Latvijā
Sabiedrība

Patlaban bez elektroapgādes ir apmēram 6000 klientu 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Svētdien ap plkst.11 bez elektroapgādes ir ap 6000 AS “Sadales tīkls” klientu Latvijas centrālajā, ziemeļaustrumu un austrumu daļā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Egita Kancāne.

Lielākie elektroapgādes traucējumi patlaban ir Saulkrastu, Madonas, Varakļānu, Valkas un Gulbenes novadā.

Elektrotīkla bojājumi pārsvarā ir lokāla rakstura, tos izraisīja zibens ar spēcīgām vēja brāzmām, iesperot elektroiekārtās un elektrolīniju balstos, kā arī vietām gaisvadu elektrolīnijās ir iegāzti koki, kuri ir pārrāvuši elektrolīniju vadus.

Elektrotīkla bojājumu novēršanā ir iesaistīta 81 elektromontieru brigāde ar 196 elektromontieriem. Patlaban norit darbs pie tehniski sarežģītākajiem elektrotīkla bojājumiem, vietās, kur vairākos posmos ir sarauti elektrolīniju vadi, bojāti un nogāzti elektrolīniju balsti, elektrolīniju vados iegāzti koki.

Vienlaikus Kancāne norādīja, ka patlaban grūti prognozēt laiku, kad bojājumi elektrotīklā tiks pilnībā novērsti, jo “Sadales tīkls” joprojām turpina saņemt jaunus bojājumu pieteikumus un arī esošo bojājumu novēršana ir atkarīga no virknes blakusapstākļu, piemēram, ir situācijas, kad brigādēm piekļūšanai pie bojātajām elektrolīnijām jāveic intensīvs ceļa attīrīšanas darbs no negaisa sagāztajiem kokiem.

Negaisa skartajos novados iedzīvotājiem vēl ir iespējami elektroapgādes traucējumi, jo bojāto elektrolīniju posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana ir sarežģīta un laikietilpīga. Lai novērstu elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas atslēgt papildu elektrolīniju posmus, bet tiklīdz kāds no elektrotīkla bojājumiem tiek novērsts, elektroapgāde tiek atjaunota plašākam klientu lokam.

“Sadales tīkls” aicina, pamanot bīstamu situāciju elektrotīkla tuvumā, piemēram elektrolīnijas vados iegāzts koks vai vados ieķērušies koku zari, šai vietai netuvoties, bet zvanīt uz uzņēmuma diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

LA.lv