Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
6. marts, 2014
Drukāt

Patmalnieces krāsu pasaule Valmierā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 7. martā, Valmieras muzeja Izstāžu namā tiks atklāta mākslinieces Elitas Patmalnieces izstāde “Elitas Pasaule”, portālu LA.lv informēja Valmieras domes pārstāve Justīne Deičmane.

Izstādē skatāmas gleznas un mākslinieces darinātie tērpi. Elita Patmalniece ir modes māksliniece, kas veido tērpus skatuves māksliniekiem, teātra un operas izrādēm, piedalās dažādos projektos televīzijā, reklāmā, laikrakstos un žurnālos. Viņa pazīstama arī kā gleznotāja, kas mākslas darbus veido neierastā tehnikā, piemēram, divdimensiju krāsainas, stilizētas ainavas un klusās dabas izšuvumus uz audekla. Viņa ir spilgta un daudzpusīga savās radošajās izpausmēs.

Māksliniece nenoliedz, ka ir neordināra personība: “Kas tad es esmu? Dzīves aktrise! Es esmu māksliniece. Brīvs cilvēks – ko gribu, to daru. Vienreiz man prasa: “Kas jūs esat?” Saku: “Kā kas? Cilvēks!” Mana draudzene iejaucas: “Saki – māksliniece!” Es atkal: “Kāda māksliniece, parasts cilvēks!” Kas es par mākslinieci? Ir īsti mākslinieki. Es vienkārši visu mūžu esmu darījusi to, kas man patīk, un tas ir super. Es ņemos uz visām pusēm, zīmēju, šuju, apdrukāju kreklus un salvetes, piedalos šovos un koncertos… Sanāk, ka esmu multimāksliniece. Bet laikam bez tā nevaru. Tā ir liela laime, kad tā padomā – vienkārši ņem un dari.”

Izstāde atvērta līdz 2. aprīlim.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+