×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Patiesi un no sirds – “Zaļā galma kapella”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bildē no kreisās: Andrejs Pogrebņako, Marko Ojalu, Ainārs Ansons un Reinis Grīnhofs.

Latvijas šlāgeraptaujas pavasara posmā pirmo reizi piedalās atraktīvā mūziķu apvienība “Zaļā galma kapella” ar Lienes Grīnhofas dziesmu “Kāds vakars”, kurā dziesmas autore tiešām aprakstījusi kādu reālu viņas vasaras vakara vērojumu.

Reinis Grīnhofs neslēpj, ka debija aptaujā kapellai ir priecīgs notikums. “Esam ar pozitīvu attieksmi pret dzīvi un labām emocijām pret cilvēkiem. Ceram, ka šī emociju gamma, kas valda mūsu kolektīvā, nokļūs arī līdz skatītāju sirdīm. Tā patiesībā ir mūsu rašanās stāsta pamatideja,” smaidot atklāj Reinis. Viņš atzīst, ka kapellas ideja radās ģimenē ar domu dalīties ar citiem pieredzē un atklāsmēs, jo, kā Reinis pats saka: “Esmu sapratis, ka dzīvot pareizi jeb, kā tautā saka, dzīve kā debesīs nav nekāda optimistu izdomāta pasaka, bet pavisam nopietna realitāte šeit un tagad, paša ģimenē un mājā. Tādēļ vienā skaistā rudens dienā es sirdī saņēmu impulsu piezvanīt saviem kolēģiem un uzrunāt viņus par jauna projekta “Zaļā galma kapella” radīšanu, kas ar akustisku, senču muzicēšanas tradīcijā balstītu izteiksmes veidu spētu nest cilvēkiem vēsti par laulāta pāra kopdzīves rutīnas burvību. Vēsti par to, cik būtiski ir dzīvot saskaņā un pamatkārtībā, ko Dievs ir nolicis mums, cilvēkiem!”

Kapelā bez Reiņa, kas spēlē klavieres, kontrabasu, muzicē Ainārs Ansons (bungas, trombons, tuba) un arīdzan dzied. Savukārt Andreja Pogrebņako pārziņā ir akustiskā ģitāra, trompete un arī vokāls, bet viens no pamanāmākajiem grupas dalībniekiem ir soms Marko Ojalu, kurš spēlē akordeonu, elektrisko ģitāru, mandolīnu un dzied. “Katrs no minētajiem mūziķiem ir man ļoti tuvs un svarīgs, jo tikai kopā kā viena komanda mēs spējam radīt to, ko jūs dzirdat! Katrs dziesmu jaunrades procesā nāk talkā ar saviem priekšlikumiem un idejām un tā lēnām top kopdarbs. Pateicoties tam, ka katrs pārvalda tik daudz instrumentu, ir iespēja veidot interesantus un aizraujošus priekšnesumus,” atklāj Reinis. Marko lieliski pārvalda latviešu valodu. Viņš Latvijā ir kopš 2000. gada. “Brīnumzemē, ko es mīlu no visas sirds vēl joprojām,” neslēpj Marko.

Īpaša loma kapelā ir dziesmu autorei Lienei Grīnhofai. Reinis sirsnīgi teic: “Dziļākā sakne un vieta, kur tas viss rodas, ir manas sieviņas Lienes sirds. Viņa ir visu dziesmu melodiju un tekstu autore. Mēs esam Lienītei ļoti pateicīgi, ka viņa mums rada šīs dziesmas. Būtībā šo “Zaļā galma kapellas” projektu var uzskatīt par manas ģimenes projektu. Tā sanāk otrā publiskā ģimenes debija, tikai šoreiz nevis kā dziedošā Grīnhofu ģimene, kad piedalījāmies 2009. gadā šovā “Dziedošās ģimenes”, bet kā “Zaļā galma kapella”. Tas ir veids, kā mēs stāstām un dalāmies ar to, ko paši uzskatām par vērtīgu un svarīgu mūsu dzīvē. Es un Lienīte esam ļoti gandarīti un pateicīgi visiem cilvēkiem, kurus uzrunājām ar savu nemāksloto mīļumu jau “Dziedošo ģimeņu” laikā. Ceru, ka arī šis projekts sasniegs sirdis, kas jūt patiesumu.”

Liene neslēpj, ka sākumā bija mazliet nobijusies par dziesmu rakstīšanu četru vīru kapellai. “Tas man likās neiespējami, bet, tā kā mani vīrs tik ļoti sirsnīgi palūdza, es nevarēju atteikt. Sēdos pie klavierēm, un tagad man tā mūzika rodas. Tā jau drīz būs gatavs albums. Visas dziesmas līdz šim ir ar manu mūziku un tekstu. Ne gluži par manu dzīvi, bet katra no dziesmām stāsta, ko es savā dzīvē esmu redzējusi. Kad es nododu dziesmas viņu vērtējumam, patiesi cenšos atdot tās no sevis prom. Es ar prieku pēc tam klausos, kas tur ir sanācis.” Arī par aptaujas dziesmu Lienei ir īpašs stāsts: “Ar ģimeni atpūtāmies ezermalā. Tur sēdēja viens kungs, un šis stāsts patiesi ir par viņu. Cik gan liela bija tā zivs, es nemāku pateikt, bet, kad viņa plīsa, kungs bija ar visām bikšelēm ūdenī. Sieviete skrēja viņam pakaļ. Kā viņa ar to visu tika galā, bija prieks skatīties… Es domāju, ja mēs vairāk pamanītu jaukas lietas, tad būtu tādas grupas, kas tā dzied, ka visiem gribas dziedāt līdzi. Es novēlu, lai latviešu mūzikā beidzas sasalums, stāvēšana malā un augstā muzicēšana, lai mūziķi saplūst ar tautu. Tad ir tā vērtība.”

Dalība aptaujā kapellai ir kā labs pamudinājums turpināt iesākto. “Ikdienā, brīvos brīžos, mēs ieguldām savu laiku, lai turpinātu darbu pie mūsu jaundarbiem un ceram, ka drīzumā mums tos izdosies apvienot kapellas pirmajā dziesmu albumā. Paldies visiem cilvēkiem, kas jau tagad ir iemīlējuši mūsu dziesmas un atbalsta mūs balsojot, dziedot līdzi un aplaudējot! Tas ir mūsu lielākais prieks un gandarījums,” smaidot teic Reinis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+