Latvijas vīriešu basketbola izlase, gatavojoties 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm, pirmdien ar rezultātu 71:79 (21:28, 21:18, 18:9, 11:24) piedzīvoja zaudējumu Krievijas valstsvienībai.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Latvijas komandas sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ar 22 punktiem bija Jānis Strēlnieks, bet ar deviņiem punktiem izcēlās Mārtiņš Meiers. Savukārt septiņas atlēkušās bumbas savāca Žanis Peiners, kura kontā arī četras rezultatīvas piespēles.

Krievijas izlases sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ar 23 punktiem bija Dmitrijs Hvostovs.

Spēle bija veltīta Latvijas simtgadei, kas atmosfēru “Arēnā Rīga” padarīja ļoti patriotisku.

Latvijas izlases starta pieciniekā devās Strēlnieks, Dairis Bertāns, Dāvis Bertāns, Artis Ate un Meiers, bet rezultātu ar tālmetienu atklāja Strēlnieks. Krievijas izlase pēcāk veica ievērojamu atrāvienu, rezultātam kļūstot 19:4 Krievijas labā.

Mājiniecei gan izdevās samazināt rezultāta starpību līdz septiņiem punktiem un veiksmīgi sākt otro ceturtdaļu, panākot 28:32 un pietuvojoties krieviem. Spēle turpinājumā bija līdzīga, turklāt Latvijas rindās rezultatīvu sniegumu demonstrēja Strēlnieks, kurš vairākkārt precīzi noslēdza uzbrukumus.

Pirmo puslaiku Latvija pabeidza ar četru punktu deficītu, bet vadību spēlē trešajā ceturtdaļā panāca 50:48, kad precīzs bija Meiers. Pirms tam tehniskās piezīmes saņēma Ate un krievu spēlētājs Sergejs Karasevs.

Tāpat Krievijas izlases sastāvā piekto piezīmi saņēma viens no komandas līderiem Timofejs Mozgovs, taču arī Dairis Bertāns saņēma tehnisko piezīmi. Nedaudz vēlāk piekto sodu nopelnīja arī Strēlnieks.

Piezīmēm bagātā mačā Latvija spēja saglabāt vadību, taču nedaudz vairāk kā trīs minūtes pirms mača beigām atkal nonāca iedzinējos ar 69:71. Krievija pēdējās minūtēs veica 23:2 izrāvienu, kas viesiem palīdzēja izcīnīt uzvaru mačā.