×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
2. jūlijs, 2017
Drukāt

Pateicoties ārvalstu karavīriem, vietējais bizness Ādažos uzņem apgriezienus (18)

Foto Karīna MiezājaFoto Karīna Miezāja

Līdz ar NATO karavīru pieplūdumu Ādažu militārajā bāzē vietējie uzņēmēji tagad teju melnām mutēm raujas, lai spētu nodrošināt visas vēlmes – gan sadzīviskās, gan tehniskās, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Kopā ar mūsējiem un sabiedrotajiem patlaban armijas bāzē Kadagā ir 3000 karavīru. Kā smej vietējie, Ādažiem klāt vēl viena neliela pilsēta. Tāpēc ir svarīgi, lai karavīriem tur būtu, ko darīt.

“Uzņēmējdarbība attīstās kaut kādā loģiskā ātrumā un, ja mēs runājam par tādu jaunu telpu pieejamību tieši Kadagā, tur viņu nav. Jo Kadaga vēsturiski bijis militārs ciemats ar vienu švaku veikalu. Šobrīd skaidrs, ka tur būtu jābūt ļoti daudz pakalpojumu objektiem – frizētavai, zobārstam, veļas mazgātavai, krodziņam utt., bet to visu, kā jau Latvijā, papīri aizņem pusgadu gadu, būvniecība tikpat,” komentēja Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (LRA).

Uzņēmēji nav jāskubina. Ja karavīriem pie sirds iet ātrā ēdināšana, būs gan burgeri, gan picas. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, jaunas picērijas veras viena pēc otras, un to pamatklienti ir karavīri.

“Mums bizness tikai plaukst. Tagad tur ir daudz spāņu, itāļu… Tā ir viņu virtuve – picas, pasta. Viņiem ļoti patīk. Un mēs par to nesūdzamies,” sacīja picērijas “Mario” īpašnieks Valērijs Malovs. Pasūtījumu ir mazāk klātienē, vairāk – uz militāro bāzi. Spēj tik cept, nosaka saimnieks.

Arī vietējā tirdzniecības centra frizētavā nosaka: ja svešzemju karavīri piesakās griezt matus, uzreiz nāk desmit. Slodze ir. Četras Ādažos esošās frizētavas nespējot apkalpot lielo skaitu, tāpēc jaunnedēļ no Kanādas ierodas savs frizieris, kas dzīvos bāzē uz vietas. Frizētavas saimniece gan nosaka, ka rudenī arī viņi paplašināsies. Turklāt paralēli skaistumkopšanai tapis vēl viens bizness – auto nomas. Karavīriem esot vēlme īrēt auto, lai apceļotu apkārtni.

“Viņi grib iepazīties ar citiem pakalpojumiem – viesnīcām, atpūtas bāzēm, jā, un redzēt mūsu zaļo Latviju,” zināja stāstīt skaistumkopšanas salona “Orhideja” valdes locekle Tatjana Lankrete.

Uz karavīru pieplūdumu noreaģējusi arī viesnīca un restorāns “Port Hotel”, kas gan jau ir ilgstošs sadarbības partneris bruņotajiem spēkiem, jo karavīriem nodrošina gan ēdināšanu, gan guļvietas starptautisku mācību laikā. Tomēr tagad tiek domāts par to, kā karavīrus izklaidēt.

Agrākajā viesu namā “Korande”, kas patlaban ir pamests, plānots iedvest jaunu dzīvību, to izveidojot par karavīru klubu. Viesu nams atrodas vien 100 metru no Tallinas šosejas, un Kadaga un armijas bāze ir salīdzinoši tuvu.

Vietējo uzņēmēju pārstāvis vērtē, ka ādažnieki nebaidās riskēt, pat ja figurē nosprausts piecu gadu termiņš, cik ilgi sabiedrotie uzturēsies. “Nebaida, jo armija tik lielus līdzekļus iegulda bāzes attīstībā un tam jāiet līdzi. Uzņēmējiem šobrīd ir pilns priekšstats par to, kādi pakalpojumi ir armijai vajadzīgi, un ir jautājums tikai par vienu – kā to realizēt un pēc iespējas ātrāk,” norādīja biedrības “Ādažu uzņēmēji” valdes priekšsēdētājs Uldis Štēbelis.

Turklāt ne jau tikai par sadzīviskām lietām un izklaides iespējām ārvalstu militāristi interesējas. Vietējā gumijas segumu ražotnē atrasts tas, ko citviet ar uguni meklējuši. “Rubrig” saražojuši speciāli armijai materiālu, lai varētu pārbraukt ceļiem ar ļoti smagu tehniku.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Nekad vairs 1940. gads !

 2. Man pret armijas puišiem nav nekādu pretenziju, un kā redzam sižetā, tad arī krievu tautības uzņēmējiem
  tādas nav, jo uzņēmēji domā par biznesu. Bet kad ieraugu kadrā runājam Baltezera pirmsvēlēšanu plakātu…., tad gan diena ir sabojāta.

 3. Jānis
  Man bēdīgi ir tas ,kad nevaram laicīgi nodrošināt kvalitatīvu uzņemšanu mūsu NATO karavīriem,tas liecina par mūsu nemākulību vai negribēšanu veikt pareizus rīcības plānus jebkurā situācijā.Tas ir liels mīnus Ādažu un Rīgas vadītāju kontā,ļoti slikti, kad mums strādā tādi cilvēki,kuri nav pilnīgi ieinteresēti veidot labu vidi jebkuriem plānotiem pasākumiem

 4. kā ādažu iedzīvotājs varu teikt ka biznes iet tikai burgeram…bet tas nepieder ādažu uzņēmējiem un arī rimi nepieder….pie port hotel dažas dienas stāvēja divas zaļas mašīnas…biznesam grandiozs plaukums….par to ka armija iegulda poligona izveidē arī taisnība….tā ir medicīnai un soc vajadzībām nolaupita nauda lai būvētu amerikāņiem sporta komplektsu utt……un korandei kas tagad būs karavīru klubs ar piespļaudītu gaujmalu ielenes ar autubusu vedīs no rīgas…..vietējās taču nestaigās iepletušās…….
  tākā pārzinot ādažus varu teikt raksts ir pasutījuma pļurkšķis……

  • Vispār jau ja melo Ādažu uzņēmēju biedrības pārstāvis, tad sanāk ka viņš melo visiem saviem biedriem…?. Troļļi un propogandisti, Jūs tiešām esat klauni, nu sen jums un jūsu komentiņiem neviens vairs netic…

 5. kāds ir īstais iemesls šai okupantu armijai , kura atrodas Latvijā ? Vai tad ,kad Latvija nevarēs segt izlaistos ilgtermiņa vērtspapīru aizdevumus ārējos tirgos un mums atņems piem. Latv. energo ,ja tas būs garantēts šajos aizdevumos kā ieķiļātais uzņēmums , tad šī armija ,, aizstāvēs ” Latviešu intereses ? Tā sanāk !

  • Tu jau nemaz nezini, ka Latvijas armija arī ir NATO sastāvā… Tātad arī tā ir NATO armijas daļa un tādēļ NATO armija ir arī mūsu un nav nekāda okupācijas armija. PSRS armija gan bija okupācjias armija, kas tāpat kā Nacistiskās Vācijas armija oiespiedu kārtā isauca vietējos iedzīvotājus armijā…

 6. Armijniekiem ir nauda un ir vajadzibas ēst un dzert ,

 7. Tadas rūpes par ārvalstu karavīriem! Malači! Tad kad vieni bijam nevienam neinteresēja kur ka Jānītis ar Pēteri nolikot formu skapi pavadis laiku !

  • Būtu bijuši 3000 jānīši un pēterīši, kas tur 5 gadus no vietas dzīvo, tad arī viss tas pats būtu bijis.

 8. 3 000 – tas ir tikai sākums. Būs vēl, vēl un vēl – un, skat, pēc 100 gadiem:”…. pēc 100 gadiem mūsu mazbērni būs apmēram 10% no Latvijas iedzīvotāju skaita, tāds mazs pulciņš latviešu. Tie tad lūkos no krieviski, angliski vai ķīniski–arābiski runājošas Rīgas domes izlūgt mazu estrādīti Dziesmu svētku sarīkošanai.” Vēstures doktors, ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas Latvijas biroja vadītājs Ilmārs Mežs. (Mežs: 2100.gadā pasaulē būs tikai 300 000 latviešu)

 9. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 10. Jā, mežoņu salās, kur 2. Pasaules kara laikā bija ASV kara bāzes, esot bijis tas pats. Vietējie esot pārdevuši karavīriem kā suvenīrus niedru brunčus, gliemežvākus, kaut kādus savus meistarojumus un esot gauži raudājuši, kad armija aizvākusies.

 11. par ko prieki? par to ka vietejos iedzivotājus aizstāj svešu valstu okupācijas karavīri? ka esam savu zemi atdevuši kara poligonam?

  • Patiešām priecājos, ka okupācijas režīma cūku vietā laukos parādījušies normāli karavīri, kas atbalsta vietējo biznesu. Kastrētajam čekistu mīkstmiesim skauž. Arī par to priecājos

   • Katrs priecājas par labi padarītu darbu, ieskaitot ekonomisko genocīdu pret vietējiem Latvijas iedzīvotājiem. Un ekonomiskais genocīds sastāv no viena posma, neļaut ienākt tirgū vietējiem ražotājiem. Tas ir, ražotājiem radīt tādas prasības, ka ražot neatmaksājas. Rezultātā pārblivēts ar ārzemju veikalu ķēdēm, pārblīvēts ar ārzemju precēm, kuras ražotas bez mūsu PVD un citu vietējā tirgus uzraudzības institūcijām.

    • PSRS laikā bija etniskais genocīds, kad vietējie tika asimilēti un pakāpeniski centās iznīcināt tautu kā tādu – tagad tā produkti dzīvo sentimentālās atmiņās par PSRS. PSRS tika īstenota ekonomiskā asimilācija un genocīds, kad viss tika darīt, lai Latvijas ekonomika nespētu pastāvēt bez PSRS. Pilnībā tika sagrauta pirmskara ekonomiskā iekārta un visas saimniecības apvienotas kolhozos. Loģiski, ka pēc neatkarības atgūšanas nebija ne saimniecību, ne saimnieku tie tikai pakāpeniski parādās. Tāpat nav noslēpums, ka pie varas atrodas daļa bijušo komunistu, kas mēģina piebāzt sev kabatas un kavēt Latvijas attīstību velkot to austrumu virzienā…. Ir palicis spēcīgs padomju gados daudziem iegūtais netikums – blatu sistēma, zagšana un paša iniciatīvas neesamība…

Draugiem Facebook Twitter Google+