×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Pateikts paldies valsts mērogā (1)

Medniecības Gada balvas saņēmēji un sveicēji. Foto - Linda DombrovskaMedniecības Gada balvas saņēmēji un sveicēji. Foto - Linda Dombrovska

Ideju par medību nozarē sniegtā ieguldījuma novērtēšanu ir izlolojusi Latvijas Mednieku savienība (LMS). Jaunmoku pilī 2. aprīlī kopā tika aicināts nozares krējums, lai suminātu 14 balvu ieguvējus. Desmit balvas pasniedz par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecībā reģionā, viena balva tika piešķirta Dr. biol. Jānim Ozoliņam par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mērogā, bet trīs vīri – Verners Troska, Aivars Mačtams un Gunārs Veldre – balvu saņēma par mūža ieguldījumu medniecībā. Gunārs Veldre vairāk nekā pusgadsimtu sava mūža ieguldījis Latvijas mežsaimniecībā un medniecībā, viņa vārds saistās ar Aizupes Meža tehnikumu. Verners Troska daudz gadus aizvadījis Valsts meža un medību inspekcijā, kļūstot par tās vadītāju, sniedzot ieguldījumu medījamo dzīvnieku aizsardzībā. Savukārt Aivars Mačtams ir viens no ievērojamākajiem briežu selektīvās medīšanas ideju nesējiem un šīs idejas ieviesis arī valstī.

LMS valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis sarunā uzsvēra, ka iepriekš nekad nav bijis tāds gadījums, ka valsts mērogā tiek pateikts paldies tiem, kas patiešām ir snieguši milzu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā. Daudzi no šiem vīriem vairs aktīvi nedarbojas, iespējams, par viņiem jau piemirsies, bet šis ir pasākums, kurā godināt tos cilvēkus, par kuru mūža darba rezultātu šodien varam priecāties. Jānis Baumanis arī norāda, ka balvas pasniegšanas mērķis ir parādīt pašiem medniekiem, noteikti arī sabiedrībai un pašiem laureātiem to, kas medniecības labā, gadiem ejot, ir izdarīts.

“Velkot ārā šo cilvēku stāstus, mēs izglītojam medniekus un arī sabiedrību, parādot, ka medības nav tikai šaušana, bet pasākumu komplekss un liels un nozīmīgs darbs,” tā Jānis Baumanis. “Ir vairāki cilvēki, kuriem balvu par mūža ieguldījumu nepaspējām iedot. Tādēļ ir trīs balvas par mūža ieguldījumu, lai varam novērtēt cilvēku darbu, viņiem vēl dzīviem esot. Iespējams, nākotnē varētu pārskatīt balvas sadalīšanas nolikumu un piešķirt balvu par mūža ieguldījumu, ja reģioni neizvirza pietiekami spēcīgu kandidātu. Nekas nav iecirsts akmenī!” skaidro Jānis Baumanis.

 

UZZIŅA

Gada balvas saņēmēji par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā reģionā: Jānis Mikijanskis (Austrumlatgale), Jāzeps Šņepsts (Dienvidlatgale), Līgonis Bambe (Madonas reģions), Aivars Bundzens (Dienvidkurzeme), Ādams Grīnbergs (Ziemeļkurzeme), Aivars Apse (Zemgales reģions), Guntis Baumanis (Sēlija), Andrejs Krūmiņš (Ziemeļvidzeme), Jānis Naglis (Ziemeļaustrumu reģions), Arvīds Blaus (Rīgas reģions).

 

Raksts sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Žēl, ka tāds vīrs kā Vitauts Gaross ir aizmirsts vai arī speciāli ignorēts!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +10.8
Daugavpils +4.5
Saldus +6
Liepāja +5.8
Jelgava +6
Ventspils +9.0
Limbaži +5
Madona +4
Rēzekne +4
Draugiem Facebook Twitter Google+