×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Patērētāju sargs brīdina par bērniem nedrošu velo ķiveri

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atzinis SIA “Gandrs” izplatīto bērnu velo ķiveri “Spike” (EAN 5604415035913) par nedrošu un uzdevis pārtraukt tās tirgošanu, liecina informācija PTAC mājaslapā internetā.

Patērētāju sargs uzdevis SIA “Gandrs” izņemt nedrošo preci gan no sava tirdzniecības tīkla, gan arī atsaukt atsaukt no citiem mazumtirgotājiem un patērētājiem. Nedrošā prece SIA “Gandrs” ir jāiznīcina piemērotos apstākļos.

PTAC klāsta, ka pērn augustā SIA “Gandrs” veikalā izņemts preces paraugs un nodots ekspertīzei. Saņemtajā testēšanas pārskatā konstatēts, ka velo ķivere neatbilst standarta “Aizsargķiveres riteņbraucējiem, skeitbordistiem un skrituļslidotājiem” punktu “Triecienu absorbēšanas spēja” un “Aizturēšanas sistēmas efektivitāte” prasībām.

Pēc konstatētajām neatbilstībām PTAC izvērtēja preces risku un secināja, ka velo ķivere rada nopietnu risku un ir atzīstama par nedrošu Preču un pakalpojumu drošuma likuma izpratnē, jo tā neatbilst noteiktajām veselības un drošuma prasībām. Tādējādi nav pieļaujama turpmāka preces piegāde vai citāda izplatīšana.

Šā gada 14.februārī PTAC pieņēma lēmumu, ar kuru SIA “Gandrs” uzdots pārtraukt preces pārdošanu, piegādi un citādu izplatīšanu tirgū, kā arī iznīcināt to piemērotos apstākļos. Tā kā uzņēmums nav izpildījusi lēmumā uzdoto, patērētāju sargs aicina patērētājus pārtraukt preces lietošanu un par to informēt PTAC.

Publicitātes foto

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+