×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

Patentmaksu visbiežāk izvēlas maksāt fotogrāfi, frizieri un nagu kopšanas speciālisti

manikirs

Latvijā patentmaksu visbiežāk izvēlas maksāt fotogrāfi, frizieri un nagu kopšanas speciālisti, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija. VID dati liecina, ka šogad 5.martā Latvijā bija reģistrēti 214 patentmaksas maksātāji, kas ir par diviem vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Kopumā visvairāk – 123 – patentmaksas maksātāju ir Rīgā, tai seko Vidzeme – 38, Kurzeme – 30, Zemgale – 19 un Latgale – četri.

Visbiežāk kā patenta darbības vietu patentmaksātāji ir norādījuši Rīgu (105 gadījumos), Madonu (13 gadījumos) un Valmieru (astoņos gadījumos).

Saskaņā ar VID datiem patenti visbiežāk ir izsniegti fotogrāfiem (62), frizieriem (35) un nagu kopšanas speciālistiem (21).

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka no 2010.gada 1.janvāra ir ieviestas patentmaksas, kas ir orientētas uz individuālajiem uzņēmumiem, piemēram, amatniekiem, frizieriem utt.

Patentmaksas ir nodokļu maksājums, kas apvieno iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas. Patentmaksas ikmēneša apmērs atkarībā no saimnieciskās darbības jomas, par kurām maksātājs var veikt patentmaksu, ir 30 līdz 70 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+