Spēlē piedalīsies arī ētera personības no Latvijas Radio jauniešu kanāla “Pieci.lv”. “Pieci.lv” komandas dalībnieki – Krists Luhaers (no kreisās), Karmena Stepanova, Magnuss Eriņš, Daira Kokorēviča un Ieva Upīte. Spēlē jauniešus dažādās darbnīcās apmācīs Nacionālo bruņoto spēku instruktori.
Spēlē piedalīsies arī ētera personības no Latvijas Radio jauniešu kanāla “Pieci.lv”. “Pieci.lv” komandas dalībnieki – Krists Luhaers (no kreisās), Karmena Stepanova, Magnuss Eriņš, Daira Kokorēviča un Ieva Upīte. Spēlē jauniešus dažādās darbnīcās apmācīs Nacionālo bruņoto spēku instruktori.
Foto – Karīna Miezāka

Patriotiska spēle ar piedzīvojumu garu “Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!” 0

Deviņās ar Brīvības cīņām saistītās vietās Latvijā šogad norisināsies patriotiska piedzīvojumu spēle jauniešiem “Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!”. Tās pirmais posms būs jau šopiektdien, 10. oktobrī, Valmierā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas

Spēle “Jaunie Rīgas sargi” notiks jau sesto reizi, un šogad tai klāt nācis jauns elements – sevišķs uzsvars tiks likts uz Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņu un viņu varoņdarbu atcerēšanos. “Ir stāsts par kādu “Lāčplēsi”, kurš no ienaidnieka aizmugures uz pleciem iznesa savu komandieri. Kad komandieris bija miris, viņa ķermenis aizsargāja karavīru. Spēli veidojot, izvēlējāmies tās vietas, kur “Lāčplēši” veica varoņdarbus,” teic Rekrutēšanas un jaunsardzes centra rekrutēšanas nodaļas vadītājs Kaspars Timma.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis norāda, ka jauniešiem ir būtiski, lai viņiem būtu mērķis un arī varoņi, kam līdzināties. “Varoņus un bruņiniekus bieži saista kopīgs dzīvesstāsts. Viņi uzauga, mācījās Pēterburgā, Tērbatā vai Rīgā, cīnījās par Latvijas neatkarību. Bija karavīri, kas aizgāja bojā cīņās. Vēlāk bija arī tādi izdzīvojušie, kas tika izsūtīti padomju varas gados,” teica ministrs. Tomēr R. Vējonis uzsvēra, ka “Lāč­plēšu” piemērs rāda, ka ikviens var kļūt par varoni un veidot Latvijas valsti. “Spēle ir iespēja jauniešiem izspēlēt Latvijas vēsturi, kāda tā ir – traģiska, taču ar laimīgām beigām, jo tagad esam neatkarīga valsts,” sacīja ministrs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spēle norisināsies deviņās Latvijas vietās – pirmais posms paredzēts 10. oktobrī Valmierā, bet noslēdzošais – 28. novembrī Siguldas novadā. Spēle simulēs 1918. gada un 1919. gada brīvības cīņas, aptverot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāvēs no diviem posmiem. Pirmajā jauniešiem paredzētas apmācības sešās darbnīcās – pārvietošanās pēc kartes un kompasa; komandu došana un izpilde; Latvijas brīvības cīņu vēsture; slēptā pārvietošanās; pirmās palīdzības sniegšana. Šīs lietas jauniešiem mācīs Nacionālo bruņoto spēku instruktori. Otrais posms ir misijas skrējiens “Atceries Lāčplēšus!”, kurā jaunieši varēs izmantot iegūtās zināšanas un prasmes. Katrā komandā būs seši cilvēki, un par katru posmu būs atbildīgs viens no komandas dalībniekiem. Komandas kapteiņi vēl var pieteikt dalībniekus spēlei mājaslapā www.jaunierigassargi.lv. Dalība spēlē jauniešiem ir bez maksas, un tajā var piedalīties 14 līdz 19 gadus veci jaunieši. Pieteikšanās uz nākamo spēli iespējama ik nedēļu līdz pirmdienas vakaram, pēc aizvadīta iepriekšējā spēles posma. Katrā pilsētā spēlē piedalīsies 20 komandas. Labākās komandas izcīnīs ne tikai ceļazīmi uz spēles finālu Siguldā, bet arī braucienu uz Stokholmu.

Šogad spēlē 11. novembra posmā Rīgā startēs arī jaunieši no Latvijas Radio jauniešu kanāla “pieci.lv”. Komandas dalībniece Daira Kokorēviča teic, ka viņai šķiet aizraujoši doties uz vietām, kur darbojušies brīvības cīnītāji. “Tā būs iespēja jauniešiem pastāstīt, ko nozīmē uzvilkt formastērpu un rudenīgi aukstos apstākļos “rīt zemi”. “Lāč­plēši” cīnījās par ļoti cēlu mērķi – tautas brīvību. Par vīrišķību un drosmi mūsdienās vajag atgādināt,” teica D. Kokorēviča. Komandas biedrs Magnuss Eriņš uzsver, ka tā būs iespēja jauniešiem sajust militārā dienesta garšu. “Mēs klausītājiem vēlamies pastāstīt piedzīvoto spēlē un arī to, ko būsim iemācījušies,” – tā M. Eriņš. “Pieci.lv” žurnāliste Ieva Upīte domā, ka spēle ir laba iespēja skolā iegūtās vēstures zināšanas papildināt ar praktiskām zināšanām. “Reizēm šķiet, ka jaunieši neinteresējas par vēsturi, un šī ir iespēja viņus ieinteresēt vairāk. No brīvības cīņām vislabāk zinu pulkvedi Oskaru Kalpaku,” teica I. Upīte. Jaunieši arī uzsver, ka būs interesanti uzzināt par tiem “Lāčplēšiem”, kuri ir mazāk pazīstami. Jaunieši sola par spēli informēt arī kanāla “pieci.lv” klausītājus un trenēties priekšā stāvošajai spēlei gan skrienot, gan sporta zālē. Pieci komandas dalībniece Karmena Stepanova uzsver, ka viņai būs interesanti lūkoties, kā Pieci dalībnieki spēlē darbojas kā komanda, kā arī intervēt spēles dalībniekus. Savukārt komandas biedrs Krists Luhaers cer vairāk uzzināt par Latvijas vēsturi, kā arī iemūžinās to fotogrāfijās.

Spēli rīko Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Kara muzeju un biedrību “MediaGids”, kā arī atbalstu nodrošina Latvijas Dzelzceļa ritošā sastāva serviss un vairākas pašvaldības. Spēles informatīvie atbalstītāji ir “Latvijas Avīze”, “Pieci.lv” “inbox.lv” un “Kanāls 2”.

“Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!” notiks:

l 10. oktobrī – Valmierā,

l 17. oktobrī – Grobiņā,

l 24. oktobrī – Lielvārdē,

l 31. oktobrī – Daugavpilī,

l 7. novembrī – Gulbenē,

l 11. novembrī – Rīgā, projekta “Rīgas hronikas: kopsolī ar Rīgas skolēnu rotu” programmā

l 14. novembrī – Tukumā,

l 21. novembrī – Jelgavā,

28. novembrī – Siguldas novadā (fināls) par godu Mores kauju 70. gadskārtai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.