×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Pašvaldību vēlēšanās veicas galēji labējiem
 (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Fabienne Keller (C), French senator and right-wing opposition Union for a Popular Movement (UMP) party candidate for the 2014 municipal election in Strasbourg and Francois Loos (2ndR), French Union des Democtrates et Independants (UDI, center-right) party candidate, announce the merger of their lists for the second round of the municipal elections,on March 24, 2014 in Strasbourg, eastern France. AFP PHOTO / PATRICK HERTZOG

Svētdien Francijā aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās smagu sakāvi piedzīvojusi prezidenta Fransuā Olanda pārstāvētā valdošā Sociālistu partija, bet savas pozīcijas nostiprinājusi galēji labējā Nacionālā fronte (FN).

Ievērojamu atbalstu vēlēšanās guvusi opozīcijā esošā centriski labējā Tautas kustības savienība (UMP). Kā liecina sākotnējie vēlēšanu rezultāti, UMP un tās sabiedrotie visā valstī saņēmuši 46,5% balsu, bet sociālisti un to sabiedrotie ieguvuši 37,7% balsu. Par FN nobalsojuši 4,7% vēlētāju. Tas partijai ir būtisks sasniegums salīdzinājumā ar 2008. gada pašvaldību vēlēšanām, kurās FN ieguva vien 0,9% balsu. FN cer, ka tās kandidāti pēc vēlēšanu otrās kārtas 30. martā kļūs par mēriem 10 līdz 15 vidēja lieluma pilsētās. Sociālisti, reaģējot uz FN panākumiem, atzinuši, ka daļa vēlētāju, iespējams, paudusi neapmierinātību ar pašreizējo valdību. Premjerministrs Žans Marks Ero (attēlā) mudinājis vēlētājus aktīvi piedalīties vēlēšanu otrajā kārtā, lai apturētu FN virzību. Francijas pašvaldību vēlēšanās cīņa notiek par 36 000 mēru krēslu ciematos un pilsētās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Interesanti, ko citu jūs gaidījāt??? Tauta nav muļķe, tauta redz,ka uz līdzšinējo valdošo partiju solījumiem nedrīkst paļauties. Vienalga nepildīs!!! Un Ukrainas gadījums vispār pierāda Rietumu liberālisma krahu. Vai vēl kāds ticēs lielvaru dotiem solījumiem, pēc tam,kad ASV un UK nepilda Budapeštas līgumā rakstīto?? Ja truvākā pusgada laikā asv un UK neizvedīs operāciju, kas līdzināsies Kuveitas atbrīvošanai, tad Rietumu garantijas ir pakaramas sirsniņmājiņā uz naglas!!!! Vienīgā alternatīva ir katras valsts nacionālie spēki, kuri iestājas par nācijas izaugsmi.

  2. Lai veicas Naconālajai Frontei!

Draugiem Facebook Twitter Google+