atjaunota neatkarība, zaga/prihvatizēja valsts īpašumu kā traki
  Tādi koloboranti, pašlabuma meklētāji un ubagi, kas šajās vēlēšanās pārdevās par tramvaja biļeti, būs vienmēr.

  • Un daļa latviešu 1934.gadā atbalstīja apvērsumu un demokrātijas iznīcināšanu, ko paveica noziedznieks, homoseksuālists, cilvēks melis Ulmanis. Bet 21.gs. ir viena sīkpartele, kas par šo Ulmaņa gājienu fano, priecājas un to svin.

 11. Pie kādas apakšstruktūras pieskaitīsim Rīgā dislocēto BALTIJAS KAZAKU PULKU? Par to klusē VISAS partijas!

 12. kamer bus latviešu nodeveji ,kuri balsos par fašistiskaskrievijas atbalstošo partiju ,neka pratiga nebus

 13. Par kvadrātmetriem uz deklarēto iedzīvotāju Saistošos Noteikumus speciāli Rīgai pieņēma Rīgas Dome!!!!
  Saimas pieņemtajā Likumā par NĪN nekas tāds nav paredzēts.

  • saistošos noteikumus ari var pieņemt tik un vienigi likumā paredzeto normu robežās. ja likums brāķis tad likums jālabo likumdevējam. NĪN šobridnav tikai rīgas problēma, ar to mocās visā valstī jo problēma sākās mirklī kad politiķi izdomāja ka kadastrs jāpiesien kautkādai mistiskai tirgus cenai. tirgus cena šodien viena rit cita, turklat nez kāpec pēc ss sludinājumiem tiek rēķināta, bet tur jau ir tas ko grib saņemt neviss reālie skaitļi. turklat kadasts atšķiribā no “tirgus cenām”iet tikai uz augšu, uz leju nav paredzets, tātad atiecigi pie uzpūsta ziepju burbuļa max brīdī fiksejot “tirgus cenas”kadastru var uzpūst nejēgā, un tāds tas paliks pat tad ja tirgus bus sabrucis un īpašumiem vērtibas vispār nebūs

 14. CVK.lv meklēju Ilūkstes novadā ievēlētos deputātus.Skatos un brīnos! Ilūkstes novadu atrodu…Latgalē!Kopš kura laika tas ir tā? Acīmredzot šī tomēr nav tā pati brīvā Latvija.

 15. zaudetāju ļurināšana Atbildēt

  šis raktelis. tāda sevis mierināšana -nākošreiz mes parādisim. nav jau ko rādit, tur tā problēma. ar gāzeji lidz nākamām velešanām paši bus izgāzušies veletāju priekšā un vairs nedabus pat tik daudz cik šoreiz

 16. Par Ameriku un Ušakovu priecīgi balso visi tie, kuri atbilst NĪN normai ne vairāk kā 30 kv. metru uz vienu deklarēto iedzīvotāju…..Tie, kas solītu atcelt šo sociālistisko normu, varētu dabūt vairāk balsu…

  • likumu par NĪN pieņem saeima nevis pašvaldiba, pašvaldiba tikai ieksē šo nodokli atbilstoši likumam. un to sūdigo likumu pieņēma jau pie varas esošās partijas nevis RD vai saskaņa

   • Šoreiz putrojies pats.

   • Par kvadrātmetriem uz deklarēto iedzīvotāju Saistošos Noteikumus speciāli Rīgai pieņēma Rīgas Dome!!!!
    Saimas pieņemtajā Likumā par NĪN nekas tāds nav paredzēts. Vajag lasīt likumus!!!

    • dome var manevrēt 0,5-3% robežās atbilstoši likumam. ja dome iedod atlaidi tad no valsts jau zaudēto naudu dabūt nevar, tad valdošā partija saka- jus iedevāt atlaides, jums tātad naudu nevajag. ja tām pašām partijām aizrāda ka viņas sliktu likumu pieņēmušas, tad šis atkal baksta pašvaldības virzienā un saka ka pašvaldība jau var atlaist nodokli.
     valdošās partijas nostājušās pozīcijā kurā nevar zaudēt visā vienmēr vainu par savu likuma brāķi noveļot uz pašvaldību

     • Kāpēc 29 atlaides – tam došu, tam nedošu ( tā nav korupcija?) pie tam vēl pašam jāpazemojas – es rsmu trūcīgs, es esmu nabags… Likumā ir skaidri noteikti procenti no vērtības, un 0,2% par mājokli (ne zemi) jau nu katrs var samaksāt

     • un ko es tev klāreju? likumā viss jānosaka tieši un konkrēti, ari kam pienākas atlaide un kam ne. starp citu rīgā ir plašākais atlaižu klāsts visā valstī, paintresejies pa citām pašvaldibām, tur atlaides vai nu nedod nemas, vai gandriz nemaz. liela daļa vel izmanto iepējas un maximāli uzskrūvē lidz 3% vispārpieņemto 1,5 vietā. tā ka riešana jau ir laba lieta, bet tai jabut kaut mazliet pamatotai

     • Atlaides nevajag vispār. Arī transportam!!!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Sportiskākais dzīvnieks

Latvijas Futbola federācija (LFF) trešdien prezentēja valstsvienības jauno logo, formas un talismanu vilka veidolā. “No šodienas būsim vilki un ar šo dzīvnieka simbolu gribam uzsvērt kopības sajūtu,” sacījis LFF prezidents Kaspars Gorkšs. Interesanti, ka par savu simbolu vilku izvēlējusies arī Latvijas Volejbola federācija, kas nupat aicinājusi atbalstīt volejbola valstsvienību, nopērkot tās kreklu ar vilka attēlu.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+