×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2012
Drukāt

Pašvaldību vēlēšanas no valsts budžeta varētu izmaksāt 618 000 latu

Foto-LETAFoto-LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir aprēķinājusi, ka 2013.gada pašvaldību vēlēšanu nodrošināšanai no valsts budžeta būs nepieciešami 618 000 lati. Pieprasījums par minēto summu ir iesniegts Finanšu ministrijā, aģentūru LETA informēja CVK informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Tomēr jāņem vērā, ka daļa pašvaldību vēlēšanu izdevumu tiks segti arī no pašvaldību budžetiem, skaidroja Bērziņa.

Šā gada budžetā CVK ir pieprasījusi līdzekļus iestādes kapacitātes paaugstināšanai, kas netieši saistīti ar gatavošanos pašvaldību vēlēšanām. Finansējums nepieciešams, lai sekmīgi īstenotu valdības ieceri 2013.gadā nodrošināt interneta balsošanas iespēju.

CVK ir aprēķinājusi, ka šim mērķim 2012.gada budžetā papildus būtu nepieciešami 19 915 lati, ko paredzēts izlietot trīs speciālistu – jurista, IT administratora un lietveža – algošanai, kā arī IT sistēmas pilnveidošanai un sabiedrības informēšanai par interneta balsošanas iespēju, norādīja CVK pārstāve.

“Gatavošanās pašvaldību vēlēšanām ir sākusies līdz ar 11.Saeimas ievēlēšanu. Šobrīd sadarbībā ar Saeimas Juridisko komisiju un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju norit darbs pie pašvaldību vēlēšanas regulējošo likumu pilnveidošanas. Tāpat CVK ir izveidota darba grupa pašvaldību vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju mācību organizēšanai, ir apzināts pašvaldību vēlēšanu sarīkošanai nepieciešamais finansējums un laikā līdz pašvaldību vēlēšanām paveicamais,” skaidroja CVK Informācijas nodaļas vadītāja.

CVK pārstāvji arī piedalās Satiksmes ministrijas pārraudzībā esošajā darba grupā, kas strādā pie interneta vēlēšanu sistēmas ieviešanas.

Saskaņā ar likumu pašvaldību vēlēšanas notiks 2013.gada 1.jūnijā. “Kārtējās pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks 2013.gada 1.jūnijā. Tas izriet no Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 1.panta, kur teikts, ka “domes kārtējās vēlēšanas notiek jūnija pirmajā sestdienā”,” pavēstīja Bērziņa.

Patlaban likums arī paredz, ka, ja vēlētājs vēlēšanu dienā nevarēs nobalsot, viņš varēs nobalsot trīs dienu laikā pirms vēlēšanu dienas, apmeklējot to vēlēšanu iecirkni, kura vēlētāju sarakstā viņš būs reģistrēts.

CVK atbilstoši minētā likuma prasībām ir pienākums izsludināt pašvaldību vēlēšanas ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms vēlēšanu dienas. CVK lēmums kalpo kā norāde pašvaldību vēlēšanu komisijām, valsts iestādēm, deputātu kandidātiem un vēlētājiem, ka tiek sākta gatavošanās pašvaldību vēlēšanām, skaidroja CVK pārstāve.

“Tajā pašā laikā CVK nedrīkst ar savu lēmumu mainīt likumā noteikto vēlēšanu datumu. Tas nozīmē, ka 1.jūnijs ir spēkā esošais, nevis provizoriskais pašvaldību vēlēšanu datums,” skaidroja Bērziņa, atbildot uz jautājumiem saistībā ar pašvaldību vēlēšanu norisi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+