Latvijā
Kriminālziņas

Pateicoties iedzīvotājiem, Ķekavā aiztur šoferi 5,5 promiļu reibumā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Vakar, 14. oktobrī, Valsts policija (VP) aizturējusi vīrieti, kurš vadījis automašīnu 5,5 promiļu reibumā, portālu LA.lv informēja VP.

Ap pulksten 15.30 VP Operatīvās vadības biroja dežurants saņēma zvanu no kāda iedzīvotāja, kurš ziņoja par “Volvo” markas spēkrata vadītāju Ķekavas novadā, kurš, iespējams, sēdies pie stūres alkohola reibumā. Saņemtā informācija nekavējoties tika nodota VP Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas inspektoriem, kuri uzsāka transportlīdzekļa meklēšanu.

Pēc īsa brīža, saņemot precizētu informāciju no kolēģiem par spēkrata iespējamo atrašanās vietu Ķekavas novadā, policisti devās turp – tomēr transportlīdzekli nekur nemanīja. Netālu no precizētās atrašanās vietas ceļa malā stāvēja divas personas, kuras, ieraugot ceļu policistus, nepārprotami pievērsa uzmanību mājot. Piebraucot pie personām, likumsargi noskaidroja, ka tieši viņi ir ziņojuši par iespējami bīstamu autovadītāju.

Personas norādīja, ka minētais spēkrata vadītājs radījis aizdomas, jo nav spējis novaldīt transportlīdzekli un nobraukt taisni pa savu braukšanas joslu,

iebraucot pretējā joslā. Pa ceļam šī spēkrata vadītājs arī piestājis pie kāda veikala, no kura streipuļojot iznācis ārā ar grādīgo dziru, un iesēdies savā mašīnā. Pēc šī aculiecinieki nekavējoties zvanīja policijai, bet “Volvo” un iespējamo dzērājšoferi līdz pat policijas ierašanās brīdim neizlaida no sava redzesloka.

Neilgi pēc tam Speciālo uzdevumu nodaļas darbiniekiem izdevās šoferi aizturēt un, veicot personas pārbaudi, policisti konstatēja, ka 1983.gadā dzimušajam vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Tāpat, veicot alkohola pārbaudi, apstiprinājās aculiecinieku bažas – 35 gadus vecais šoferis pie stūres sēdies pamatīgā alkohola reibumā. Viņa izelpā pēc pirmā pūtiena tika konstatētas 3,33 promiles, savukārt veicot otro pūtienu, reibums bija krietni lielāks – 5,5 promiles.

Par šādu bezatbildīgu pārkāpumu paredzēta kriminālatbildība un sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

VP izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri operatīvi reaģēja uz situāciju, sniedza informāciju par pārkāpēju un līdzdarbojās ar policiju – šāda rīcība palīdz likumsargiem gādāt par apkārtējo drošību uz ceļa.

Saistītie raksti
Sekas bezatbildīgā vadītāja rīcībai varēja būt traģiskas un šoreiz, pateicoties cilvēku ziņošanai, iespējams, izdevies novērst kārtējo nelaimi.

Likumsargi gan norāda, ka policija diemžēl ik dienu aiztur kādu šoferi, kurš apzināti sēdies pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā.

LA.lv