×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Pateikt ko svarīgu par šo laiku. Saruna ar Valmieras Drāmas teātra direktori Evitu Sniedzi (3)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Klasika, jaunākais un hiti – tā varētu raksturot Valmieras Drāmas teātra piedāvājumu tradicionālajās viesizrādēs, kas Rīgā notiks no 6. līdz 31. augustam Dailes un Nacionālajā teātrī, kā arī Kultūras akadēmijas Zirgu pastā (Dzirnavu ielā 46). Aiz kalniem nav arī kārtējā sezona ar jauniem pārsteigumiem kā skatītājiem, tā teātrim. 
Par to izvaicāju Valmieras Drāmas teātra direktori Evitu Sniedzi.

– Kāda ir valmieriešu viesizrāžu stratēģija un uzvedumu izvēle?


E. Sniedze: – Uz Rīgu vienmēr vedam jaunākās, pēdējā sezonā tapušās izrādes, un izvēle atkarīga arī no tā, ko iespējams pielāgot viesizrāžu telpām, par kurām esam spējīgi samaksāt. Viens no lielākajiem pēdējā gada atklājumiem un priekiem ir burvīgā vieta Zirgu pastā. Mums ir laba sadarbība ar Kultūras akadēmiju, un jau sezonas laikā Zirgu pastā esam viesojušies ar jaunākajām izrādēm – 
Bask@bols.lv, arī “Spēlmaņu nakts” balvai nominētajām – “Ziema zem galda” un “Lūša stundā”, kuras tādēļ šoreiz izpaliks. Uz Rīgu vedam savus nemainīgos hitus – “Raudupieti” un “Zojkinu kvartiru”, par kuru ir īpašs stāsts. Pēdējoreiz to parādījām janvārī, jo Ieva Puķe gaidīja bērniņu, nu aktrisei piedzimusi meitiņa, un iestudējums kopš augusta turpinās pilnvērtīgu dzīvi. Tā fenomens turpinās – Rīgā ieplānoto izrādi izpirka vienā dienā, tāpēc ielikām papildizrādi arī 25. augustā. Savukārt Elmāra Seņkova iestudētā “Raudupiete” – ar jauna cilvēka mūsdienīgu, ļoti estētisku, gaumīgu un smalku skatījumu radīts darbs – ir viens no mūsu brīnumiem. Var apbrīnot, kā tik spēcīga traģēdija Lielajā zālē mazā pilsētā spēj dzīvot tik garu mūžu. Par šajā izrādē atveidoto titullomu Elīna Vāne ieguva Gada aktrises titulu un izrāde kopumā – balvu par labāko latviešu autora darba iestudējumu. Uz Rīgu vedam arī “Doktoru Živago”, jo, manuprāt, rīdzinieki ir pelnījuši redzēt vienu no Indras Rogas pilnasinīgākajiem iestudēj­umiem. Izrādi nav viegli skatīties, jo tā ir smaga, filozofiska, prasa iedziļināšanos, bet, manuprāt, tā ir Indras Rogas šībrīža režijas un dzīves uztveres kvintesence. Pēc pārdotajām biļetēm redzams, ka iestudējumu Rīgā gaida, un par to ir lielākais prieks. Protams, vedam arī jaunākos, tikai jūnijā pirmizrādes piedzīvojušos uzvedumus – Reiņa Suhanova “Sarkans” par Daugavpilī dzimušo mākslinieku Marku Rotko. Rīgā varēs redzēt arī Reiņa Suhanova kursabiedra Jāņa Znotiņa absurda komēdijas garā iestudēto Harolda Pintera “Siltumnīcu”. Šis iestudējums ļoti patīk jauniešiem, jo viņiem nav padomju laika pieredzes. Viesizrādes sāksim ar diviem mūsu vecmeistaru darbiem – Fēliksa Deiča iestudēto Maksima Gorkija lugas “Vasa Žeļeznova” pārlikumu ar nosaukumu “Dzimta”. Diemžēl Dailes teātra Mazajā zālē visās trijās izrādēs kopā skatītājiem ir tikai nedaudz vairāk par 200 vietām, un tās jau izpārdotas. Savukārt ar Vara Braslas iestudēto Valmierā ļoti iecienīto Remarka “Triumfa arku” jau esam viesojušies M. Čehova Rīgas Krievu teātrī un tagad uzvedumu četras reizes rādīsim Dailes teātra Mazajā zālē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. pazudis A.Māsēns? Interesants aktieris.
    Bet Rudāks ar Putniņu kā ģimenes šūniņa apnikusi. Tie paši štampi, nekā jauna.

  2. kas tas par kompleksu – visur to bērnu vilkt līdzi? Kāds tam sakars ar teātra jauno sezonu? Slimi.

  3. Sniedze kundze varēja vismaz iemācīties atbildēt uz e-pastiem latviešu dramaturgiem, kas piedāvā viņai savus darbus…

Draugiem Facebook Twitter Google+