×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

Pateicas Eiropas pilsoņu gada aktīvistiem


es_zils_fons

Ceturtdienas, 19. decembra, pievakarē ES mājā pulcējās vairāk nekā 40 valsts, nevalstisko organizāciju un ES institūciju pārstāvji, lai atskatītos uz Eiropas pilsoņu gadā paveikto. Pasākumā tika godināti Eiropas pilsoņu gada labas gribas vēstnieki Latvijā, kā arī citi aktīvisti – organizāciju vadītāji, kuri snieguši nozīmīgu devumu, īstenojot dažādus pasākumus un iniciatīvas.

Kultūras ministre Dace Melbārde un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka pateicības rakstus pasniedza 14 cilvēkiem. Tos saņēma Sorosa fonda – Latvija iniciatīvas “Pārmaiņu iespēja skolām” vadītāja Aija Tūna, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs Aldis Austers, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Inese Laizāne, Latvijas Bērnu foruma priekšsēdētāja Inete Ielīte, Izglītības attīstības centra direktore Iveta Vērse, Eiropas Kustības Latvijā projektu vadītāja Kristīne Gailīte, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Priede.

Ar pateicības rakstiem tika godināti arī visi septiņi Eiropas Pilsoņu gada labas gribas vēstnieki – Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš, Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Māris Kučinskis, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe, kā arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra direktore Sarmīte Vīksna.

Kultūras ministre Dace Melbārde, uzrunājot klātesošos, atzina: “Nākamgad būs apritējuši desmit gadi, kopš Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, un tas ir pietiekami ilgs laiks, lai mēs varētu izdarīt secinājumus par to, ko paši esam darījuši, lai iekļautos šajā savienībā un justos tai piederīgi. Mēs dzīvojam ļoti daudzšķautņainā laikā, tāpēc ir īpaši svarīgi apzināties savu identitāti – ne tikai kā Latvijas iedzīvotājiem, bet arī kā Eiropas pilsoņiem, un lielisks veids, kā to panākt, ir piedalīties sabiedriskajos procesos. Kā apliecina pētījumi, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju joprojām netic, ka viņiem ir iespēja ietekmēt lēmumus valsts un Eiropas Savienības līmenī, taču nākamgad mums būs īpaša iespēja veicināt savu pilsoniskumu, piedaloties gan Saeimas, gan Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Aicinu visus būt aktīviem pilsoņiem un izmantot iespēju pašiem lemt savu nākotni!”

Arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības (EKP) Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsvēra šī gada galvenā vēstījuma – aktīva pilsoniskuma – lomu mūsdienu sabiedrībā: “Desmit gadus pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā tā joprojām nereti tiek uztverta kā svešs, ārējs spēks, kuram daļa Latvijas iedzīvotāju nejūtas piederīgi. Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā īstenotā projekta “Kas mēs esam Eiropā?” mērķis bija cilvēkiem atgādināt to, cik Latvijai un Latvijas iedzīvotājiem ir daudz panākumu, kas ikdienā tiek nepelnīti aizmirsti, bet citviet Eiropā ļoti augstu vērtēti – te var minēt zinātnieku Andri Ambaini, dziedātāju Elīnu Garanču, pavāru Mārtiņu Sirmo, sportistu Māri Štrombergu un daudzus, daudzus citus. Kopumā projektā iesaistījās vairāk nekā 55 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, un es ticu, ka ar šo projektu izdevās veicināt cilvēkos apziņu par to, ka, esot aktīviem pilsoņiem, mūsu sasniegumi tiks pamanīti gan vietējā, gan Eiropas un pat pasaules mērogā.”

Pasākuma laikā tika godināta arī četrpadsmit gadus vecā skolniece Anastasija Cunska, kura ir viena no Eiropas Komisijas rīkotā starptautiskā īsfilmu konkursa “Young Voices Against Poverty” (“Jaunās balsis pret nabadzību”) laureātēm. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja atskatīties uz “Eiropas pilsoņu gada 2013” retrospekciju fotogrāfijās, kā arī baudīt muzikālu koncertprogrammu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā asociētās profesores, Baha mūzikas fonda prezidentes un Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla direktores Ainas Kalnciemas audzēkņu izpildījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+