Kultūra
Teātris un kino

“Patriarha rudens” galveno balvu saņēmis Klāvs Kristaps Košins0


X Skatuves mākslas festivāla “Patriarha rudens” galveno balvu – Pētera Pētersona petrolejas lampu no režisora vērienīgās petrolejas lampu kolekcijas – par labāko režijas darbu saņēma Klāvs Kristaps Košins par izrādi “Brāļi Karamazovi”.
X Skatuves mākslas festivāla “Patriarha rudens” galveno balvu – Pētera Pētersona petrolejas lampu no režisora vērienīgās petrolejas lampu kolekcijas – par labāko režijas darbu saņēma Klāvs Kristaps Košins par izrādi “Brāļi Karamazovi”.
Foto no LKA arhīva

Svētdien, 6. oktobrī, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā “Zirgu pasts” noslēdzās X Skatuves mākslas festivāls “Patriarha rudens”, kura galveno balvu – Pētera Pētersona petrolejas lampu no režisora vērienīgās petrolejas lampu kolekcijas – Karina Pētersone par labāko režijas darbu pasniedza Klāvam Kristapam Košinam par izrādi “Brāļi Karamazovi”.

Par “Patriarha rudens 2019” labāko aktrisi tika atzīta Elizabete Skrastiņa, savukārt par labāko aktieri tika atzīts aktieris Agris Krapņivickis (abi par lomām izrādē “Nelabā roka”, rež. K.Krūmiņš).

Specbalvu – iespēju iestudēt izrādi Valmieras drāmas teātrī – saņēma Reinis Boters par režiju izrādei “LV vs RU”.

Festivāla "Patriarha rudens" noslēgums

Desmitajā festivāla gadā režijas izrāžu skatē par labākās izrādes titulu sacentās desmit LKA studentu un absolventu darbi. LKA bakalaura studiju “Dramatiskā teātra režijas māksla” 3. kursa studentu 2018./2019. studiju gadā tapušās izrādes, kas veidotas pēc Fjodora Dostojevska darbu motīviem.

Festivāla darbus vērtēja ekspertu komisija sešu nozares speciālistu sastāvā.

Festivāla laikā ārpus skates izrādēm bija skatāmi arī citi notikumi – LKA audiovizuālās mākslas bakalaura 2019. gada absolventu īsfilmu skate, bakalaura studiju programmas “Laikmetīgā dejas māksla” 2. kursa studentu kompozīcijas vakars “Citur”, teorētiskās lekcijas un festivāla sarunu klubs, kas notika sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru.

Saistītie raksti

LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3. kursa studenti aicināja uz O. Vācieša dzejas lasījumiem “Lūdzami, nekāpiet laukā!” (rež. Zane Daudziņa).

Šogad festivāla ietvaros LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” viesojās ciemiņi no Bratislavas Skatuves mākslas akadēmijas ar viesizrādi “Naži vistās” un Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas aktiermākslas studenti ar fragmentiem no režisoru un dramaturgu iestudējumiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Jau 22. reizi uz Ziemasvētku koncertu aicina jauniešu koris “Balsis”
6 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Galerijā “Daugava” atklāta Ilzes Avotiņas izstāde, kas veltīta vīram un Vidusjūras kolorītam
6 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Raidījums: Operdziedātāja Marina Rebeka skeptiski vērtē Egila Siliņa darbības sākumu LNOB valdes priekšsēdētāja amatā
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Veselam
Plānojot slimnīcu reformu, VM pārliecinās par speciālistu neefektīvu nodarbināšanu
27 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Dramonds pēc Porziņģa “slam dunk”: Ja gribi būt mans draugs, tad nedari man tā pāri
1 stunda
AL
Anita Liščenko
Ekonomika
Bezkontakta norēķinu drošības līmeņi
27 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Sestdien daudzviet gaidāmi nelieli nokrišņi
10 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Britu prese gan slavē, gan peļ Džonsona uzvaru vēlēšanās
39 minūtes