×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Patēvs gadiem izvarojis māsu un brāli; tuvinieki neziņo (14)

Foto LETAFoto LETA

Otrdien, 10. janvārī, pēc mērķtiecīgas pierādījumu vākšanas Valsts policija (VP) ir aizturējusi vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par savu nepilngadīgo pabērnu seksuālu izmantošanu. Pašreizējā informācija liecina, ka vīrietis bērnus regulāri seksuāli izmantojis no 2000. līdz 2004. gadam. Diemžēl policija informāciju par notikušo saņēma vien pagājušajā gadā. Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi, informēja VP.

Pagājušajā gadā VP saņēma informāciju par 1949. gadā dzimušu vīrieti, kurš, iespējams, seksuāli izmantojis savus nepilngadīgos pabērnus, ar kuriem dzīvojis kopīgā dzīvoklī Rīgā. Turpat dzīvojusi arī bērnu māte.

Policisti guva pierādījumus, ka vīrietis netiklās darbības ar meiteni un puisi sācis veikt 2000. gadā, kad abiem bija vien 12 gadu. Tas turpinājies līdz 2004. gadam, kad vīrietis izšķīries no bērnu mātes un aizbraucis dzīvot uz Latgali. Likumsargi ir noskaidrojuši, ka bērni no izvarošanas un seksuālas vardarbības cietuši regulāri.

Noskaidrojot aizdomās turētā vīrieša atrašanās vietu, šo otrdien, 10. janvārī, policisti Latgalē viņu aizturēja. Vīrietis tika nogādāts Rīgā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par izvarošanu, ja tā izraisījusi smagas sekas, un par tādas personas izvarošanu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem. Tāpat uzsākts kriminālprocess par seksuālu vardarbību, ja tā izraisījusi smagas sekas un ja tā izdarīta ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par to likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem.

Aizturētajam vīrietim šobrīd piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Cietušajām personām ir piedāvāta psiholoģiskā palīdzība.

VP aicina bērnu vecākus un citus tuviniekus ieklausīties, ja nepilngadīgais atklāj, ka kāds viņu ir seksuāli izmantojis, vai arī radušās šādas aizdomas, un nekavējoties ziņot par to policijai. Prakse rāda, ka bieži vien tuvinieki diemžēl nenotic bērna sacītajam vai vienkārši baidās ziņot policijai. Rezultātā ļaundaris ne tikai netiek aizturēts, bet var turpināt veikt noziegumus. Policijai ir aizdomas, ka arī šajā gadījumā bijušas personas, kuras zinājušas par notiekošo, bet nav ziņojušas policijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. So patevu tulit pie sienas!

 2. lieta “uzpeldēja”, jo krasi ir manījusies attieksme dzimumattiecību sakarā. Vēl pavisam nesen sievieti ģimenē varēja mierīgi izvarot argumentējot ar sievas “pienākumu pildīšanu” pie tam no abu dzimumu puses. Arī bērnu seksuāla izmantošana ir sena “tradīcija”, kopš pirmās brīvās Latvijas laikiem, kad bagātie saimniekpapas kūtsaugšās “drāza” kalpu bērnus un visi par to klusēja

 3. un kāds sods būs mātei, kura visus 4 gadus “neredzēja”, ka patēvs katru nakti (!) ciemojas pie viņas bērniem? Tādu māti jāsoda vēl bargāk nekā to veci. Apdauzītie sievišķi, kuriem galvenais ir vecis majās, ka pat saviem bērniem uzspļauj no augsta koka

 4. Tie kuri neziņo par noziegumu ir līdzvainīgi un attiecīgi krimināli sodāmi.

 5. Tie “tuvinieki” tātad ir līdzvainīgi noziegumā. Arī viņus būtu uz kādu laiku jāiesēdina.

 6. Cilvēkus,kuri zināja,bet nerīkojās,arī vajag sodīt kā līdzzinātājus,jo klusēt nozīmē – atbalstīt.

 7. Tur Jēkabpils pusē ap to laiku pazuda maza meitene nākot no skolas un vēl kāda stopējot

 8. Kā sieva nepamanīja , kā varēja kaut ko tādu nepamanīt!

 9. Tas ir briesmīgi. Taču mums ir arī jāzina, kādā veidā iegūti pierādījumi par 16g veciem notikumiem.
  Varbūt 26-27 g. vecie eventuāli cietušie sadusmojās uz onkuli un nolēma to iespundēt.

  • Tā ir ļoti smaga trauma, ko tiešām cietušie var nestāstīt gadiem tieši vainas apziņas dēļ!

  • Ir ekspertīzes, ar kuru palīdzību nekļūdīgi var noteikt, kādā vecumā, kādā veidā un cik smagas sekas tas atstājis uz cietušo. Bērns nevar zināt visas nianses un tās notēlot nav iespējams. Drīzāk, tēlošana un melošana notiek, lai neviens neuzzinātu. Bērns vispār var neatcerēties, kas ar viņu bija noticis, bet sekas – vienalga paliek un varbūt pat uz mūžu.

Draugiem Facebook Twitter Google+