Lasītāju viedokļi

Vai plānojat mainīt elektrības piegādātāju? 16

Foto – LETA

Sandra Bondarenko Ogres novadā:
 “Gaidu, kad elektrības tirgus atvēršana pavērs arī plašākas izvēles iespējas un izdevīgākus piedāvājumus patērētājam. Tiesa, mani mulsina tas, ka šobrīd runā par elektrības cenas pieaugumu. Manuprāt, lielākai konkurencei vajadzēja sniegt tieši pretēju efektu un elektrības cenai bija jākrīt. Var jau būt, ka cenas kāpumu piedzīvosim tikai pirmajā gadā. Kad uzņēmumi iestrādāsies jaunajā tirgus situācijā, tie uzsāks cīņu par klientiem. Pieļauju, ka tādējādi sāksies cenu kari un rezultātā klienti būs ieguvēji. Protams, nevar izslēgt, ka tirgus dalībnieki vienojas par cenu, tāpēc šeit ļoti rūpīgi nāksies strādāt konkurences uzraugiem.”

Māra Buša Pārgaujas novadā:
 “Dotajā brīdī ir ļoti grūti viennozīmīgi atbildēt. Esmu informēta, ka būs iespēja izvēlēties citu elektrības piegādātāju, bet ar piedāvājumu vēl neesmu iepazinusies. Tagadējais piegādātājs mani apmierina, bet, ja pēc tirgus atvēršanas būtiski palielināsies cena, iespējams, ka izvēlēšos citu – izdevīgāku – piedāvājumu. Tomēr uz piedāvājumu jāskatās kompleksi, jāņem vērā ne tikai cena, bet arī ērtums un piedāvājuma veidi.”

Aldis Kļaviņš Kandavas novadā:
 “Vēl neesmu paspējis tā kārtīgi apdomāt šo jautājumu. Par iespēju mainīt elektrības piegādātāju esmu informēts, bet medijos šī informācija nav pietiekami izklāstīta. Reklāmas par eiro ieviešanu jau sen bija līdz kaklam, bet par elektrības tirgus atvēršanu ir ļoti maz informācijas, lai gan tas cilvēku dzīvi ietekmēs ne mazāk par valūtas maiņu. Piegādes ziņā ar “Latvenergo” pakalpojumiem esmu apmierināts, bet par cenām vēl varētu padiskutēt.”

Elga Zelča Valkas novadā:
 “Nedomāju mainīt elektrības piegādātāju. Informēta par šādu iespēju esmu, bet ar piedāvājumu neesmu iepazinusies, tāpēc nav iemesla meklēt citu piegādātāju, vismaz pagaidām ne. Ar “Latvenergo” sniegto pakalpojumu esmu apmierināta un, ja vien netiks nesamērīgi celtas cenas, visticamāk, neko nemainīšu.”

Velta Augustova Dagdas novadā:
 “Apsveru iespēju mainīt elektrības piegādātāju, bet tādā gadījumā ir jāizvērtē visi piedāvājumi, ko pagaidām nav iespējams izdarīt. Masu medijos informācija par šo tēmu cirkulē, bet tā ir vispārīga, jo konkrētu ražotāju piedāvājumus es vēl neesmu saņēmusi. Pašreizējais piegādātājs mani neapmierina, jo cena par pakalpojumiem ir nesamērīgi augsta, tāpēc gaidu, kad citi spēlētāji nāks ar saviem piedāvājumiem.”

Harijs Luganovs Baldones novadā:
 “Ļoti iespējams, ka mainīšu piegādātāju. Atveroties tirgum un parādoties konkurencei, cenas varbūt nepaliks mazākas, bet pārdevēji būs spiesti kļūt pretimnākošāki patērētājiem. Paredzu, ka varētu tikt piedāvāti dažādi elastīgi apmaksas veidi vai pat bonusi. Medijos ir izteikts informācijas trūkums. Pārdevēju piedāvājumiem bija jābūt pieejamiem jau tagad, lai varētu pirms aprīļa visu apdomāt, izsvērt un nokārtot. Nemāku teikt, vai esmu apmierināts ar pašreizējo piegādātāju, jo līdz šim jau nav bijis ar ko salīdzināt.”

Fakti


Elektroenerģijas tirgus tiek atvērts ar 1. aprīli

Ekonomikas ministrija prognozē, ka tirgū varētu ienākt astoņi jauni tirgotāji

* Tirgotāji elektroenerģiju var ražot paši vai iepirkt

Elektroenerģijas cena vairs nebūs valsts fiksēta, bet gan mainīsies atkarībā no dažādiem faktoriem (pārvades jaudas, CO2 emisiju kvotām, citu energoresursu cenām, biržas cenām u. c.)

Viens līgums jāslēdz ar AS “Sadales tīkls”, tajā iekļauta maksa par pārvaldes un sadales sistēmu pakalpojumiem. Līgumā iekļauta maksa arī par obligāto iepirkumu komponenti (valsts atbalsts videi draudzīgas enerģijas ražotājiem)

Otrs līgums jāslēdz ar izvēlēto tirgotāju

Nenoslēdzot jaunu līgumu, patērētājs turpina izmantot “Latvenergo” universālo piedāvājumu – 16,9 centi par kWh ar patēriņu līdz 200 kWh mēnesī

Vairākiem “Latvenergo” piedāvājumiem ir paredzēta līguma laušanas maksa (no 15 līdz 30 eiro)

AS “Latvenergo” lēš, ka mājsaimniecību mēneša maksa par elektrību vidēji pieaugs par aptuveni pieciem eiro.

LA.lv