×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. februāris, 2018
Drukāt

Pateiks, kā algā saņemt vismaz 1000 eiro (27)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Pirmdien plkst. 16.30 Vidzemes Augstskolas Konferenču zālē Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs atbildēs uz valmieriešu jautājumiem.

Uz jautājumu “Kā kļūt turīgiem: kas jādara cilvēkam un valstij, lai algā saņemtu virs 1000 eiro?” pirmdien Valmierā “Latvijas Avīzes” organizētā diskusijā atbildi sola sniegt Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Kāpēc šāds robežskaitlis – 1000 eiro alga – padarīts tikpat maģisks kā 2000. gada atnākšana? Prognozi, ka šogad vidējā bruto alga sasniegs 1000 eiro, pērn paredzēja ikviens, kurš sekoja vidējās algas pieauguma līknei. Gada vidū mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 927 eiro, kas ir par 70 eiro vairāk nekā gadu iepriekš. Turpinoties tikpat straujai attīstībai, var droši pierēķināt vēl 70 eiro, un tuvākajos mēnešos šis slieksnis tiks pārkāpts.

Ar 1000 eiro sasniegšanu tiek saistītas sociālekonomiskas pārmaiņas. Par to “Latvijas Avīzes” slejās pirmais ierunājās bijušais Eiropas Komisijas ierēdnis, ekonomists Gatis Eglītis. “Šogad [alga] ir pāri 900 eiro, nākamgad bruto algai jābūt 1000 eiro. Nedrīkstam palikt zemo algu zeme, jo tas dzen cilvēkus emigrācijā. Kad neto alga sasniegs 1000 eiro, emigrācija apstāsies,” viņš teica augusta beigās.

Trešdien bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš tvītoja, ka “Igaunijā emigrācija beidzās, kad bezdarbs noslīdēja zem 6,5%, vidējā darba alga uzkāpa virs 1050 eiro un IKP uz vienu iedzīvotāju pārsniedza 15 000 eiro”. Latvija šos rādītājus, pēc viņa prognozes, varētu sasniegt 2019. gadā.

Daži saka, ka vidējās algas rādītāji ir uzpūsti, jo tas mazākums, kas saņem lielas algas, atstāj vairākumu zem šī sliekšņa. Oponenti apgalvo pretējo – vidējā alga ir “nopūsta”, ja statistikā aplokšņu algas neierēķina.

Portāla LA.lv lasītāji, tāpat kā tipiskais vidējais latvietis, ir skeptiski: “Tikko paceļ algas, tā paceļ arī cenas. Un tā tas viss nolīdzinās. Tāpēc, kā tauta brauca projām, tā arī brauks…” – “Kad Latvijā būs 1000 eiro, cik būs Anglijā, Norvēģijā u. tml.?” – “Latvijas uzņēmēju alkatību apturēt nevar neviens, Temīda arī ir bezspēcīga: vai, vai, vai, nodokļi lieli, nav ko maksāt algās, bet patiesībā nemaksā ne algas, ne nodokļus.” – “Vidējā alga 1000 eiro ir viegli sasniedzama – atliek vēl dažām valsts kancelejām izmaksāt prēmijas 1000 un vairāk eiro apmērā un Latvijā būs sasniegts 1000 eiro vidējās algas līmenis. Tik kāds labums, ja lielākā daļa no algām ir tālu no vidējās!”

“Latvijas faktu” veiktais socioloģiskais pētījums par finanšu zināšanām liecina, ka tikai 13% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka izprot ekonomikas norises valstī, spēj sekot līdzi izmaiņām tautsaimniecībā un atbilstoši tām pieņemt finanšu lēmumus. Puse no Latvijas iedzīvotājiem (56%) cenšas sekot līdzi ekonomikas norisēm, bet neizprot tās pilnvērtīgi, savukārt gandrīz trešdaļa (32%) neko nezina par ekonomikas procesiem un atzīst, ka tie viņus arī neinteresē.

Ar diskusiju pirmdien Valmierā Latvijas Banka sāk “Reģionu sarunas par labklājību”, kurās tā gatava diskutēt ar iedzīvotājiem, pašvaldību līderiem, uzņēmējiem, augstskolu mācībspēkiem un studentiem par to, kā vairot turību Latvijā. Līdzīgas sarunas iecerētas Jelgavā, Talsos, Madonā, Rēzeknē, Ogrē, Liepājā un Saldū.

Šīs reģionu sarunas iekļaujas plašākā nacionālās centrālās bankas darbības virzienā – izglītojošā pro­grammā plašai sabiedrībai par finanšu un ekonomikas jautājumiem “No sprīdīšiem par saimniekiem”, par kuras sākšanu Latvijas Banka paziņo šodien.

I. Rimšēvičs “Latvijas Avīzei”: “Latvijai nav savu naftas, gāzes un zelta atradņu. Mūsu svarīgākais resurss ir cilvēki. No tā, kā attīstīsim savu galveno resursu, būs atkarīgs, vai nākotnē kļūsim par labklājības valsti, kur vidējā alga tuvākajā nākotnē sasniegtu 2000 eiro un vairāk! Tāpēc viens no priekšnoteikumiem – ražot preces un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību. Par to tad arī vēlamies diskutēt un atbildēt uz jautājumiem. Nāc un piedalies arī tu!” aicina Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Pirmdien Valmierā Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste un valdes loceklis Harijs Ozols Vidzemes Augstskolā tiksies ar studentiem, atsevišķa tikšanās paredzēta ar reģiona uzņēmējiem un pašvaldību vadītājiem, bet no plkst. 16 līdz 18 iedzīvotāji aicināti uz sarunu Vidzemes Augstskolas Konferenču zālē.

Diskusijas sākums plkst. 16.30, to tiešsaistē varēs skatīties portālā LA.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Bs crap I am regretting that I know Latvian and born as Latvian I hope i will never need to meet most of thief and scammers who have millions there

 2. Ko juus te muldat man mamma Madona sanem bruto430 Par pilnu slodzi seetniece kaada 1000 Bruto 50% cileeku 430 30% zogot no cities 2000 Bruto LATVIJAS systema ir total mesls kad man mamma Kaa seetniece pelniis uz rokas 1k EUR tad es padomaasu vai es gribu atgriezties meeslu zaglu bedree

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. Ja komjaunietis Ilmārs tā strādātu Ķīnas centrālajā bankā ,kā viņš to dara Latvijā,tad viņš sen jau būtu nošauts un sadalīts orgānos un pareizi vien būtu,jo nedrīkst pieļaut,lai tādi cilvēki savus gēnus nodotu nākamām paaudzēm!
  Ko nozīmē solījums 2019.gadā IKP uz vienu iedzīvotāju varētu pārsniegt 15 000 eiro? Tikai tad ir jautājums – kāds tiek prognozēts ārējais parāds uz vienu statistisko iedzīvotāju tajā brīdī,kurš šobrīd ir 21 200 ASV dolāru uz iedzīvotāju? Vai IKP pieaugums augs proporcionāli ārējā parāda,cenu un nodokļu pieaugumam uz vienu iedzīvotāju? Ja tas tā būs, tad stagnācija Latvijā saglabāsies nemainīga un nekāda labklājības pieauguma nebūs,jo pieaugums būs tikai virtuālos ciparos.
  Var jau saprast,ka Ilmāram svilst bikes,jo rudeni beidzas viņa pilnvaru termiņš un notika pārvēlēšana,tāpēc sākas drudžaina aktivitāte,lai saglabātu silto vietiņu kurā var imitēt darbību un īdēt par “zemo” atalgojumu.

 5. Nu lai tā būtu!

 6. man gribeetos 10k meenesii

 7. Jāpaceļ padomēs algas līdz 100 000 gadā un varēsim laimē diet .

 8. Nav naftas atradnes bet ir ùdens meźi smilts grants dolomits ģipßakmens kaĺķakmens granits kùdra mès varètu dzivot bagàtàk kà aràbi . Nevajadzeja izzagt mùsu valsti. Latviju atkarojàm prieks daźiem cilvekiem kuri palika miljonàri mums iegustot brivu Latviju.
  Valstij mums jàmaksà par zemes izrakteñiem kà arabi par naftu.

 9. Kā algā saņemt vismaz 1000 eiro? Pavisam vienkārši – jānosaka minimālā alga valstī 1000 eiro! DDDDD

 10. RIMŠEVIčS goji ir tikai līdzeklis , lai viņš pats ROTŠILDU filiālē- Latvijā saņemtu 14 000 eiro mēnesī .
  Un tad šis gudrais austrumu zālamans skalos tev smadzenes ,ka tev ir jārada augstā pievienotā vērtība .
  Vienu vārdu sakot , sanāk kā tiem baznīcas kungiem – neskataties
  manos darbos , bet klausieties manos vārdos !

 11. Varētu ar reālu piemēru parādīt kā nopelnīt 1000 eiro , bet nevis piesegt ROTŠILDU filiāles banku Latvijā.

 12. Gribas kliegt skaļā balsī….kādas algas, par ko iet runa? Stradāju valsts iestādē, alga uz rokas 419 eur. Darbs ļoti albildīgs, darbs ar klientiem. Algu negrasās pacelt, jo neesot budžetā naudas. Nu kā lai nebrauc prom??????

 13. Tik tiešām,kā var aprēķināt vidējo un sanāk ap 1000 eiro mēnesī!? Piemēram; Tirdzniecības darbiniekiem Maximā uz rokas sanāk nedaudz pāri 300 eiro,ne tuvu tam tūkstotim! Ja kāds netic manam rakstītam,var droši apjautāties jebkurā mazā rajona Maximā,izņemot Rīgā,jo tur likmes nedaudz augstākas. Vēl jo vairāk,ja neļauj pārstrādāt mēneša darba stundas. Ja vēlies nopelnīt vairāk,tad brīvajās dienās esi spiests doties uz citu Maximu piestrādāt.

 14. 1000 eiro mēnesī katram strādājošam vai jebkurā veidā pelnošam būtībā ir iztikas minimums mūsu valstī.
  Tātad, ja cilvēks gadā nopelna virs 12 tūkstošiem, tad ir jēga noformēt uzņēmējdarbību vai ko citu , līdz tam, rokas nost no maciņiem ! Jau tas vien , ka cilvēks drīkst nopelnīt, nevis baidoties no sankcijām, sēž uz pabalstiem, būs signāls , ka jāatīsta katra cilvēka uzņēmība kaut ko darīt.

 15. Par tik mazu algu es nestrādātu.

 16. DZĪVOJOT darbā .

 17. Vai honorārs par lekciju ir ieskaitīts komandējuma naudā?

 18. suveniru štancētājs atkal palaida smaku

 19. suveniru štancētājs atkal palaida smaku

 20. Vai tiešām? Tiešām pilnīgi atklāti pateiks: “Brauciet prom!”???

 21. Ja mērķis ir tikai algu (ne cita veidu ienākumu gūšana, piemēram, peļņas veidā kā uzņēmumu un resursu īpašniekiem), tad mēs joprojām tiekam virzīti 21.gs. verdzības virzienā. Jau pirms 100 gadiem M.Keins rakstīja, ka 20.gs. (!!!) beigās tehnoloģijas būs tik tālu attīstījušās, ka cilvēki savu vajadzību ( !!!- ne uzpūsto vēlmju) apmierināšanai varēs strādāt 2-3 stundas nedēļā (nepārrakstījos !).

 22. Jau piegriezies.Gudri paruna,un vis.Ja valsti nav nekadu resursu,tad nokurienes tik isa laika izcepjas milonari?Protams ka mes visus nezinam.Bet tas ta.Ja iet runa par minimalo algu.Tad lielaka dala vinu vienkarsi nesanem.Un ir vel tadi gudrisi kuri liek nostradat 3 menesus.To es vel saprastu parbauda.Bet kad nemaksa,ko tad.Un tadu netrukst.Nu tad vienkarsi parekiniet cik cilvekus apsmauc.Un vel viena lieta.Ka valdiba var maksat premijas visam zemak stavosam instancem,un nemazas sumas.Bet bernu pabalst,invalidu,un pensonaru,saucamie pabalsti ir vienkarsi smiekligi.Un tas gudras runas jau apnikusas.Kamer nemainisies valdiba,nekas nemainisies.Nabagi paliks nabagaki,bagatie paliks bagataki.Valdiba laikam gaida bumu,kura tagad notiek Krievija.

 23. bārdainītis Kaža Markss Atbildēt

  Kā? Elementāri – jālūdz augšminētajiem padalīties! Viņiem jau sen pietiek … Varbūt kāds skolnieciņš varētu sarēķināt, cik simtiem vai tūkstošiem MINIMĀLISTU tad sanāktu šī ikoniskā “štuka”?

Draugiem Facebook Twitter Google+