×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
23. marts, 2018
Drukāt

Pat policijas vadība domīga: Autovadītājs apšauba radara rādījumu (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Kāds autovadītājs sociālajā tīklā “Facebook” publicējis video, kas rada šaubas par policijas radara rādījumu precizitāti, jo policija autovadītājam fiksējusi daudz lielāku braukšanas ātrumu nekā uzrāda automašīnā uzstādītais videoreģistrators. Policijas vadība atzīst, ka gadījums tiešām rada pamatīgas šaubas.

Kā redzams video, Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki apturējuši autovadītāju uz Liepājas šosejas, apgalvojot, ka viņa mašīna traukusies ar ātrumu 151 kilometrs stundā, savukārt auto uzstādītais videoreģistrators fiksējis, ka mašīna pārvietojusies vidēji ar ātrumu 93 kilometri stundā.

Video aprakstā autovadītājs norādījis, ka vērsīsies tiesā, jo ir pārliecināts, ka nav tik būtiski pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu. Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz, ka par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā ārpus apdzīvotām vietām piemēro brīdinājumu, savukārt par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk nekā par 60 kilometriem stundā jau uzliek naudas sodu no 360 līdz 480 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem.

Ar šofera ievietoto video piektdienas rītā bija “dalījušies” ap 6000 sociālā tīkla lietotāju.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes (GKPP) priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis aģentūrai LETA atzina, ka konkrētajā gadījumā ir vairākas gana būtiskas šaubas, kas, viņaprāt, norāda, ka lietvedība šajā lietā būtu jāizbeidz.

Kā galveno neskaidrību Krapsis minēja to, ka policijas rīcībā esošajā video ir redzams, ka starp brīdi, kad tika fiksēts braucēja ātrums – 151 kilometrs stundā, līdz brīdim, kad automašīna tika apturēta, pagāja aptuveni 37 sekundes. Savukārt sociālajos tīklos publicētajā video ir redzama vairāk nekā minūte līdz brīdim, kamēr šoferis tiek apturēts, bet šīs minūtes laikā braucēja ātrums tiešām nepārsniedz 93 kilometrus stundā.

Komentējot mērierīču uzticamību, Krapsis norādīja, ka šāda tipa radarus izmanto daudzās Eiropas Savienības valstīs un arī ASV, tādēļ nav pamata uzskatīt, ka tās nebūtu kvalitatīvas. Viņš gan neizslēdza iespēju, ka ierīcei lietošanas laikā var rasties defekts. Krapis atzina, ka likumdošana jebkuras šaubas vērtē par labu aizdomās turamajam, un šajā lietā šaubas esot pamatīgas.

Krapsis tomēr uzsvēra, ka policijas darbinieki rīkojušies atbilstoši likuma prasībām un situācijai, proti, patrulēšanas brīdī, veicot ātruma kontroli, apturējuši mašīnu, paskaidrojuši iemeslus un noformējuši protokolu.

Sākotnēji Valsts policija sociālajos tīklos bija uzsvērusi, ka, izvērtējot policijas rīcībā esošo informāciju un netrafarētās policijas automašīnas fiksēto video materiālu, neesot pamata apšaubīt pieņemto lēmumu. Policija uzsvēra, ka autovadītājam ir tiesības apstrīdēt policijas lēmumu likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Nu nu nu…bet kā tad nepārtrauktās līnijas šķērsošana pēc mentu norādījuma?????? Par to vēl pašus mentus jāsauc pie atbildības….

 2. balso par vienotibu lielaki sodi

 3. sanāk ka policijas radaram ir “pieregulets” pulkstenis un atiecigi ilgākā laika periodā nobrauc vairāk un sanāk lielāks ātrums. tas ne tikai anulē doto lietu, tas liek anulet visus uzliktos sodus vismaz ar šo radaru.

 4. Ja viņa vidējais ātrums bija 93, tad paličiem ir noteikti taisnība. Braucot ar 920, vidējais nav sanācis lielāks par 50

  • tu laikam stipri izcelties sagribeji,muļķīs,ne joks :@
   laikam ar CP uz vienu roku,aksts gatavais!
   a šoferītis ir malacis,vairāk tadu!

 5. Un ja nebutu videoregistrators,tad atlek tik uzticeties musu policijai,un maksat sodu.

 6. var tacu ļoti elementāri pārbaudīt.Video redzama vidējā pārtrauktā līnija kurai ir pārtraukumiPĒC VIŅAS TAČU VAR IZRĒĶINĀT ĀTRUMU(to izdarītu jebkurš 5. klases skolnieks
  KUR PROBLĒMA??????????????????????????????

 7. sutit c.p. uz svedienas skolu mcities nau jegas,jo policijas akademija lidz sim laikam strada pasniedzejs kuram inkrimine kukulu nemsanu tik sis neatzistas.ta lidz sim bridim policijas akademija strada sadi cilveki un ko tadi tur var iemacit.

 8. Beidziiet!
  Latvija ir baigi forsi dzivot! Esam tacu pelnijusi!

 9. Karoče īsāk sakot policija nekad nekļūdās. Jūs visus ar “pagoniem” dirsā….. paši sapratāt. Jūs esat likuma vergi – likums ir sodīt … neparko. Ne labāki par fašistiem un arī dzen ne sliktāki par psrs …. dirsā lv ar visu vadību! Pidarasi ne tikai pie saeimas bet arī struktūrās . Neņemat ļaunā… ar realitāti sadzīvot esam spiesti sen.

 10. Vispirms policijas vadībai ir jāsauc pie atbildības konkrētā ekipāža par ļoti rupjiem csn pārkāpumiem. Uz svētdienas skolu viņus. Te jau prasās jautājums – pa cik nopirka tiesības. Kā var sodīt citus, ja paši……. man trūkst vārdu.

 11. tas ir neveiksmigs kukuļa pieprasijums. vaditājs gan “nesaprata”ka jāmaksā, gan vel uzlicis reģistratoru… nu neveicās zēniem todien, palika bez kukuļa. vairāk gan izbrīna vadibas teiktais ka lietvediba jāizbeidz. lieta kā reiz ar steigu jāierosina, neviss klusi klusi jānobāž atvilknē. pirmkārt kukuļa pieprasitāji jāatlaiž un jātiesā, otrkārt ja radars “sabojājies”tad jāanulē visi sodi kas uzlikti ar šo pieregulēto radaru

Draugiem Facebook Twitter Google+