×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Pēc “Vienotības” aiziešanas zāle nebūs zaļāka un meitenes smukākas (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Azartisti slēdzot derības, vai “Vienotībai” izdosies izrausties no nepatikšanām, vai klibot sākušo zirdziņu vedīs uz dīriķi. Totalizatora spēlētāji, kas liek uz melno lauciņu, atceras mūs pāragri pametušos politiskos spēkus no brīvās Latvijas vēstures. Partijai vēlētāji iedod rokā labas trumpas. Spožā kondīcijā un piepūtusies no lepnības, tā noteiktu laikposmu, apmēram kumeļa gadus, pavalda, bet ilgmūžību nesasniedz. Aiziet tik jauna, gandrīz pusaugas, varētu teikt, zeņķa vecumā.

Vai laika zobs tik tiešām ātri sagrauzis arī eiropeiski nesatricināmi orientēto “Vienotību” kā Ķīnā ražotu elektropiederumu? Optimisti pamāca – esot jāiztur, kamēr par frontmenu kļūšot Piebalgs, līdz viņa premjerībai, kad atgriezīsies ziedu laiki, kad dzert sektu un pārtikt no lašmaizītēm, Rokfora siera šķēlītēm un saldām vīn­odziņām. Jāpasmīnē, cik ļoti par bijušā Goliāta dzīvības dakts uzturēšanu noraizējušās mazākās partijas, kas konkurences cīņā sadarbojās, lai pārbaudītu “Vienotības” izturības robežas, kad ar lingu laiž akmeni pa pakausi. Tagad zinātāji no malas pie vājinieces guļvietas spriež, vai Āboltiņas komandai līdzēs slavens dakteris vai tautas medicīna? Vai veselības atgūšanai jāizraksta dziedniecisko dūņu kūre vai sāls­ūdens vannas? Pat ezim skaidrs, ka partneri kolēģīši par “Vienotības” nobeigšanos izjustu tikpat neviltotu žēlumu, kā kad jūrascūciņa izlaistu garu.

Pilsoņi nav neapzinīgi un tik ļoti jautras dabas kā partijas, sak, pēc “Vienotības” aiziešanas zāle būs zaļāka un meitenes smukākas. Kas pie vainas ieilgušajām kaitēm? Izblamējās dēļ mutuļojošām, bangojošām pretrunām iekšienē? Daļēji jā. Var piekrist, ka partijas vadība, vecāki nepietiekami pildījuši pienākumus ģimenes plānošanā un bērnu audzināšanā. Vai rūdītai, stiprai partijai iekaitēja spiediens no ārpuses? Tad tak vajadzēja saukt palīgā ASV jūras kājniekus vai no pāvesta aizņemties šveiciešu gvardus apsardzei! Tā vien izskatās, ka reitingi uz leju sasvērās, kad “Vienotība” profilējās par migrantu ielūdzēju un uzņēmēju. To varēja darīt solidaritātes vārdā, Eiropas kopīgā sāpē daloties, bet tak ne pašslavinoties uzņemt reklāmas klipus un sist sev uz pleca! It sevišķi pēc Ķelnes vēlētājiem tas nepanesami kā Kajennas pipari uz mēles. Galvenajai aicinātājai Merkelei atbalsts noturas tāpēc, ka pārējie Bundestāgā – sociāldemokrāti, kreisie, zaļie – bija vēl laipnāki uzņēmēji par KDS, bet tāds stāvoklis pastāvēja līdz 1. janvāra naktij. Savukārt alternatīvie spēki vācu sabiedrībai liekas pārāk cieta mugurkaula baltās rases pārstāvji, lai balsotu par viņiem. Arī Latvijā taču neatbalstīs kādu eiroskeptiķi Orolu, kaut viņš taurē pūstu – bēgļus ārā!

Var jau būt, ka “Vienotība” tiks sveika un vesela bez sarežģītiem, attīrošiem fizikas eksperimentiem, masveida personāliju nomaiņas, vienkārši ar to, ka no atvēlētā valdības stūrīša darīs cilvēkiem patīkamākas lietas un saldāk dūdos pie vēlētāja auss, uzlabojot bojāto reitingu. Ar gripu saslimušajiem prātīgākais esot līst zem segas, kamēr karsonis noiet.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Līcīša kungs – vai tiešām Jūs neapjēdzat, ka vienotība savā laikā apvienojoties un 7 gadus sūri cīnoties mūs paglāba no Rīgas likteņa valsts pārvaldības ziņā, kurā galvaspilsētu iegrūda šlesera nodevība. Rezdēsim, redzēsi, kas notiks tagad – kur mums nav konervatīvi liberālā- eiropriskā centra un mazie sudrabi un reģioni savā politiskā uzvedībā ir pat negantāki par saskaņiešieem. kurp meš eejam un kur nokļūsim ar dzelteno žaķeti un melno hūti paddusē.

  2. Latvieši neplēsieties, bet vienojieties, lai svešie ievērotu visus mūsu likumus! Lieto valsts valodu, ievēro noteikumus uz ceļiem utt. Esiet gudri, mācieties un NEĶERIETIES LĒTI UZ PROVOKĀCIJĀM.

  3. Nav no brīvās Latvijas vēstures !
    Tepat vien pavārtē snaikstās !

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+