×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Pašvaldību vēlēšanās piecas partijas saņēmušas neatļautus ziedojumus

Foto - LETAFoto - LETA

Latu banknotes.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), izvērtējot partiju un to apvienību iesniegtās deklarācijas aizvadīto pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu kampaņas laikā, piecām partijām vai to apvienībām uzlicis administratīvo sodu par neatļautu ziedojumu pieņemšanu, šodien KNAB pārstāvji informēja preses konferencē.

Kopējais konstatētais neatļauto ziedojumu apmērs ir 21 008 lati jeb 29 891 eiro.

Neatļautus dāvinājumus pieņēmusi Latvijas Zaļā partija, partija “Alternative”, partija “Mūsu zeme”, partija “Uz priekšu, Latvija!”, politisko partiju apvienība “Saskaņas centrs”.

Pārsvarā neatļautu ziedojumu saņemšana ir saistīta ar atsevišķu politisko partiju dalībnieku individuālo darbību vai trešo personu darbību, kas vienlaikus bijusi saistāma ar partijas priekšvēlēšanu kampaņu, norādīja KNAB pārstāve Inga Jaunskunga.

Izvērtējot deklarācijas, KNAB kopumā administratīvo lietvedību par dažādiem pārkāpumiem uzsāka pret 24 partijām vai to apvienībām.

Četrās no tām lietvedība izbeigta pārkāpuma mazsvarīguma dēļ, izsakot partijām mutvārdu aizrādījumu. Savukārt pret 20 partijām vai to apvienībām tika pieņemti lēmumi par to saukšanu pie administratīvās atbildības.

Šīm partijām KNAB uzlicis naudas sodu kopsummā par 3879,18 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+